mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Gość   
Gość

Dziś sprzedany bingo - z kawałka 1.65 - 8.2 tony przy wilgotności 14 plus 500 -600 kg na zasiew zostało. Siew 190 kg na hektar,  oprysk na badylko, zero nawożenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
1 godzinę temu, Partyzant85 napisał:

z kawałka 1.65 - 8.2 tony

 

1 godzinę temu, Partyzant85 napisał:

zero nawożenia

Jeszcze do kompletu poopowiadaj jak mało Ci Twój Passat TDI pali.

 

Edit

W zasadzie nie jak mało pali, ale jak dużo w czasie jazdy produkuje.

Edytowano przez daron64
  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

mieszanka skoszona z 5.2 było 5 przyczep d47 z 0,5m nadkładkami i zbiornik z rekorda więc nie jest źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na najlepszym kawałku 0.8 ha mieszanki dało 4 pełne zbiorniki bizona rekorda,  zaś na najgorszym tylko 2 z 1 ha. A średnio wychodzi 3 zbiorniki z ha. Więc jestem zadowolony w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16
15 godzin temu, Strongman napisał:

Nie ma jak nawigator, bingo się chowa,każdy to potwierdzi.

U mnie dwuletni nawigator miał gęstość powyżej 53. Nowy bingo od 51-52. Tyle że z pół tony sypnol więcej z hektara. Też jestem bardziej na nawigatorem ale zostawiłem tego trochę i tego trochę. Ogólny średni plon owsa to 5,6t/h. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

zależy kiedy chcesz orac jak na jesień do gnojowica pod pług a jak wiosna to wiosna pod pług, jak wylejesz jesienia to na wiosnę musisz dac azot dodatkowo a jak na wiosnę to tylko gnojowica i siew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Próbował ktoś kiedyś zasiać owies bezłuskowy w mieszance z jęczmieniem? Jeśli tak to wyszło coś z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1380
2 minuty temu, Rolnik8204 napisał:

Panowie czy wap-mag pod korzeń to dobre rozwiązanie?

najgorsze z możliwych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

Toż jak mało trzeva to już lepiej tej kredy kupić. A jak dużo to węglan wapnia łódkę. Ja bym zaorał posiał wapno i pobronowal a nie dawał pod orkę głęboko. 

Edytowano przez Mariu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
15 minut temu, Mariu napisał:

Toż jak mało trzeva to już lepiej tej kredy kupić. A jak dużo to węglan wapnia łódkę. Ja bym zaorał posiał wapno i pobronowal a nie dawał pod orkę głęboko. 

Ło panie zdrowy kręgosłup że po skibach chce się skakać. 

Jakie ceny na owies macie? 

Plon owsa super w tym roku ale cena bida. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj