Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MarcinCiesz    0

jak opisany tam, to siedź i czekaj aż ktoś łaskawie odpowie, a nie syf robisz w innych tematach, jak ktoś będzie chciał pomóc to na pewno znajdzie twój temat bez pomocy

Oj oj coś taki nerwowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1457

Chcesz wydać 40 tysi za prawie 30-letni kombajn? Zastanów się dobrze... Moim zdaniem nie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Niestety, wszystkie sie tak cenia  :mellow:

Na nasze hektary to kombajn teoretycznie nie potrzebny, ale w moich okolicach złapac jakis kombajn w srodku sezonu to tragedia... 

 

 

Dodaje nowe odkrycie :)

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-kombajn-deutz-fahr-3570-agrotronik-CID757-IDgAS55.html#ed16965d09

 

"chydrałlicznie"  :D 

Edytowano przez tomo12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Jak dla mnie to ta przyczepa jest całkowicie nieopłacalna. Zgaduje, że skoro robisz kostki, to zbyt wiele użytków zielonych nie posiadasz. W takim razie za te pieniądze to przez naście lat byłbys w stanie nając kogoś do pomocy/belowania itp :) Takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Uważam podobnie, ona niewiele usprawni zwózkę kostek bo i tak trzeba ludzi do układania w sterty lub pod dachem. Za podobną kasę mozna kupić jako taką prasę rolującą i jak do tego posiada się tura to dopiero wtedy będzie lżej, szybciej, a przede wszystkim taniej.

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Pigmei a ja się nie zgodzę. Sam zaczynam się zastanawiać nad takim sprzętem. A czemu? Nie mam budynków na okrągłe i przez to kostek mi więc wejdzie. Dodatkowo wygoda i nniejszy syf na podwórku bo kosteczkę na plecy i tyle. Co do rolki okrągłej cena prasy z siatką w miarę normalnym stanie to 25tyś zl. Taką przyczepę dorwać za 15tys plus prasę kostkę za 5 (nie mówcie że się nie da kupić bo mi dwie prasy sipmy z221/1 uciekły jedna za 3 tys zl zielona druga za 5 w idealnym stanie) i jeszcze któraś złotówka w kieszeni zostanie. I jeszcze jedno a ladujac okrągłe powiedzmy na poddasze nikt też nie jest potrzebny? :P My w tym roku z powrotem wszystko w kostki porobilismy. Wiadomo taki sprzęt sprawdzi się raczej do 20ha na więcej wybrałbym rolke.

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie jestem pewien , ale biorąc pod uwagę to że z-224 wywodzi się z zachodnich pras , to taka przyczepa powinna się nadać . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sąsiedniej wsi ma taką przyczepę tylko trochę mniejszą i widziałem jak woził kostki po sipmie a sipma  jest na licencji  deutz fahr  a wydaje mi się ze wielkość kostek jest znormalizowana  

tutaj masz zbiór po sipmie

   Edytowano przez przybyslawice5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ta przyczepa jest całkowicie nieopłacalna. Zgaduje, że skoro robisz kostki, to zbyt wiele użytków zielonych nie posiadasz. W takim razie za te pieniądze to przez naście lat byłbys w stanie nając kogoś do pomocy/belowania itp :) Takie moje zdanie.

 

Z każdym rokiem belek przybywa baloty też fajna sprawa ale u mnie przy koniach i wąskich drzwiach to balot nie za bardzo kostka wygodniejsza a poza tym  to za rolkę trzeba dać 20 tura 5 i przyczepę do bel z 5 co najmniej to taniej nie wyjdzie.A poza tym nie każdy chce baloty bo kumpel kosi siano na handel i ma więcej amatorów na kostki niż baloty i lepiej na tym wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

Taka przyczepa to się opłaci jak masz duże poddasza i masz gdzie sobie te kostki pakować bo ładować w sterty na zewnątrz to lepiej okrągłe. A druga sprawa to ceny w ogłoszeniu są zabójcze tam nie ma żadnej filozofii, szukaj kogoś kto ci z zachodu przyciągnie za max 15 tys i to tą dużą. Bo tego na zachodzie jest tylko w kraju nie ma odbiorcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

maniana na zachodzie widziałem te przyczepy w ładnym stanie za 10 tys zł u nas handlarze muszą zarobić grube pieniądze... mi może kumpel taką załatwi... Jeżeli masz duże poddasze to tylko kostka lub tak jak piszesz w stertę tylko balot... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też gościu ma taką przyczepę bo z ludźmi do roboty coraz gorzej a on siano i słomę prasuje w kostki i sprzedaje właśnie dla koni i zawozi nawet 100 km od domu   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
speeeder    32

Brakujące części można dorobić lub dokupić, ale największa niewiadoma to ten remontowany silnik i czy skrzynia rzeczywiście nowa czy remontowana, jeśli tez remontowana to tak jak silnik może być problem jak długo pochodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

myślisz że ktoś normalny wpierw "remontuje" a potem rozbiera na części? no chyba że jakieś wypadki losowe typu śmierć gospodarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Nie wiem czy rocznik też jest prawdziwy, mój mtz 82 jest z 1995r. wyprodukowany 1994r a ma już nowszą deskę rozdzielczą i biegi z boku a tutaj jeśli dobrze widzę po środku, wydaje mi się że tak było w starszych rocznikach. Do tego również wątpię aby ktoś wymieniał skrzynię na nową, remontował silnik a później sprzedawał ciągnik na części, to się kupy nie trzyma. Nawet w wypadku losowym takim jak wspomniana ewentualna śmierć gospodarza raczej ciągnik zostałby sprzedany w całości jeśli rzeczywiście wszystko było wyremontowane i był w tak dobrym stanie to nie byłoby problemu, z resztą ile ktoś mógłby zarobić na używanych częściach do ruska przy cenach za które możemy kupić nowe części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

maniana na zachodzie widziałem te przyczepy w ładnym stanie za 10 tys zł u nas handlarze muszą zarobić grube pieniądze... mi może kumpel taką załatwi... Jeżeli masz duże poddasze to tylko kostka lub tak jak piszesz w stertę tylko balot...

 problem w ściąganiu tych przyczep jest transport. to strasznie dużo miejsca zajmuje i handlarz w to miejsce wsadzi z 10 rosiewaczy czy 5 pługów a na to odbiorca jest.. najlepiej to jak by sam pojechał z kimś kto ściąga opłacić transport coś dorzucą i za 12 k  jest w domu a bardzo sprytna rzecz bo w małych gospodarstwach kostka sprawdza się znakomicie, gorzej z opłacalnością małych gospodarstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

maniana zgadza się transport jest w tym wszystkim najgorszy... Ale tak czy siak handlarzom w głowach się delikatnie poprzewracało... tym bardziej że praktycznie żaden nie wystawi na to faktury VAT... A jak już ktoś chce to jest to cena netto...  ;[ Ja będę zimą szukał takiej przyczepki dla siebie bo akurat rolka jest u mnie bardziej problematyczna jeżeli chodzi o pomieszczenia no i nie ukrywam wygodę... Co do opłacalności takich do 20 ha ciężko cokolwiek gdybać... Ale ogólnie jeżdżąc po moich terenach to pokolenie gospodarzy które teraz jest czyli 40-60lat jest pokoleniem ostatnim... Z młodych nie wiem czy znam 4 osoby które chcą dalej iść w gospodarzenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj