marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

Krassus    97

Jeżeli waszym głownem problemem jest to gdzie można wjechać ciągnikiem żeby nie dostać mandatu to z miłą chęcią będę się patrzył jak bankrutujecie.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

krassus martw sie o swoja dupe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ze rolnik to już ciągnikiem musi wjeżdżać, górnicy kombajnów z dołu nie wyciągali i dali rade strajkować.

 

 

@Kaspersky26 masz racje i wielu z Was ma sporo racji. Górnicy a raczej związki zawodowe niby łatwo coś ugrali, zabrali jednym dali drugim, tu kilku przeniosą tam kilku zwolnią, a kopalnie i tak zaleją, górnicy nawet nie będą wiedzieć kiedy i jeszcze rządowi na tym zarobią. W rolnictwie będzie o wiele trudniej żeby ruszyć ten beton, wiele rzeczy zaszło za daleko, większość strategicznych obiektów dla rolnictwa jest w rękach zachodu i to leży w ich kompetencji by nie dopuścić do zmian i do tego każdą zmianę musi zatwierdzić UE. Chcecie dopłat, rekompensat, pomocy itp, a pomyślał ktoś co będzie jak się za kilka lat te dopłaty skończą? 90% procent gospodarstw padnie w kilka miesięcy. Zachód jest na to przygotowany, maja rynek zbytu i dyktują ceny. Trzeba przewidywać duzo bardziej do przodu, a nie co będzie za tydzień czy miesiąc

Edytowano przez zenekc330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

tylko nie jedzmy na protest nowymi ciągnikami, a szescdziesiątkami, władimircami i forszmitami, bo jak widze w tv nowe ciągniki to mnie samego bieze a co dopiero mieszczuchów... trochę pokory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

A może to i dobrze jak germańskie rynek trzody przejmą, posiejem zboże i pół roku leżeć, potem tydzień żniwa i znowu do jesieni leżeć, potem tydzień na siewy ozimin i znowu do kwietnia leżeć. A germański zboże kupi bo jego świni zechcą jeść a swego mu zbraknie tak czy siak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

Tylko górników na strajk wyjdzie 5 tysięcy a rolników 300 bo reszta ma to głęboko w du.. a jak wyjadą ciągnikami to chociaż ich widać. Dziś jeden c360 wyjechał, kto wam broni ? Jest jakiś przykaz że wladimirce i c330 nie mogą ? @Krassus jak taki jesteś cwaniak przed komputerem to może sie ruszysz i zaczniesz coś robić  a nie pierd...ć głupoty. Ja nie siedzę w kredycie po uszy to mi komornik do domu nie wejdzie. Niech rolnicy myślą dalej tak jak Ty to za kilkanaście lat zostaną same spółki z zachodnim kapitałem i UE osiągnie swój cel dzięki takim ludziom jak Ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Przecież te strajki są organizowane tak aby brała w nich udział mała grupa rolników ale za to sprawa w mediach była nagłośniona jak najbardziej. Czyli dużo szumu z jak najmniejszym udziale rolników. Te nasze niby związki zawodowe już dawno uzgodniły jak to ma wyglądać . Poszumią trochę poszumią niby rząd coś tam ustąpi związki podpiszą się pod tym i wszyscy zadowoleni rozejdę się do domów a w sumie nic się nie zmieni.

Ktoś z Was należy do jakiegoś związku i płaci do niego składkę? Ja w swojej okolicy nie widziałem  żadnego związkowca i nawet nie wiem gdzie takowego szukać wiec pokazuje to jak związki zabiegają o rolników. Po prostu są dostają kasę od rządu a kto płaci ten wymaga wiec zapomnijcie ze będą działały przeciwko swoim mocodawcom. 

Jedyna szansa wpływania na rzad to zorganizowanie się samemu oddolnie a nie liczenie na jakichś Serafinów itp.

Tak samo nie ma co liczyć że rząd nam coś da tylko samemu organizować się kupować czy budować przetwórnie, zakłady mięsne , prowadzić punkty dystrybucji ŚOR itp. i nie ma co płakać ze Niemiec, Duńczycy i inni wykupują to czy tamto a później dyktują ceny . Oni inwestują w przyszłość a my niestety w luksus kupując nowe JD bo jak by trzeba było złożyć sie i wykupić jakiś stary GS to zaraz było by oglądanie każdej złotówki ze wszystkich stron i szukanie dziury w całym .

Sorry chłopaki ale ja w obecnej sytuacji nie ruszam d*upy z domu na żaden strajk. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Ja też nie, bo jak profesjonalny rolnik dostanie więcej kasy to ją zaraz wyprowadzi na zachód i za jakiś czas będzie jeszcze gorzej niż przed strajkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

Dobry macie tok myślenia. Kilka lat i poniżej 100 hektarów nie będzie gospodarstw a wy będziecie popylac u jakiegoś cwaniaka za 1500 zł miesięcznie o ile robotę sobie znajdziecie przy takim wzroście bezrobocia. Polska niech zacznie produkować ciągniki i maszyny które będą solidne i trwałe to rolnik zacznie je kupować a nie złom który po 10 latach normalnego użytkowania i dbania o sprzęt zaczyna tak sie sypać że caly czas trzeba go naprawiać

Edytowano przez krzychrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Gdyby było takie łatwe otwieranie zakładów mięsnych to by ludzie otwierali, a nie likwidowali. W mojej okolicy były dwie rzeźnie i obie upadły, bo albo hipermarkety nabrały towaru i nie zapłaciły, albo notoryczne kontrole z pipów sanepidów i cholera wie jeszcze skąd. Pomijając juz kwestie wysokich opodatkowań

Edytowano przez zenekc330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

to lepsze 1500 na czysto niż 0 za to samo u siebie i o nic się nie martwić. Zawsze jest jakieś wyjście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

Pożyjemy zobaczymy. No to co robisz na forum rolniczym skoro możesz mieć 1500 zł na czysto i być bogaczem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Gdyby było takie łatwe otwieranie zakładów mięsnych to by ludzie otwierali, a nie likwidowali. W mojej okolicy były dwie rzeźnie i obie upadły, bo albo hipermarkety nabrały towaru i nie zapłaciły, albo notoryczne kontrole z pipów sanepidów i cholera wie jeszcze skąd. Pomijając juz kwestie wysokich opodatkowań

 

No ale w sklepach są wędliny wiec ktos je produkuje i chyba jakos funkcjonuje .

Nie mam na myśli aby 10 rolników postawiło sobie masarnię bo to nie ma sensu ale powiedzmy jeden zakład w województwie i współpraca miedzy poszczególnymi zakładami w celu np eksportu towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Czy znaleźliby się chętni aby kupić zakłady mięsne Dudy? Są notowani na GPW więc jakieś 50 mln i jakieś 20% może by się udało kupić.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No ale w sklepach są wędliny wiec ktos je produkuje i chyba jakos funkcjonuje .

Nie mam na myśli aby 10 rolników postawiło sobie masarnię bo to nie ma sensu ale powiedzmy jeden zakład w województwie i współpraca miedzy poszczególnymi zakładami w celu np eksportu towaru.

 

Są, ale w większości ich jakość raczej nie skłania do ich spożywania, a czy to się importuje czy to od nas to ja już nie wiem

Edytowano przez zenekc330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

U mnie w okolicy dwie grupy producenckie hodowców trzody chlewnej chcą kupić masarnie z tego co wiem to dogadują ostatnie szczegóły znaczy to że jak się chce to się umie poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A kto powiedział, że to łatwy biznes. Im większe pieniądze tym większe ryzyko. Tylu rolników protestuje więc jest okazja żeby coś stworzyć. Zamiast czekać na obcy kapitał samemu taki kapitał stworzyć. Co roku jest wypłacane 14 mld dopłat. Wystarczy 1% przeznaczyć na inwestycje i powstaje spółka o olbrzymim kapitale.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Jak mówi stare przysłowie "żeby wyjąc trzeba najpierw włożyć"  :D  nie dotyczy ono tylko ekonomii ale mniejsza z tym  ;) 

Sprawa podstawowa to zorganizowanie się i od tego trzeba by zaczynać . Teraz nawet jeśli chciał bym zainwestować ten 1% to nie mam gdzie , no chyba ze kupię akcje Dudy ;) .

Władze właśnie tego się boja ze gdy rolnicy zaczną współpracować to powstanie ogromny kapitał którym nie będą mogli sterować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Zawsze znajdzie się gdzie. A jak nie tu to na Zachodzie. Tylko raz trzeba chcieć to zrobić. A władza chętnie się przyłączy. Będą mieli komu sprzedawać.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Macie racje ale kto to zorganizuje łatwo powiedzieć,a jedności to nie będzie na wsi nigdy ,bo jak pamiętam to protesty są tylko jak tanie świnie ,mleko i reszta się nie liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Takie filmiki to również dobra opcja- trzeba wykorzystać internet.
https://www.youtube.com/watch?v=EayikYIpg1k


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

A kto powiedział, że to łatwy biznes. Im większe pieniądze tym większe ryzyko. Tylu rolników protestuje więc jest okazja żeby coś stworzyć. Zamiast czekać na obcy kapitał samemu taki kapitał stworzyć. Co roku jest wypłacane 14 mld dopłat. Wystarczy 1% przeznaczyć na inwestycje i powstaje spółka o olbrzymim kapitale.

To że akurat sam nic jeszcze nie inwestowałeś to nie znaczy że inni tego nie robią . Jaka spółka chłopie ? Spółek i darmozjadów mało w tym kraju ? My mamy w co inwestować i robimy to w miarę możliwości . Ci rolnicy akurat nie protestują że nie mają na co wydać dopłat , tylko chyba przeciwnie .Skąd brać na te Twoje pomysły ? Kraść czy jak ? Ludzie nie mają za co kredyty spłacać a Ty jaja z tego robisz ?  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj