mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

FwtsDsgdg    1
46 minut temu, MafiaLolek napisał:

Na owies lepiej sypnąć 150/h saletrosanu 26 czy saletrzaku z borem 27 ?

Najlepiej saletrzak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolL    0

Dzięki za odpowiedź bo słyszałem już takie teorię że to pH że brak potasu że brak magnezu hehe przedsiewnie 300 kilo Korn kali 200 kg mocznik i po 15 ton gnoju na ha. Posiewnie Wataha dzików i wczoraj oprysk siarczan magnezu 5kg ha mikroflora i mocznik delikatnie 7 kg na ha pH 4,9-5,5 i nie ma znaczenia na ktorym kawałku na obu takie same objawy siany 5.03 i 15.03 na tym pozniejszym tak jak by więcej tego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolL    0

To co posiałem 5 marca ma już 3 liście a nawet niektóre mają już 2 rozkrzewienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Witam owies siany 15 marca, słabo wschodzil przez skorupe z ziemi ale ruszyłem walkami strunowymi u lepiej to wygląda, zastanawiam się czy dokrzewic owies, czy wogole jest sens w tym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

95126396_4421573061201865_1303379758083473408_n.jpg

Witam, Mam problem w uprawie owsa. Liście odbarwiaja się od nasady. Na początku był mały plac, a teraz szybko szerzy się dalej. Wie ktoś co to może być? Bardzo proszę o pomoc

 

Edytowano przez Wiktor12345678

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

Był czymś pryskany ten owies? Jaki przedplon.?Miałem takie coś jak sąsiad dynie popryskal comandem zniosło z 5 metrów 

Edytowano przez Mariu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

No listki jakieś jasne odbarwienia może szkodnik jakiś i coraz więcej się robi tego?Siarczan magnezu odżywka i cos na szkodnika bym dał,po deszczu. 

Edytowano przez Mariu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
10 godzin temu, Wiktor12345678 napisał:

 

95126396_4421573061201865_1303379758083473408_n.jpg

Witam, Mam problem w uprawie owsa. Liście odbarwiaja się od nasady. Na początku był mały plac, a teraz szybko szerzy się dalej. Wie ktoś co to może być? Bardzo proszę o pomoc

 

A czy to nie czasem brak deszczu i przymrozki ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Mariu napisał:

Był czymś pryskany ten owies? Jaki przedplon.?Miałem takie coś jak sąsiad dynie popryskal comandem zniosło z 5 metrów 

 

14 godzin temu, Mariu napisał:

No listki jakieś jasne odbarwienia może szkodnik jakiś i coraz więcej się robi tego?Siarczan magnezu odżywka i cos na szkodnika bym dał,po deszczu. 

A jaką odzywka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44
3 godziny temu, Wiktor12345678 napisał:

 

A jaką odzywka? 

Npk dużo jest tych odżywek i z 8kg siarczanu magnezu  siedmiowodny na ha kiedyś tak pryskalem nawet więcej siarczanu dawałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj