marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

Gość   
Gość

Nie pytałem bo nie sprzedaje cieląt,a co do tego dopisywania to chyba można,tylko sztuka musi byc na stanie na dzień 15 maja,mi byk sie zadusił to za niego innego wpisywałem do dopłat,tylko trzeba sie do nich pofatygowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

czyli jutro jest 15 maja jak pójdę na siebie zarejestrować to będę mógł dopisać chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

faktura była jej potrzebna a by rozliczyć zakolczykowane cielęta Ale popytaj jeszcze bo może od tej kwoty 1600 zł może faktycznie należy się tobie vat tylko nie wyjdzie taka kwota o jakiej ta czarodziejka mowila Tylko ok 130 zł z dwóch cieląt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

czyli jutro jest 15 maja jak pójdę na siebie zarejestrować to będę mógł dopisać chyba? wniosek składałem 30 kwietnia mam teraz do sprzedania kilka sztuk czy dostanę w końcu do nich dopłate czy muszę trzymać do 30 czerwca >?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
Napisano (edytowany)

z moich informacji wynika ze możesz sprzedać po 30 dniach od złożenia wniosku
i jestem na 99 % pewien ze nie będziesz mogl dopisać nowych cieląt do wniosku (przynajmniej na Podlasiu )

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

do końca maja to moge przetrzymać dwa tygodnie ,ale dłuzej to nie mam sensu nawet kosztem tej dopłaty , pójdę jutro te dwie sztuki zarejestrować to zapytam dokładnie jak to jest ? jaka cena u was jest miesiąc temu sprzedawałem hf to 7,2 z vatem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikwlkp11    15

płaciłem za jednego 700 a drugi wiekszy 900zł  to nie wiem po co mi ta faktura ?

 

Jak nie Jesteś na vacie to nie możesz odliczyć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

U nas nie można dopisać ,ale można wycofać cały wniosek i złożyć nowy OT TAKIE ŻYCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz212    7

bylem ostatnio wypisac jedna sztuke bo noge sobie zlamal mozna zamienic wrazie co ale dopisac juz nie mozna ! wielkopolska powiat pilski cena od 6.5 do 7.3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Z tego co widze wiele osób przerzuca się  na opasy (dopłaty niska cena trzody) za 2 lata cena będzie +- 6.50 za ładnego bysia i dopłaty tego nie zrekompensują i wiele osób na tym straci  a najwięcej Ci którzy od dawna hodują opasy.A wy jak uważacie ?

Edytowano przez dominikuuu123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beta00    0

ja uważam, że ceny dobrej nie będzie ani teraz, ani pózniej, nie ma co się łudzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

sprzedana krowa [lekko ogarnięta] 606kg 5zł plus vat. propozycja za bysia po sm mlecznym około 700kg 6.70 plus vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela1971    6

Sprzedane 7 byków z luzu.Waga od 570 do 682 -7% cena 7.20+vat. Warm-maz  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stivi    15

za tydzien chce sprzedac jałówke ncb wagi około 550-600 kg wiek21 miesięcy mieszkam w kujawsko pomorskim i ile moge za nią dostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Sprzedane 7 byków z luzu.Waga od 570 do 682 -7% cena 7.20+vat. Warm-maz  

 

Ważone pojedynczo że znasz wagę? Tez mam 10 sim z luzu ale nie wyobrażam sobie ważenia każdej sztuki osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela1971    6

Ważone pojedyńczo.Dostały jasia i 5 weszło wmiarę ale 2 największe trzeba było wciągać ciągnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

oczym wy mowiciwe !!! bydlo z luz przegania się przez wage lub wgania na samochod i wazy przy rozładunku Ostatnio załadunek pieciu sztuk w przedziale 640-760 trwał 10 min Albo samochod w którym kontener jest na wadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

tym sposobem kupujący robi z tobą co chce bo byk musi być zważony na pewnej wadze. Jedyne wyjście to przeważyc cały samochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

a co to jest ta pewna waga ??? bo dla mnie to jest waga która stoi u mnie nie podworku Kiedys samochody z bydlem wazylem na PZZ Miełem nadzieje ze może tam nie kantują Ale w ubiegłym roku została mi pszenica na przyczepie (ze względu na obnizke ceny nie sprzedałem po zniwach ) w zime przyjechal gość i kupił tą pszenice ale zażyczył sobie aby mu zworkowac Jak wielkie było moje zdziwienie kiedy wyszlo ze na tej przyczepie jest 6.8 ton a waga na PZZ nigdy nie pokazała więcej niż 6,1 tony Innym razem umówilem się ze sprzedającym na wage ogolna Zwazylismy samochod na elektronicznej wadze ale gosc który wazyl oznajmił mi ze pracuje tylko do 15 i później nie zwazy to pojechaliśmy na druga wage ok 3 km dalej roznica była 280 kg miedzy jedna a druga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Ja dotychczas sprzedawałem z łańcucha, byki pojedynczo wchodziły na wagę. Teraz  trzymam luzem i myślę, że zrobię tak że jedziemy z samochodem gdzieś na skup zbóż, ważymy pusty samochód, wracamy do mnie, zaganiamy bydło i z powrotem do skupu zważyć z towarem na samochodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Podziwiam tych co ważą na tych samochodowych wynalazkach, sterowanych pilotami waga musi być swoja albo neutralna

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

byłem wczoraj pytałem jak to jest ze sprzedażą i od złozenia wniosku musi minąć 30 dni a jak chcę dopisać to do 15 czerwca mogę ,ale muszę cały wniosek wycować i od nowa złozyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
 

o  czym  ty mówisz?  gzie  te  ceny były  8 + VAT? w moich stronach  wielkich zmian nie ma. było  brutto  max 7,80 - 7,90  zł i  dalej  tele  można  wziąć 

 

 

 

Były strajki były lepsze ceny. Dlaczego? upujące ubojnie bały sie o towar i płacili tak jak należy a teraz jak mówią towaru jest tyle samo co wówczas a cena w dół ostro w dół od początku wiosny, a co lepsze dochodzą słuchy ze cena poleci jeszcze lepiej w lipcu ze wzgledu na to iż rolnicy beda mogli sprzedawać bydło z tzw. dopłat. 

 

Podajcie przepis albo jakieś rozporządzenie o tym ze bydło mozna sprzedać po 30dnia od złozenia wniosku,

według mnie to ŚCIEMA!! wszsytkie broszury mówią o tym ze trzeba trzymac owe bydło/krowe itd. do 30czerwca. Bo jak to sobie wyobrazacie złoże wniosek o dopłaty  1marca a po 30dnia moge juz sprzedać :o a ten co 1maja w czerwcu?! Nie zmienia to faktu ze tak pisze w broszurach ale tak spojrzeć na to trzeźwym okiem :) było by takie rozwiazanie

lepsze a nie wszyscy na huraa bydło na sprzedaż 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj