Polecane posty

ansu    392

Zrobiłem sekcję, do liścia flagowego jeszczeeee dalekooooo, nawet w wczesnych odmianach sianych we wrześniu. Rośliny zdrowe nawet pszenica po pszenicy. Do pierwszego kolanka 160N/ha i 2l/ha CCC750 po ukazaniu się liścia podflagowego 0,5l Cerone +  5 kg siarczanu amonu. Co dalej zobaczę... w rolnictwie trudno coś zaplanować, raczej z N już koniec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Co będzie lepsze na T2 Soligor czy Adexar Plus? W tamtym roku pryskałem soligorem i w sumie byłem zadowolony, na części pójdzie Tebu na T3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Może za bardzo się w zimie nażarła i teraz jej czegoś brakuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Gen

Jaki to wirus?

żółta karłowatość jęczmienia ,wykończył w tym roku 70 % zasiewów jęczmienia w Polsce -tak twierdzą firmy nasienne. Efekty na pszenicy będa widoczne przed żniwami ,bardziej łagodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

U mnie ten efekt wirusa zanika po odżywkach i fungicydzie pszenica ładnie sie zazieleniła i na nowych liściach nie widać śladu. Mam inny problem bo dopiero teraz zauważyłem przytulię ... srodek przepuścił a ja dopiero teraz looknąłem. Fluroksypyr- tylko w jakiej dawce dać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

żółta karłowatość jęczmienia ,wykończył w tym roku 70 % zasiewów jęczmienia w Polsce -tak twierdzą firmy nasienne. Efekty na pszenicy będa widoczne przed żniwami ,bardziej łagodne.

Czy takie nasiona nadają się po żniwach na siew oraz skarmianie dla trzody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

gen ma rację jeśli chodzi o jęczmień z tym wirusem ale w przypadku pszenicy nie jest to jednoznaczne bo szkody wyrzadzane przez śmietki też można pomylić wiosną z wirusem szczególnie na słabszych mniej mniej chronionych plantacjach, ja od tego roku całą pszenicę jesienią będę pryskac na robactwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a co będzie lepsze na III dawkę N saletra czy mocznik, dostałą 2 x po 200kg/ha saletry 34%N + dokarmanie dolistne a tak wg jaką odmianę polecacie na mozaikę IV i V klasę ziemi, przedplon mieszanka owies i jęczmień   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Saletra jest bardziej precyzyjna siejesz i masz niemal natychmiastowe działanie mocznik o juz inna bajka trzeba wysiac po deszcz i nie wiadomo dokładnie kiedy bedzie działal. Do tego trzeba wysiac go z odpowiednim wyprzedzeniem. Na słabsze ziemie poleciłbym Ci jantarke i skagena. Mam w tym roku 5 odmian na jednym kawałku i najlepiej wyglada jantarka ale i skagen sobie radzi nie najgorzej.

Panowie planuje 190 N dałem juz 0,8 antywylegacza i 0,25 moddusa. Na flagowy zostało mi 0,1 moddusa. Nie za słabe te skracanie bedzie? Te 0,1 moddusa to nie za mało? Pszenica ogólnie nie jest jakas super ale sa miejsca ze jest ładna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu1833    12

U mnie ten efekt wirusa zanika po odżywkach i fungicydzie pszenica ładnie sie zazieleniła i na nowych liściach nie widać śladu. Mam inny problem bo dopiero teraz zauważyłem przytulię ... srodek przepuścił a ja dopiero teraz looknąłem. Fluroksypyr- tylko w jakiej dawce dać??

 

Ja daje 0,5l/ha Saroksypyru i w zupełności wystarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

knoro 93 nawożenie jak u mnie. na t1 niepotrzebnie obniżyłes dawki ccc i moddusa i masz watpliwosci czy ustoi, na flagowy 0,1 moduss mało dokup cerone lub cos w tym stylu w jakiej fazie masz pszenice bo obstawiłbym 2 kolanko- wiec prysnij tym moddusem teraz a na\plagowy cerone i ratuj plon albo daruj sobie 3 dawke azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@knoro Moim zadaniem za mało. Ja bym dał przed flagowym min 0.3. Ja po dawce na kłos będę miał około 180N . dalem juz 0.3 Moddus + 1.2l Antywylegacza i w czwartek 0.3 Moddusa.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

na wirusa nie ma oprysku, prewencyjnie można tylko zwalczyć wektory np. mszyce jesienią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Witam, czy centrum Polski króciło już pszenicę na liść flagowy? Mi się zdaje, że w połowie rozwinięty mam już ostatni liść, i co wydarzy się jeśli zastosuje moddus/ cerone jednak na liść podflagowy zamiast flagowego, oraz na jakiej wysokości jest kłos podczas prawidłowego zabiegu, połowa źdźbła czy wyżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Witam, czy centrum Polski króciło już pszenicę na liść flagowy? Mi się zdaje, że w połowie rozwinięty mam już ostatni liść, i co wydarzy się jeśli zastosuje moddus/ cerone jednak na liść podflagowy zamiast flagowego, oraz na jakiej wysokości jest kłos podczas prawidłowego zabiegu, połowa źdźbła czy wyżej?

 

Efekt zawczesnego zastosowania będzie taki , że kłos może wychodził z pochwy bokiem , co do wyboru środka to osobiście polecam moddus , cerone kiedyś stosowałem i jeśli chodzi o pion roslin było całkiem ok. ale no właśnie jest jedno ale nie można go stosować za wcześnie , ostatnio rozmawiałem dużo z osobami które mają troszeczkę więcej pojęcia niż ja i od kilku z nich usłyszałem , że cerone powoduje proces starzenia roślin co przy zawczesnym zastosowaniu skutkuje spadkiem plonu. Ja osobiście czytając kiedyś materiał naskrobany przez niemieckiego doradcę rolniczego wynalazłem takie zdanie , że pszenicy od fazy 3 kolanka do momentu wykłoszenia nie powinno się dokuczać żadnymi zabiegami skracającymi , ma ona sobie rosnąć swoim naturalnym tokiem , ile jest w tym prawdy nie wiadomo ale osobiście próbuję się stosować do tej reguły , choć ten rok jest bardzo dziwny , było sucho zimno i te pierwsze zabiegi skracające samym CCC u mnie zawiodły po całości , teraz przed 3 kolankiem pojechałem 0,3 moddusa zobaczymy jaki będzie tego efekt , w ubiegłym roku przy spóźnionym zabiegu na pierwsze kolanko pojechałem 1l ccc i 0,3 moddusa-było rewelacyjne działenie , ale przypomnę iż pogoda z goła odmienna- ciepło i mokro , a w tym roku coś mi odbiło żeby zrobić 2l ccc na pierwsze kolano które nie zadziałało i teraz 0,3 moddusa-ot wykombinowałem , ale człowiek uczy się na błędach i w przyszłym roku będę mądrzejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128
Napisano (edytowany)

@Raptus902 Jak pytanie do mnie to myślę że w 8t. Będę naprawdę zadowolony.

Było by super :P Jak tam jeczmien ?

Edytowano przez Raptus902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Panowie mam pytanie, chciałbym opryskać jęczmień jary na chwasty czy można mieszać ze sobą Axial z Tomiganem ? Oba maja formulacje ec.

Przeczytaj etykietę axiala i zobaczysz że nie powinno się mieszać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik190    0

Witam wszystkich użytkowników forum :)

 

Jesienią zastosowałem na miotłę środek Glean. Na wiosnę w dobrych warunkach pogodowych Lancet Plus 125 opryskałem pszenicę. Minął miesiąc i widzę żę miotła pozostała na polu. Trochę zżółkła, ale w niektórych miejscach pozostała zielona. Mam pytanie czy mogę zastosować ponowny oprysk i jakim środkiem czy lepiej poczekać jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj