Polecane posty

jahooo    9243

Ojciec jednym ciągnikiem obrabiał taki sam areał plus dzierżawy plus 15 sztuk krów i ze 30 szt trzody, dawał radę. I to tylko 3p. Wszytsko jest kwestią organizacji pracy, jak ktoś ma marną organizację pracy, to i 5 ciągników mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manieks120    236
2 godziny temu, Karol06 napisał:

Użytkownik @manieks120 chyba ma takiego, albo podobnego.

Znajomy jeździ na 1290 i sobie chwali. Wolałbym takiego Case/David Brown niż sześćdziesiątkę czy zetka z lat 80'.

Owszem mam Davida 1290, pracuje u mnie od 8lat  ma 58km a maszyny możecie zobaczyć jakie ciąga zdjecia mam w galerii, mogę go porównać do MF-a 575 to powiem szczerze że Massey nie ma polotu, w Davidzie jest dużo większa widoczność, ciszej w kabinie, dużo lepszy i precyzyjniejszy podnośnik, no bije go na łep, jedyny plus Fergusona to że wyżej podnosi podnośnik,jak masz blisko to przejedz się i obejrzyj, komfortem nie ustępuje dużo nowszym ciągnikom, jak macie jakieś pytania odnośnie Davidów to zapraszam na PW. Jedyne co musze zaznaczyć to to że to nie jest ciągnik dla ludzi którzy są przyzwyczajeni że wszystko leży na półce w sklepie i że da się wszystko kupić, Czasem trzeba poczekać a czasem coś dopasować od innych marek, ja mam filtry od 3p , tarczę sprzęgła od Fendta i pompkę sprzęgła od zetora ;)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, igor10246 napisał:

na 30 ha to nie opłaca się kombajnu mieć, u mnie są rolnicy co mają po 50-70 ha i usługodawcy robią, jest kilka lexionów, tucano i cx w okolicy 

 

 

No proszę Pana a ja mam ponad 30 ha i mi się opłaca trzymać leciwego bizona ,jeśli zadbany to koszt przygotowania do sezonu śmieszny a na godzinę koszenia jakieś 12 litrów ON. Do tego nie wyobrażam sobie kłaniać się w kolana i prosić pana jakiegoś obszarnika żeby raczył łaskawie swoim nowiutkim kombajnem przyjechać i skosić moje zagony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ile może kosztować naprawa skrzyni albo sprzęgła w takim modelu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manieks120    236

Sprzęgło robiłem i tarcza kosztowała 250zł, docisk kosztuje koło 1000zł ale u mnie nie był zużyty, co do skrzyni to nie wiem ale na żadnej stronie nie ma dostępnych więc podejrzewam że albo o nie ciężko albo skrzynia jest niezniszczalna ;) Podejrzewam że lepiej opłacałoby się kupić skrzynię z jakiejś używki, jest gość na olx który ma dużo Davidów na części, sąsiad ma 1490 a że przesiadł się z C360 to jak tylko trafiła się okazja to kupił silnik i skrzynię na zapas za nieduże pieniądze ;) Tak z ciekawostek to niektóre 1490 miały defekt i potrafiły pokazać kolano zaś na 1290 mówili że skrzynia potrafi się zablokować ale przez 8 nie miałem takiego przypadku ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po co ludzie kupują takie wynalazki😏  jakby nie było czegoś cywilizowanego , a później dopiero szukają na zapas silników itp. żeby w razie W był pod ręka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manieks120    236

@Ursus932 Jesteś śmieszny człowieku, nawet byś się nie odzywał bo pewnie w życiu nie było ci dane jeździć czymś innym niż jakieś krajowe trupy  ;) Pozdrawiam z całego serduszka 

  • Like 2
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sam jesteś śmieszny , co świat się kończy na krajowych trupach jak to nazwałeś i na tych twoich trupach jak je nazwe ? 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364
16 minut temu, Ursus932 napisał:

Po co ludzie kupują takie wynalazki😏  jakby nie było czegoś cywilizowanego , a później dopiero szukają na zapas silników itp. żeby w razie W był pod ręka

Wynalazki to już nie będę pisał jakie ciagniki są ;)

Ktoś kupił silnik/skrzynie bo może tanio sie trafiła i tyle. Części do zachodnich starszych ciągników są dostępne, kiedy w końcu zagorzali fani ursusów/zetorów to pojmą heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No przecież dopiero tu słyszałem że nie wszystkie są ,nawet filtry przerabia i od 3p wkłada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
5 godzin temu, jahooo napisał:

Ojciec jednym ciągnikiem obrabiał taki sam areał plus dzierżawy plus 15 sztuk krów i ze 30 szt trzody, dawał radę. I to tylko 3p. Wszytsko jest kwestią organizacji pracy, jak ktoś ma marną organizację pracy, to i 5 ciągników mało.

A mój dziadek w 45r. piechotą wrócił na Podlasie z Berlina 😄

Niema o co się spinać , jeden lubi wygodę a drugi cieszy się że dorobił się ciągnika który po jednym dniu pracy nadal jest na chodzie i bez sensu by było gdy obaj będą przekonywać się wzajemnie do swoich racji 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

 

5 godzin temu, Wiesi0 napisał:

No tak ale jednym traktorem się nie jezdzi do pługa rozutnika przyczep powiedzmy jeden duży i do tura musi być drugi,takie dwa to minimum jeśli ktoś pragnie tego zachodu.

no będzie jakiś ciapaj albo coś podobnego, generalnie to potrzebuje ciągnika uniwersalnego a drugi to jedynie do ciągania przyczepy z gnojem ew rozrzutnika przy pracach z turem, jak by były 2 to by się na 2 pracowało np jeden zgrabia a drugi bale wozi

2 godziny temu, Ursus932 napisał:

No proszę Pana a ja mam ponad 30 ha i mi się opłaca trzymać leciwego bizona ,jeśli zadbany to koszt przygotowania do sezonu śmieszny a na godzinę koszenia jakieś 12 litrów ON. Do tego nie wyobrażam sobie kłaniać się w kolana i prosić pana jakiegoś obszarnika żeby raczył łaskawie swoim nowiutkim kombajnem przyjechać i skosić moje zagony

zależy jeszcze od okolicy, u mnie full rolników pobrało na te różnicowania i usługi rolnicze więc kombajnów pod dostatkiem, swoją drogą to jak nas przycisnęło to w każdej wiosce gdzie 5 rolników na krzyż to 3 ma prasy rolujące i się znalazł w 15 min, wystarczy podzwonić, ale mi bardziej chodzi że na teraz na 30 ha nie opłaca się nowego kombajnu kupować ani w ogóle, gdy zrobiliśmy prosty rachunek znajomemu z 50 ha to tak koszt dobrego kombajnu+ utrzymanie go + plus jakiś pomocnik na żniwa, to wyszło że taki kombajn by się zwrócił po 15-20 latach i jeszcze się człowiek bardziej nabiega bo musi wszystko organizować, to pracownika na ciągnik to utrzymanie/naprawy, a tak dzwoni się z jednym ugada na cały areał i cena niższa bo pewniak itp, tym bardziej że przy jego sposobie składowania zboża to 30 ton dziennie wieźć to by się z robotą za..... . słowem każda inwestycja wymaga dobrego przekalkulowania bo u kogoś będzie się opłacało na 10 ha kupić bo w okolicy kombajnów mało a  u innego 100 ha to będzie wartość graniczna ze względu na cenę i dostępność usług 

  • Like 2

Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do tego swój znaczy niezależność ,kiedy i gdzie chce to jade. Przecież wiadomo że na 30 ha nie opłaca się nowego Ale używka jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441
23 godziny temu, ernestproxima90 napisał:

Wiem na swoim przykładzie ,że lepiej kupić komfortowy używany ciągnik niż nowego farmtraca , zetora czy inne ścierwo

Jak dla ciebie wygoda jest ważniejsza bo trochę głośniej czy kilka dźwigni przestawić to problem to cóż ja poradzę... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441
31 minut temu, igor10246 napisał:

 

no będzie jakiś ciapaj albo coś podobnego, generalnie to potrzebuje ciągnika uniwersalnego a drugi to jedynie do ciągania przyczepy z gnojem ew rozrzutnika przy pracach z turem, jak by były 2 to by się na 2 pracowało np jeden zgrabia a drugi bale wozi

zależy jeszcze od okolicy, u mnie full rolników pobrało na te różnicowania i usługi rolnicze więc kombajnów pod dostatkiem, swoją drogą to jak nas przycisnęło to w każdej wiosce gdzie 5 rolników na krzyż to 3 ma prasy rolujące i się znalazł w 15 min, wystarczy podzwonić, ale mi bardziej chodzi że na teraz na 30 ha nie opłaca się nowego kombajnu kupować ani w ogóle, gdy zrobiliśmy prosty rachunek znajomemu z 50 ha to tak koszt dobrego kombajnu+ utrzymanie go + plus jakiś pomocnik na żniwa, to wyszło że taki kombajn by się zwrócił po 15-20 latach i jeszcze się człowiek bardziej nabiega bo musi wszystko organizować, to pracownika na ciągnik to utrzymanie/naprawy, a tak dzwoni się z jednym ugada na cały areał i cena niższa bo pewniak itp, tym bardziej że przy jego sposobie składowania zboża to 30 ton dziennie wieźć to by się z robotą za..... . słowem każda inwestycja wymaga dobrego przekalkulowania bo u kogoś będzie się opłacało na 10 ha kupić bo w okolicy kombajnów mało a  u innego 100 ha to będzie wartość graniczna ze względu na cenę i dostępność usług 

Zapomniałeś o jednej rzeczy robiąc wyliczenia. Mianowicie niezależność. 

20 minut temu, Ursus932 napisał:

Do tego swój znaczy niezależność ,kiedy i gdzie chce to jade. Przecież wiadomo że na 30 ha nie opłaca się nowego Ale używka jak najbardziej

Ubiegłeś mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

Po co ludzie kupują takie wynalazki😏  jakby nie było czegoś cywilizowanego , a później dopiero szukają na zapas silników itp. żeby w razie W był pod ręka

rzeknę jak zwykle

pier**lisz

38 minut temu, jahooo napisał:

Mój dziadek w 45 defilował w Warszawie :D

 

51 minut temu, Marecki2922 napisał:

A mój dziadek w 45r. piechotą wrócił na Podlasie z Berlina 😄

 

A mój jak przyjechał na ziemie wyzyskane nie miał nic, zostawił w kieleckim 3ha wspólne z rodzeństwem

8 minut temu, michal3603p napisał:

@soltys48 ten Ford ze spychem do śniegu to od handlarza z Pogórza,  obok Krajenki?

Ta a co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, soltys48 napisał:

rzeknę jak zwykle

pier**li

A ja powiem przyzwyczaiłem się do twoich odzywek 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj