Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akmaly    709

Zależy jaka moc bo może wystarczy między fazowe albo nawet 240V co też ma plusy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Wątpie czy za 1k jest tam zasilanie 380V czy tylko taka wtyczka a zasilanie jest między-fazowe.

Nie do końca w temacie ale zasilanie międzyfazowe to właśnie zasilanie 380V a w zasadzie teraz 400V . Zasilanie Fazowe to 230v i takie ma większośc małych spawarek. Zawsze jak jest w opisie że spawarka czy migomat ma zasilanie 230 i 400V Bądźcie pewni że to tylko przejściówka z wtyczki 3-fazowej a zasilanie jest zawsze 230V.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Kolego nie masz pojecia o tym co napisałes spawarka transformatorowa 380 a po nowemu  400v   wykozystuje dwie fazy przez to niektuży koledzy pisali że  miedzyfazowe po prostu cewka uzwojenia  pierwotnego jestzasilana przez dwie fazy bez udziału zera 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

 od tego  myślenia gdy ból głowy już minął , trzeba przejść do działania i coś wybrać ,a to kolejny ból głowy ,zakup pewnie na allegro , a takiemu laikowi jak ja może to przysporzyć  trochę problemu z tym wyborem urządzenia , koledzy pomożecie ? mam na to tysiąc złotych  , przeglądałem ogłoszenia , za patyka można już kupić komplet  migomat transformatorowy  +butla i reduktor  zasilany z 380V to jest jakiś kraft &dele , zakładam że transformatorowego zasilanego z 230V nie bardzo jest sens , lub za tysiąc byłby invertorowy ale wtedy bez butli z 230V , albo taki inwertorowy z MMA i mig mag na tranzystorach MOSFET więc 2 w 1 które rozwiązanie było by lepsze , jako laikowi niewiele to mówi nigdy nie spawałem inwertorem ,ale opinie słyszałem pozytywne ten cykl pracy podaja przy pełnej mocy 60% ,więc  przy 200 A coś by tym zespawał ,  wiem tylko  że spawarka transformatorowa z 230 V   ciągle się wyłącza  po krótkim spawaniu , lepiej jak przewody są na  euro złącze ,bo  mają przeważnie na stałe 

http://allegro.pl/spawarka-migomat-mig-mag-220a-230-400v-reduktor-i5381049647.html dołóż te 200 stówki i butla 150 i będziesz zadowolony.W tym zestawie masz regulacje prędkości drutu przy zmianie napięcia a w tym za 1000 przy zmianie prądu spawania klawiszami nie masz tego a chcąc robić przy różnych sprzętach zmieniasz napięcie spawania co chwilę.Pracuję na podobnym sprzęcie z 10 lat i jestem zadowolony a od czasu używam bestera to jest już masakra własnie bez zmiany prędkości drutu przy zmianie natężenia prądu.Niby marka a już o to nie zadbała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

dzięki kolego balcerek1 takie jakby powiedzieć kruczki są ważne że niby takie rozwiązanie ,  ale przy innym jest inaczej co w praktyce okazuje się że jest to dużo lepszym  rozwiązaniem 

przy tym migomacie kraft &dele 200A model kd 830 podają zasilanie 380V 2 fazy , 230 V lub 400V takie zasilania też podają przy niektórych czyli to będzie międzyfazowe  , w ogłoszeniach to piszą jak chcą  , czy migomat inwertorowy zasilany z 230V ma moc 11,2 kw , przy innym podają że 3,2kw

Edytowano przez STANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

A o co ci biega z tym forum.Wiem że rolnicze i używam podobnego półautomatu  einchela 190 A.Spawam wszystko co podchodzi do roboty pod rękę i 190 Amper używam sporadycznie przy drucie 0,8.W roboty blacharskie się nie bawię  lakiernicze oczywiście bo przecież przyczepę jak wyremontuję to trzeba by lakierek rzucić.Pyta się gość o poradę to mu się doradza a nie głupie uśmieszki.Wiadomo jak ktoś nie potrafi dostosować sprzętu do spawania to powie że 300 Amper do gospodarstwa jest za słaby. :P

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Tylko ten migomat co podałeś link te 220A to ma w marzeniach. Realna użytkowa jego moc to 75A bo przy takim cyklu ( 60%) można coś już robić. Na pewno nic tym grubszego porządnie nie pospawa. W tej kasie na gospodarkę wolałbym spawarkę ( MMA) inwertorową ok 200A. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dlaczego? Jedyny powód dla którego może nie mieć tych 220 A to nieuczciwość producenta, naciągnięte parametry. Jeśli tego nie zrobił to (choć wątpię patrząc  ogólnie na tą spawarkę  to najmniej kilkanaście  procent na pewno poszedł w górę) to nie ma najmniejszego problemu żeby przy zasilaniu trzyfazowym  spawał maksymalnym prądem podanym w instrukcji.

Cykl pracy nie ma wpływu na to czy pospawa grube czy nie a na to jak długo to będzie robił.

Nie wiem  jak ją kolega wykorzysta ale to parametry tej spawarki są raczej kiepskie. Za te pieniądze nic lepszego nie kupi.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Napisałem realna użytkowa - czyli do normalnej pracy przy cyklu 10 min te 6 min spawa a 4 odpoczywa. Ten automat nie ma zasilanie 3. fazowego tylko może być co najwyżej między fazowe a to spora różnica. Bardzo często te małe urządzenia przy nastawach maksymalnym wywalają bezpieczniki a dlaczego to nie wiem.

Grube musi spawać dużym prądem a przy ty sprzęcie może jedynie coś tam podspawać ale to ze spawaniem nie będzie miało wiele wspólnego. Idealna maszynka do warsztatu blacharskiego jak ktoś wyżej zauważył:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Zgodzę się ale przy drucie 1mm ale przy drucie 0,6-0,8 będzie spawać ino szum.Przy drucie 0,6 będzie szła jak przeciąg.W moim migu przez pomyłkę w paczce zamiast 0,8 była 1 i już po robocie co chwile terma rozłączała a kiedyś zamiast 0,8 był 0,6 no to była jazda posuw drutu na max żeby dobrze się spawało.Po zakupie kolega założy kilową szpulkę 0,6 i wypróbuję i potem ,08 też wypróbuję jak idzie robota.Do każdego sprzętu trzeba się przyzwyczaić i wyczuć.Szwagra wynalazkiem 140 amper przy drucie 0,6 ramę z ceowników 12 na przyczepę spawałem i na razie spawy nie puściły.Jak kolega dryg do spawania to będzie spawał. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

wiadomo że to nie są urządzenia profesjonalne  za tą kase , to nie ma co się spodziewać że będzie to super mocna spawarka , mnie potrzebna do spawania cienkich blach , myślałem wcześniej nad taką ale  zasilana z jednej fazy http://allegro.pl/migomat-spawarka -mig -i5403402747.html

ta którą proponuje kolega balcerek1 czy fazowa czy miedzy fazowa ale zawsze z mocniejszego gniazda ma zasilanie

ta nad którą myślałem zauważcie jaką pobiera moc z jednej fazy i czy ma te 250 amper

Edytowano przez STANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Mówisz o że potrzebujesz do spawania cieńkich blach a oglądasz spawarki które mają minimalny prąd 50A,przy takim amperażu spawa się blachy 2mm.

Tak wogóle to chyba jakaś najgorsza chińszczyzna bo nie potrafią nawet dobrze opisać pokręteł,ustawia się natężenie prądu spawania a nie napięcie jak jest opisane na panelu.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Balcerek poruszyłes jeszcze jeden temat a mianowicie ,długość pracy na max prądzie ,ja swoim (figel  140, bez wentylacji 220V) max 30min przy ciagłym spawaniu ,drut o,8 jak to jest u Was w automatach o podobnych parametrach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Ja swoim na drucie 0,8 na max prądzie nie spawałem nigdy ciągle ale blachy na przyczepie 4 mm spawam na 4 stopniu z 6 posuw 70 % to pod koniec rozłączy terma na 5 minut ale u mnie jest wentylator a szwagra besterek 140 no to już 15 minut ciągłym i terma wyłączy też z wentylatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Einhell 145 A wytrzyma jakieś 40-50 cm spawu i trach.... wyłączy się.  Trzeba by w niej chłodzenie poprawić bo wentylator miesza a nie wymienia powietrze w obudowie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

Mówisz o że potrzebujesz do spawania cieńkich blach a oglądasz spawarki które mają minimalny prąd 50A,przy takim amperażu spawa się blachy 2mm.

Tak wogóle to chyba jakaś najgorsza chińszczyzna bo nie potrafią nawet dobrze opisać pokręteł,ustawia się natężenie prądu spawania a nie napięcie jak jest opisane na panelu.

 

to ja już nie wiem  wyżej kolega napisał że takie urządzenia nadają się do zakładu blacharskiego , a  blachy  samochodowe są cieniutkie , kolega asharot piszesz że przy 50A spawa się blachę 2mm , ale wszystkie urządzenia mają prąd spawania zaczynający się od 30-50A więc blachy 1mm by nie pospawał w takim razie , ja napisałem że do cienkich blach z myślą również o spawaniu cienkiej blachy powiem tak nie mam więc nie spawam , gdybym miał migomat używał bym pewnie nie tylko do cienkiej blachy jeśli spawanie było by łatwiejsze i sprawniejsze , mam spawarkę elektrodową do czegoś grubszego jest dobra ale blachę cienka 1mm nie da rady a przy urządzeniu kraft &dele 200A kd 830 , jak kolega balcerek1 napiasał nie ma płynnej regulacji natężenia prądu tylko 30 -70-120-200 A cztery zakresy tylko,w takim razie blachy 2 mm nie pospawała by bo 30 za mało by było a 70 za dużo

obczaiłem też taka parametry ma opisane logicznie bardziej , pewnie lepiej przetłumaczyli z chińskiego jak przy innych urządzeniachhttp://allegro.pl/spawarka-inwerter-mig-mag-mma -i5689198863.html

dodatkowo ma spawarkę 2w1 to jakiś plus jest jeszcze na YT jest filmik jak spawa

Edytowano przez STANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W większych półautomatach prąd spawania zaczyna się od 50 A i jakoś blaszki da się spawać. Gwarantuję ci że jeśli on ma 30 A na jedynce ty nigdy nie  użyjesz tego zakresu bo na nim nie da się spawać. 

Kup tak żebyś był zadowolony i tyle. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale opis dali w linku, który podał @STANK. :D Poziom zakłóceń nie zależy od użytych tranzystorów. Tak samo jak 100% sprawność. To już jest pierwszy krok do perpetum mobile. I chciałbym też zobaczyć radiator falownika. Bajki, bajki, bajki.

 


http://allegro.pl/spawarka-migomat-mig-mag-220a-230-400v-reduktor-i5381049647.html dołóż te 200 stówki i butla 150 i będziesz zadowolony.W tym zestawie masz regulacje prędkości drutu przy zmianie napięcia a w tym za 1000 przy zmianie prądu spawania klawiszami nie masz tego a chcąc robić przy różnych sprzętach zmieniasz napięcie spawania co chwilę.Pracuję na podobnym sprzęcie z 10 lat i jestem zadowolony a od czasu używam bestera to jest już masakra własnie bez zmiany prędkości drutu przy zmianie natężenia prądu.Niby marka a już o to nie zadbała.
 
W 99% migomatów gdzie prąd regulowany jest przełącznikiem zasilanie silnika jest brane z głównego transformatora. Więc zmiana napięcia powoduje automatyczną zmianę prędkości podawania drutu. W moim SGA 145 rzadko dotykam pokrętła od prędkości mimo, że ciagle zmieniam nastawy prądu. I tak jest we wszystkich tanich migomatach.
 

Einhell 145 A wytrzyma jakieś 40-50 cm spawu i trach.... wyłączy się.  Trzeba by w niej chłodzenie poprawić bo wentylator miesza a nie wymienia powietrze w obudowie.
Nieprawda. Ostatnio spawałem belkę z 4 kątowników, która miała 1,8 m długości, ścianka 7mm. Daje to 7,2 m spawu, a maszyna nie wyłączyła się. Dodam, że chłodzenie mam standardowe, jedynie wyeliminowane mam wszelkie spadki napięcia zasilającego transformator i może to poprawia nieco charakterystykę spawarki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

Czy prostownikiem spawalniczym bester spb-400 elektroda do żeliwa zespawam ze sobą zwykłą stal konstrukcyjną z pewnym żeliwnym odlewem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak, tylko musisz użyć elektrody niklowo-żelazowej. Samą niklową nie dasz rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

OK, dzieki :)

 

Edit

 

@Elektrotechnik

Znalazłem w najblizszym miescie jedynie elektrody E NiCu-B. Sprzedawca twierdzi, że nadają się do spawania zeliwa i stali konstrukcyjnej. W necie przeczytałem co innego. Musze dalej poszukać.

Edytowano przez MarcinC360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu.

Mam zamiar kupić spawarkę tylko nie wiem jaką mam do kupienia za około 300zł transformatorową starego typu tyle że jestem pewny  że jest w idealnym stanie.Czy może dołożyć i kupić jakiegoś inwentora.Ma być to spawarka do wszystkiego jak to na gospodarstwie.A może zainwestować większą sumę i kupić MAG lub TIG Dodam że jest to początek mojego spawania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przede wszystki nie migomat tylko MigoMag. Nazwa pochodzi od metod spawania:MIG I MAG.Po drugie to polecam Polskie spawarki tego typu.Np Bester,lub Ozas,mozna kupić tańsze zachodnie, ale mają aluminiowe uzwojenia a bester i ozas są nawijane miedzią,czyli są żywotniejsze.

 

No dokładnie. Wreszcie ktoś inteligentnie sprostował nazwę.

Jesli chodzi o Mnie, ja u siebie posiadam spawarkę inwentorową MMA. Sprawdza się na wielu płaszczyznach. Zresztą, dziś można sobie dosłownie 'przebierać' w rodzajach i modelach spawarek. Zgadzam się z przedmówcą, że polskie spawarki sprawdzaj się na wielu płaszczyznach. Je jednak mam spawarkę 'Magnum" i jeśli ktoś, chce taką nabyć (bez względu na model) na pewno będzie zadowolony. Ja miałem 2, z czego jedną sprzedałem i uważam, że obie pracowały na najwyższym poziomie.

Edytowano przez MaksimoczukT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BUSTED
      Co myślicie o tym migomacie spotkał się ktoś z tą firmą rok 84 cena 450zł w internecie nie moge nic znaleźć na temat tej firmy ale podobno jakaś niemiecka migomat sprawdzony i działa
      http://www.fotosik.p...360b1f388c.html
      http://www.fotosik.p...2f2a8c4b8a.html
    • Przez HondaMtx
      Witam!
       
      Szukałem podobnego tematu i nie znalazłem.
       
      Panowie kupiłem nową spawarkę transformatorową 230/400V.
      Ze spawarki wychodzą trzy kable (niebieski, brązowy i żółty(uziemienie)) i tu moje pytanie jak ją podłączyć do sieci 230V, a jak do siły 380V?
      W załączniku podaje zdjęcie mojej wtyki do siły. Bardzo bym prosił o napisanie który kabel do którego oznaczenia pod wtykę do siły trzeba podpiąć.
       
      Panowie bardzo proszę o pomoc jak to podłączyć, żeby nie było problemów i Proszę, żeby wypowiadali się ludzie co mają pewność, że tak ma być podłączone, a nie tacy co wydaje im się, że będzie dobrze.
       
       
      Pozdrawiam HondaMtx

    • Przez denis667
      Witam znalazłem w warsztacie spawarkę transformatorową samoróbkę tylko nie wiem jak podłączyć kable spawalnicze.Bo wychodzą 2 śruby gdzie się podłącza kable spawalnicze tylko że nie wiem gdzie podłączyć masowy a kabel z elektrodą ?
    • Przez grzegorzc360
      Witam, mam zamiar zakupić migomat, oglądałem w leroy Merlin i castoramie, liczę że koledzy z forum coś doradzicie. Spawarka nie będzie używana profesjonalnie, używana do napraw, czasami pospawania jakiś drzwi od czasu do czasu. Czasem jakieś blachy polepic, tłumiki kolegom połapać. Do większego spawania mam dużą transformatorowa spawarke. Nie mogę dodać zdjęć do postu
    • Przez simson2812
      Witam mam problem migomat momentalnie przestal dzialać, drut wysuwa i brak prądu na drucie. Kiedyś też mi się tak stało zawiozłem do fachowca postał powiedział że nic nie zrobił i spawał ponad 2lata
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj