Polecane posty

Strazak76    3

Mial ktos pszenice ozima TORRILD?

 

Miałem w ubiegłym roku siana była 16 października po burakach i jak na tamten rok kiedy Bamberka i Ostroga dały po 5,5-5,9 to Torrild dał najlepiej jakieś 6,5 , dodam jeszcze że bamberka siana po zbożu w optymalnym terminie a ostroga też 16 października po burakach

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja miałem w tym roku Jantarkę na mozaice ale po ziemniakach. 7 dała :) Jeśli chcesz intensywnie nawozić to obowiązkowo skrócić trzeba. Po zimie była najładniejsza. 

 

Skracać to ja zawsze skaracam kazdą czy to małe czy to duze nawozenie. wole wydac te 70-80 zł i miec ja w pionie niz ma lezec i jest strata na plonie i wieksze koszt usługi kombajnu. Napisz agrotechnike jak możesz Jantarki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Stanowisko po ziemniakach, 200kg polifoski 6, jesienią od chwastów, wysiew 180kg/ha około 5 października, na wiosnę 150 kg saletry i potem 200kg, 2x od grzyba dullet ultra i coś tam jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

W fazie ilu liści pryskać pszenicę mieszanką boxer 2 l i glean 15g a kiedy boxer/legato/glean?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

Panowie mam takie pytanko odnośnie nawozów czy jak dam 150 kg soli potasowej i 100 kg polidapu to nie będzie za mały stosunek potasu do fosforu i czy nie zaszkodzi to rośliną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W tym roku będziemy siać Juliusa, Ostrogę oraz Arktisa. Ta ostania u nas pierwszy raz, więc mam pytanie ile jej siać na glinach klasy 3b, stanowiska po rzepaku? Jest to kwalifikat i według moich obliczeń wychodzi tylko 130kg/ha przy terminie optymalnym, obsada 300 nasion/m2. Wydaje się, że trochę mało ale może ktoś kto zna tę pszenicę coś podpowie. Siew byłby jeszcze w tym tygodniu, woj. lubelskie. Będę wdzięczny za jakieś informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W fazie ilu liści pryskać pszenicę mieszanką boxer 2 l i glean 15g a kiedy boxer/legato/glean?

Od 1-3 liścia. Boxer najlepszą skuteczność ma w fazie szpilki, glean czy legato mogą być stosowane później, ale nie jest dobrze opóźniać zabieg, DFF lubi odbarwić liście.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

W tym roku będziemy siać Juliusa, Ostrogę oraz Arktisa. Ta ostania u nas pierwszy raz, więc mam pytanie ile jej siać na glinach klasy 3b, stanowiska po rzepaku? Jest to kwalifikat i według moich obliczeń wychodzi tylko 130kg/ha przy terminie optymalnym, obsada 300 nasion/m2. Wydaje się, że trochę mało ale może ktoś kto zna tę pszenicę coś podpowie. Siew byłby jeszcze w tym tygodniu, woj. lubelskie. Będę wdzięczny za jakieś informacje.

 

arktisa siałem w ubiegłym sezonie 175 kg i była za gęsta.Wyległa miesiąc przed zbiorem.Ładnie się krzew.Wysiej 150 kg i powinno być dobrze

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

a co powiecie o pszenicy sailor? bo zakupilem  ja kwalifikat

Ja siałem 9 listopada po kukurydzy( plon troche ponad 6 ton) , ziarno ładne paramerty tez, ale ci co zasiali ja w terminie to zjadły ja choroby i w tym roku juz jej nie sieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Od 1-3 liścia. Boxer najlepszą skuteczność ma w fazie szpilki, glean czy legato mogą być stosowane później, ale nie jest dobrze opóźniać zabieg, DFF lubi odbarwić liście.

A jak lepiej dac?Boxer w pelnej dawce solo czy w mieszaninie z glean lub legato??


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Boxer w pełnej dawce miotłę zniszczy na 100% i znaczną część dwuliściennych zostanie ostrożeń, bławat czyli te głęboko korzeniące się chwasty, i mogą rumianowate zostać.  Na temat mieszaniny z legato i gleanem się nie wypowiadam bo nie stosowałem.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Jak myślicie można rozsiać teraz np.polidap n18 p 46 po 100kg na 1ha a wiosną sól potasową razem z pierwszą dawką azotu. Przedplon owies,obornik położony jakieś 20ton i zaorane z miesiąc temu. Na wiosnę było rozsiane jakieś 200kg wschodniego npk 8,20,30 no i kładziony był też obornik. Ziemia lekka 4 i 5 klasa. Czy lepiej będzie sypnąć polifoskę 6 lub coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Nie wiem z jakiego powodu chcesz dzielic npk jeżeli masz kase to kup polifoske i daj przedsiewnie i tyle. Jeżeli chcesz koniecznie dzielic to mozesz zrobic tak jak napisałes z tym że potas wysiej wczesniej niż azot jeżeli będziesz miał taką możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Chodzi mi o to że może ktoś praktykował na lekkiej ziemi stosowanie potasu na wiosnę.Bo jeśli zima będzie długa a wiosna mokra to już go może w kwietniu nie być a Karol może być tylko lżejszy o 250zł na każdy hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

stosowal ktos komplet 560 sc na chwasty w pszenicy ????


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peteer18    1

Ej a czym usunąć dziką miętę? Bo pierdykana w pszenicy ozimej mi się trzymała i chcę ją wytępić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Mam niską i bardzo niską zawartość magnezu gleba średnia trzeciej klasy. Czy siarczan magnezu granulowany   http://www.zchsiarkopol.pl/index.php?page=produkty_nawozy_dla_rolnictwa#nawozy_dla_rolnictwa_1_15    lepiej dać w całości przedsiewnie czy część na wiosnę? Mam zamiar tez stosować siedmiowodny siarczan magnezu wiosną dolistnie. Czy magnez może zostać w całości wymyty w czasie zimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj