Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz222    2883

Kiedy to nie warte nawet tysiaka ^^  chyba sprzedam moją jugosławiankę i zamienię na Krone, jeśli to takie wartościowe B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cashpoint    16

Panowie, takie pytanie 912 dygnie agregat uprawowy 3m czy lepiej 2,5 bo za jakiś czas będę się rozglądał i chcę zasięgnąć opinii, zależy mi na wale pełnym, jednak mam trochę glin i chyba to lepiej zda egzamin niż rurowy, coś z tego by się nadało ? Oczywiście nie chodzi mi o stan wizualny tylko techniczny, sam sobie pomaluje :D

 

https://www.olx.pl/oferta/agregat-aktywny-wirujacy-rabewerk-pegoraro-2-5-3-m-CID757-IDmdEFi.html#8642ff44e5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

Cash do ursusa radzę rurowy. I tak szybko nie pojedziesz to bryły rozwalisz. Podnośnik będzie miał lżej zwłaszcza jak się zagrzeje olej w przekładni. Jaki masz/planujesz siewnik dopiąć? Sytuacja u sąsiada. Ciągnik 1614-żółty. Kupił talerzowy 3m z rurowym i podnośnik od razu do remontu. Teraz załozył do niego poznaniaka przerobionego z 2,7 na 3m i na razie tą wiosnę odsiał, ale jak jedzie do tyłek mu tak śmiesznie siedzi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cashpoint    16
Napisano (edytowany)

Cash do ursusa radzę rurowy. I tak szybko nie pojedziesz to bryły rozwalisz. Podnośnik będzie miał lżej zwłaszcza jak się zagrzeje olej w przekładni. Jaki masz/planujesz siewnik dopiąć? Sytuacja u sąsiada. Ciągnik 1614-żółty. Kupił talerzowy 3m z rurowym i podnośnik od razu do remontu. Teraz załozył do niego poznaniaka przerobionego z 2,7 na 3m i na razie tą wiosnę odsiał, ale jak jedzie do tyłek mu tak śmiesznie siedzi.

 

Narazie nie planuję podczepiać do niego żadnego siewnika, mam ciąganego Mazura 4m, przyjdzie czas i na zmianę w tej materii tylko, że razem z tym wiąże się wymiana ciągnika na większy niż 912 i tez patrzę pod tym kątem,żeby w jakiejś tam perspektywie agregat współpracował z siewnikiem i silniejszym ciągnikiem. W bieżącej sytuacji agregat jest mi tylko potrzebny do wyrównania pola bo można bronować i naście godzin, a i tak efekt jest mizerny szczególnie na glinach, a potem to ma wpływ na jakość siewu, wschody i tak dalej i tak dalej :)

Edytowano przez cashpoint

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

Narazie nie planuję podczepiać do niego żadnego siewnika, mam ciąganego Mazura 4m, przyjdzie czas i na zmianę w tej materii tylko, że razem z tym wiąże się wymiana ciągnika na większy niż 912 i tez patrzę pod tym kątem,żeby w jakiejś tam perspektywie agregat współpracował z siewnikiem i silniejszym ciągnikiem. W bieżącej sytuacji agregat jest mi tylko potrzebny do wyrównania pola bo można bronować i naście godzin, a i tak efekt jest mizerny szczególnie na glinach, a potem to ma wpływ na jakość siewu, wschody i tak dalej i tak dalej :)

 

Bierz 3m. Jeżeli masz oryginalną 912 i będzie silnik słaby to wstawisz turbo i jazda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cashpoint    16

Bierz 3m. Jeżeli masz oryginalną 912 i będzie silnik słaby to wstawisz turbo i jazda.

silnik idzie do remontu za jakiś czas także o to się nie martwię, właśnie chyba będę szukał 3 metrowego bo jak z czasem dojdzie do kupna większego ciągnika to nie bede musiał bawić się z polowaniem na większy agregat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

silnik idzie do remontu za jakiś czas także o to się nie martwię, właśnie chyba będę szukał 3 metrowego bo jak z czasem dojdzie do kupna większego ciągnika to nie bede musiał bawić się z polowaniem na większy agregat

 

100% popieram. Jeszcze zastanów się nad broną, na którą w przyszłości zamontujesz siewnik. Hydropak to podstawa oczywiście. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

W Orchowie wiele maszyn stoi wiele  lat  bo z ceny nie zejdzie...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26
Napisano (edytowany)

sprzedam mebla c 350 W203 avangarde z pakietem  Amg  272 konie salon polska 1 właściciel 2002 rok przebieg 374 tys  w 2012 albo 13 wymieniona skrzynia biegów (Nowa w serwisie)  od 2 lat  stoi i się kurzy kolor czarny mat więcej na priv dopiero co odgruzowany  

 

 

Edytowano przez damo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

gdyby nie to że czarny to bym pomyślał że auto z filmu "Pieniądze To Nie Wszystko", stoi nawet w tej samej scenerii i pewnie w podobnym stanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj