marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

pawelgruta    1

ja zagłosuję na każdą partie polityczną która chodziby połowę postulatów spełniła;

1-zlikfiduje immunitet dla posłów

2-rozwiąże senat

3-zmniejszy ilość posłów co najmniej o połowę

4-radykalnie zmieni sądownictwo które musi w końcu zacząć wsadzać do więzień i zabierać majątki aferzystom gospodarczym 

5-opodatkuje naprawdę banki i markety

6-całkowicie zniesie podatki do osób najmniej zarabiających a bardzo podwyższy zarabiającym ponad przeciętnie 

7- uprości procedury gospodarcze i zmniejszy o ponad połowę zatrudnienie w budżetówce i biurach

8-będzie przeciwdziałał patologią społecznym a mianowicie zabroni reklam alkoholi, papierosów, leków i banków

 

 

 

 

Rolnictwo to podstawa cwiwilizacji, to matka która karmi wszystkich.

Dlaczego ludzie nieproduktywni zarabiają krocie tego co zwykły pracownik fizyczny tracący zdrowie w ciężkich warunkach? Co to za polityka w tym kraju?kilkanaście lat  i  Polska bedzie jak Grecja , na dnie a banki będa miały pełne skarpce.Obywatele nie bójmy się jesteśmy społecznaścią tego kraju a więc jego cześcią ktora go karmi, Walczmy o swoje do upadłego.Bo rządowcy nie mają na co kasy wydawac to wylatują na wakacje za nasze pieniądze.To jest brak szacunku do obywateli i kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx110    0

Postulaty są jak najbardziej ok

 

Ale:

dlaczego większość rolników nie ma pojęcia, że są organizowane protesty? Ja się dowiedziałem z tv... wstyd

dlaczego utrudnia się życie zwykłym obywatelom? utrudnia prace firmom transportowym? wg jaki sens jest jeździć bez celu, marnować paliwo i denerwować kierowców? czy kierowca zmieni prawo bo go ciągnik na drodze rozgniewa?

dlaczego nie ma nikogo na wiejskiej? pod biurami poselskimi? pod budynkami partii PO i PSL? utrudniając życie tym, którzy fizycznie mogą wpłynąć na decyzje rządu, 

dlaczego domy tych nieudolnych polityków sawickiego piechocińskiego, tuska, kopacz nie są okupowane?

film porównujący strajk z polskich oraz francuskich rolników jest odpowiedzią na wszystko.... może zbyt drastycznie, ale potrafią walczyć o swoje (Francuzi)!

Widzicie jaka jest różnica kiedy jeździcie pod Poznaniem bez celu po drodze, a wyrzucając łajno na piękny podjazd do willi sawickiego?

Nie widzę jedności w polskiej wsi, większość zazdrości sąsiadowi brudu za paznokciem

Nawet porządnego strajku nie potrafi dobrze zorganizować bardzo liczna grupa rolników, a przecież wszyscy grają do jednej bramki...

 

Oby coś z tego zamieszania wyszło na lepsze, bo polska wieś staję się bankrutem, wegetuje, piękne maszyny na podwórku, a w domu szkłem tyłek podcierają bo na ratę kredytu funduszy brak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki-bike    0

mqdefault.jpg

 

Koledzy informujcie gdzie i kiedy strajk jak będzie to możliwe napewno się stawie i wielu innych!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Przypominam niektórym że tematem TEGO forum jest ''strajk''

Edytowano przez Luki-bike

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxhack0303    0

za takie coś jak francuzi zrobili na tym filmiku to nasi rolnicy nie wyszli by z więzienia do końca życia :mellow:  nasz rząd jest przeciwko nam a nie z nami. byłem na spotkaniu protestacyjnym i tam podawali fakty że polski rolnik ma 10zł chorobowego na dobę a utrzymanie psa w schronisku kosztuje 18zł na dobę więc w tym państwie jest lepiej być psem niż chorującym rolnikiem.

w 2014r polska wyprodukowała 517 tyś ton tucznika a z zachodu sprowadzili 600tyś ton po co? nie warto by było zainwestować w rozwój gospodarki i nakazać firmom funkcjonującym w polsce wykup przynajmniej 80% towaru wyprodukowanego w polsce?

 


ja proponuję jeden strajk na całą polskę pod biurami poselskimi urzędami wojewódzkimi starostwami powiatowymi tylko w ten sam dziń się zorganizować i wszystko w pi**u zablokować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki-bike    0

Kto ma pomysł na jak najskuteczniejszą formę protestu piszcie:


 

 

 

 

Już działają to się chwali.

 

 

 mqdefault.jpg

Edytowano przez Luki-bike

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Można pisać i przekonywać a i tak będziecie działać tak jak wam każe władza. Organizacja rozdrobnionych protestów jest na darmo. Żadna to uciążliwość . Jak się nie ma organizacji, a za taka nie uważam rzekomego związku zawodowego rolników , który nie ma aktywnych członków i właściwych działaczy, to wszystkie postulaty i chaotyczne działania nie mają żadnego znaczenia. Para w powietrze a zapał się wypali. W końcu kto będzie chciał po wielokroć wychodzić na ulice jeżeli źle kierowany i organizowany nie widzi efektu swojego uczestnictwa. Jak wcześniej pisałem rolnicy są podzieleni na posiadaczy gruntów pod dopłaty i na rolników którzy na swoich gruntach pracują, osiągają efekty i żyją głównie ze swojej pracy. Słusznie zauważacie że strajk w stylu francuskim nie przejdzie w Polsce bo rolnika zaraz zamkną. To prawda . Jednego zamkną , spałują i jeszcze mu grzywnę wlepią . A co się stanie jeżeli na protest przyjedzie 100 a może 1000 beczkowozów i rozrzutników obornika a za nimi stanie 10 000 chłopów którzy nie są skłonni do płonnych rozmów?

Dumacie jak to zrobić ? proste . Przestać drwić, dyskutować i wziąć się do pracy. Kto to ma zrobić? No przecież nie premier, nie minister, nie jakiś Serafin. To wy sami spróbujcie się zjednoczyć i zaplanować taki protest. Płonne gadanie działaczy o blokadzie Warszawy

psuje Wasza wiarygodność. Nigdy nie byłem zwolennikiem drastycznych rozwiązań  i preferowałem konkretne zjednoczenie się rolników ustalenie priorytetów działania a na końcu rozmowy z nierządem i działania o dużym stopniu uciążliwości. W zależności od tego kto jaki ma w domu stół tyle osób przy nim usiąść może. Tam ustalcie czego oczekujecie, tam rozważcie kto nadaje się do reprezentowania Was w terenie.  Jeśli pomożecie to w niecałe pół roku może nas być i z 200 000 zrzeszonych a później jedyną trudnością będzie  nadążyć z rejestracja nowych uczestników rolniczego ruchu. Po moim ostatnim zaproszeniu zgłosiły się 2 osoby. Oczywiście że trzy to więcej niż jeden, ale czy to ma być liczba ogółu szalonych rolników którzy z motyką na księżyc chcą się porwać? Przemyślcie co Was boli w relacjach z sąsiadem i czy jest to tak ważne że nie możecie razem stanąć w jednym rzędzie. Tu nie chodzi o zaszyty, władzę czy pieniądze lecz o honor i poważanie zawodu rolnika. Kto będzie nas poważał , jeżeli sami nie mamy do siebie szacunku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

Tylko w pół roku nikt nie naprawi tego co było psute przez tyle lat, dużo rolników straciło wiarę że coś do się zrobić. Rolnik bądź co bądź jest jednostką i nigdy nie będzie tak jak w kopalni że jedną kopalnie zamykają i od razu strajkuje 2 tyś ludzi, UE bardzo podzieliła rolników i nadeszły czasy niestety gdy nikt nie patrzy się na drugiego każdy jest coraz większym materialistą. Można by "odwiedzić" w biurach poselskich osoby które "dbają" o nasze interesy i ciekawe co powiedzą zalać ich również różnorakimi pismami, zapytaniami i ich sparaliżować.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxhack0303    0

ludzie niestety nie chcą się jednoczyć rządza pieniądza zagarneła światem. sąsiad jak mu powiedziałem o strajku to mi powiedział zebym szedł strajkować a on w tym czasie będzie sprzedawał swój towar a narzeka najwięcej na wsi. i to jest własnie "jedność" rolnika.

jak nie bedzie jeden z drugim stał za sobą murem to nic z tego nie bedzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

tam w Żninie protestują rolnicy czy sprzedawcy zachodniego sprzętu? Można pozazdrościć tylko.. :)

 

Nie ma czego zazdrościć. To bieda posunęła ich do zakupu takiego sprzętu.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

znalazł moze ktoś listę postulatów opzztu rolników które miały być złozone do Pani premier w dniu wczorajszym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

No widziałem w wydarzeniach przejazd paradny pokazu bogactwa w postaci nowych traktorów. Nic tylko powiedzieć chłopie płać janosikowe na pracowników z hipermarketów bo bogaty jesteś i jeszcze chcesz więcej. parodia nie strajk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Kogo to obchodzi za co? Poczytajcie komentarze na portalach to zobaczycie co myśli społeczeństwo. Strajk to strajk a nie pokaz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    156

lepiej s zapieprzac 50 km do strajku c360?


a komentarze czytalem to tylko ludzie z miasta co moja zerowe pojecia o zarobkach i pracach na wsi pisza te komentarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj