mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
2 godziny temu, dzikiWschód napisał:

Ja stosuje polifoske 8 pod owies ale tylko na polach gdzie zostaje sloma na polu, jeśli slome zbieram daje poli 6. Co do saletrzak 200kg będzie ok

Owies będzie siany po pszenicy i pszenżycie na obu polach słoma została w polu. A pytam o 8 bo zostało mi z jesieni i zastanawiałem się czy wykorzystać czy kupić nowy. 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavvek    66

Siew 16.03. Potem kilka nocy z temperaturą do -4 i śniegu napadało ze 4 cm. 

 

IMG_20210330_100.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

A ja dopiero trochę posiałem miejscami mokro, jutro jeszcze z 3 ha. I zostanie 5 na po świętach bo buty włażą. Wolę poczekać bo kiedyś tak siałem w błoto i później słońce zrobiło skałę i tragedia była. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1404

Ja tez dopiero wczoraj zasiałem, a i tak było mega mokro. To co miałem do sprzedania to już sprzedane krowiarzom po 650

Edytowano przez jajonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

szybko skiełkował. u mnie na kilku ledwie widać że dziać się coś zaczyna, a siany 16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatKub2405    0
1 godzinę temu, pafnucy napisał:

szybko skiełkował. u mnie na kilku ledwie widać że dziać się coś zaczyna, a siany 16.

Ciepłe pole, ugór siany na kamieniu wapiennym ciekawe co z tego będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

U mnie 24.02 to jeszcze snieg na polu leżał hehe jutro od rana siew owsa, glina ruszona trochę przeschla wiec ogień od rana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavvek    66

Ja 24.02 miałem siewnik w proszku, bo może bym siał jak po tym jak było te prawie +20. W sianym 9.03 jest tak:

IMG_20210331_105.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    143

Panowie na odchwaszczanie owsa chce dać gold 450ec 1l/ha i pytanie czy weźmie mi fiołka, chabra, poziewnik szorstki, rumiany i przytulie. Głównie chodzi mi o fiołka bo reszte powinien wziąć a że fiołek bedzie to pewne jak w banku. Dodam ze rok temu na tym polu chwastox trio nawet go nie tracił. Ewentualnie co dodac do golda żeby wszystko mi wzieło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276

Ja dziś siałem.na totalnym piachu.nie mam pomysłu na tą ziemię😒.to posiałem owies 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    143
1 godzinę temu, michal_19 napisał:

Poleć mustangiem forte i będziesz miał czysciutko, aby w terminie zrobić.

Wole nie bo bedzie trochę ziemniaka w nastepnym sezonie na jednej dzialce a poza tym słomy nie chce zanieczyszczac aminopyralidem bo idzie troche na skarmienie dla bydła reszta na podciołke a nie można dawac po tym środku.

1 godzinę temu, slavvek napisał:

A masz już tego Golda, czy dopiero będziesz kupywał?

Bede kupował. Ale nie wiem co może być lepszego. Z chwastoxow juz sie wyleczyłem, mustang forte odpada. Moze coś polecisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    193
8 godzin temu, Michal014d napisał:

Wole nie bo bedzie trochę ziemniaka w nastepnym sezonie na jednej dzialce a poza tym słomy nie chce zanieczyszczac aminopyralidem bo idzie troche na skarmienie dla bydła reszta na podciołke a nie można dawac po tym środku.

Bede kupował. Ale nie wiem co może być lepszego. Z chwastoxow juz sie wyleczyłem, mustang forte odpada. Moze coś polecisz?

Można skarmiac przecież jest nawet w etykiecie. A ziemniaki można sadzić po 6 msc, nie widzę przeciwwskazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marglo    1

Witam jak faktycznie jest z opóźnionym siewem owsa ? Duży jest spadek plonu? Wiosna późno przyszła i nie dałem radę posiac bo mokre pola i codziennie dolewa nie zdążyło wyschnac.  Jeśli ktoś doświadczony zaobserwowal różnice to proszę o odpowiedź. Z mojego doświadczenia to pamiętam że z 6/8 lat temu sialem pszenżyto milewo po 20 kwietnia i nie było spadku plonu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kuźwa i ja nie mogę zasiać , wczoraj pojechałem i nadal błoto 

W tamtym roku ,brakło mi sadzeniaków to dosiałem owsa , był to koniec kwietnia koło 20 , na początku miał być dla krów jako zielonka ale zostawiłem , w żniwa aż tak mocno nie odbiegał od tego sianego w marcu 

Ja w jarych jadę chwastox trio 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3998
Marglo napisał:

Witam jak faktycznie jest z opóźnionym siewem owsa ? Duży jest spadek plonu? Wiosna późno przyszła i nie dałem radę posiac bo mokre pola i codziennie dolewa nie zdążyło wyschnac.  Jeśli ktoś doświadczony zaobserwowal różnice to proszę o odpowiedź. Z mojego doświadczenia to pamiętam że z 6/8 lat temu sialem pszenżyto milewo po 20 kwietnia i nie było spadku plonu 

Ja jeszcze w pole nie wjechałem a mam 40 ha do siewu, tak mokro. Dużo zależy jaki region kraju. Jeden sieje na początku marca i owies wychodzi po 2 tygodniach, drugi w połowie marca i po 4 dniach na wierzchu. Różnie bywa. Ja w tamtym roku kukurydze posiałem na początku kwietnia, przyszedł przymrozek i pizda, a ci co posieli miesiąc później mieli lepszą. Tylko że to Mazury, Suwalszczyzna to specyficzny mikroklimat ale ogólnie nie trzęś portkami bo jeszcze jest czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1567

Wczoraj posiałem prawie 4,5ha owsa. Dzisiaj jeszcze 1,7ha i narazie koniec. Zostanie mieszanka ale to już po świętach raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj