Polecane posty

daremw    128

Pobierane są przy każdym odbiorze, a wtedy badanie robią kiedy chcą i dowiadujesz się o wynikach w połowie i pod koniec miesiąca.

w ramach ścisłości: po piątym odbiorze każdej połowy można dzwonić i pytać o wyniki, jak kierownik ma dobry humor to będąc osobiście- po czwartym :) jeszcze nie zdarzyło mi się żeby nie było wyników po piątym odbiorze no ale zapewne jest to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

Pozwól ze zacytuje Ciebie ,,Masz prawo się bać"

SM Mlekovita cena bez zmian czyli powinno wyjść około 1.4zł a moze nawet ciut wiecej bo lepsze parametry aaaa kredyty są jednak strach mnie nie obleciał :P

ja sie nie boje bo nie mam kredytow.Ty w mojej cenie gdybys sprzedawal juz bys juz byl zlicytowany przez komornika

 

 

pamietaj ze do konca kredytow bedzisesz sie bal i sikal w majtki ze strachu na slowo ""kryzys" a ja to olewam  najwyzej zamkne i bede sie smial z kredytwcow..

Koledzy trochę Was nie rozumiem. Skoro nie jesteście zadowoleni z ceny to jaki macie problem w tym żeby zmienić odbiorcę? U mnie nie ma problemu z odbiorcami raczej w terenie płaci się od 90 gr tym małym do 1,20 dużym i mleczarnie przynajmniej tutaj cały czas szukają mleka... przynajmniej moja :) Gdybym ja miał mleko po 60 gr to bym znalazł napewno lepszego odbiorcę. Chyba, że macie po jednej krowie o oddajecie hobbystycznie mleko po 300 litrów miesiecznie to wtedy może i bym się zgodził do zasadności tej ceny.

 

 

kolego nie ma jak zmienic dostawcy.np mleczarnia w nowym saczu wogole nie przyjmuje nowych dostawcow.a mleka 100km wiez sie nie oplaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

a gdzie oddajesz mleko? Tarnów potrzebuje, Inter Milk potrzebuje, Jasienica potrzebuje, Mlekovita potrzebuje zadzwoń do nich popytaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja sie nie boje bo nie mam kredytow.Ty w mojej cenie gdybys sprzedawal juz bys juz byl zlicytowany przez komornika

 

 

pamietaj ze do konca kredytow bedzisesz sie bal i sikal w majtki ze strachu na slowo ""kryzys" a ja to olewam  najwyzej zamkne i bede sie smial z kredytwcow..

 

 

kolego nie ma jak zmienic dostawcy.np mleczarnia w nowym saczu wogole nie przyjmuje nowych dostawcow.a mleka 100km wiez sie nie oplaca

 

Nie sadze gdyż moje kredyty nie przekraczaja 30% wartości mojej ziemi o zabudowaniach inwentarzu i srodkach ruchomych nie wspominajac mamy kryzys i jakoś nie sikam najwyzej sprzedam wszystko i pojde do pracy ale nie bede ciułał na wszytko nie wiadomo ile lat i innym zazdroscił i zyczył jak najgorzej jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Przy obecnej cenie chyba szybko nie pójdziesz do pracy he he u mnie przy dość słabych parametrach i mniejszym litrażu za wrzesień było chyba 1.29 zł także my nie mamy co kredytu bać się, no ale są tacy którzy martwią się o twoje finanse... (???)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz342    90

Mleczarnia sierpc 5 groszy dopłaty za kazdy sprzedany litr oraz 12 groszy dopłaty jako prezent świąteczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Potrzebuje cen mleka z mleczarni ktore odbieraja mleko z woj, łódzkiego do ktorej ewentualnie mozna sie przenies, prosilbym o ceny i orientacyjne wiadomosci o nich. chodzi mi o cene przy dostawach 40tys co miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Hochland sprzedał Mlekovicie zakład w Baranowie to i na podwyżkę pieniądze się znalazły he he
Zastanawia mnie tylko co oznaczają słowa: dalsza współpraca. Czy to początek przejmowania Hochlandu przez Mlekovitę?
Informacja napawająca optymizmem... nasze polskie wykupuje coś zachodniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Koledzy trochę Was nie rozumiem. Skoro nie jesteście zadowoleni z ceny to jaki macie problem w tym żeby zmienić odbiorcę? U mnie nie ma problemu z odbiorcami raczej w terenie płaci się od 90 gr tym małym do 1,20 dużym i mleczarnie przynajmniej tutaj cały czas szukają mleka... przynajmniej moja :) Gdybym ja miał mleko po 60 gr to bym znalazł napewno lepszego odbiorcę. Chyba, że macie po jednej krowie o oddajecie hobbystycznie mleko po 300 litrów miesiecznie to wtedy może i bym się zgodził do zasadności tej ceny.

 

Od kilku miesięcy otrzymuję 0,94 zł brutto przy ilości w granicach 10 tyś l (raz więcej, raz mniej), parametry w normie. Moja mleczarnia zrobiła sobie 6-cio miesięczny okres wypowiedzenia, co znacznie utrudnia negocjajcje z innymi odbiorcami. W okolicy jest kilka mleczarnii, z których jedna zminiejszyła skup o połowe a do innej ciężko się dostać albo nie szukają dostawców. Czyli nie jest tak kolorowo i łatwo jak u Ciebie. I co robimy? Działamy dalej.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Darek skąd takie informacje? Wydawało mi się, że po tym jak hochland w Baranowie dostał zakaz eksportu do ruskich, bo coś tam wykryli przejął ich Polmlek. Jednak jak byłem tam miesiąc temu to dalej wisiały barwy hochlandu. Nie pamiętam gdzie natknąłem się na tę plotkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Jest to informacja potwierdzana podobno przez obie strony. Wpisz w google tagi mlekovita hochland w baranowie, wyskoczy cała lista stron gdzie ta informacja jest publikowana od ponad tygodnia

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Współpraca między mlekovita a hochlandem ma się opierać na tym że mlekovita będzie produkować dla hochlanda a nie na kupowaniu kolejnych zakładów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

tyle to i sam wyczytałem, wyjaśnij może w takim razie dlaczego sprzedali Baranów? Przecież sami mogli by sobie produkować sery, analogicznie myślę że może być kolejne przejęcie za jakiś czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    520

Hochland Węgrów

Ilość: >20tys. l

tłuszcz: 4,95%

białko: 3,75%

cena: 1,31

 

Od 1.11 podwyżka 7 groszy.

Jak osiągasz takie parametry ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Hochland w Baranowie nie miał skupu mleka musieli przerzucać z Węgrowa i z Kazimierza a to jest już duży koszt. Druga sprawa to taka że pewnie te sery tak nie schodzą i jest problem z ciągłością produkcji koszty stałe rosną a ceny i produkcja spadają. Jak widzimy Hochland nadal płaci bardzo dobra cenę :) także na pewno nie ma to związku ze zwijaniem się z rynku polskiego:)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

No cóż jeśli hochlandowi się nie opłaci a mlekovicie tak to coś musi być na rzeczy, ja mimo wszystko będę obstawał przy tym że hochland może przerzucić się na pośrednictwo i sprzedawać produkty mlekovity pod swoim logiem co może być początkiem wycofywania się z rynku skupu w kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szostek1515    36

SPOMLEK Radzyń Podlaski
Ilość: <9 tys. litrów
tłuszcz: 4,6%
białko: 3,2%

kazeina: 2.48
cena: 1,17zł/l

 

Cena w górę o 7gr tak jak obiecywali :) 

Edytowano przez szostek1515

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Spomlek Radzyń Podl. 

 

Ilość: <8tys.

białko: 3,47%

tłuszcz: 4,44%

kazeina: 2.68%

cena: 1,21zł/l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel147    0

Spomlek Radzyń Podl.

 

ilość< 10 tyś l

Białko:3.50%

Tłuszcz:4.80%

Kazeina:2.7%

 

Cena: 1.23 zl/l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj