wojciecho

case jxu 105, warto ?

Polecane posty

wojciecho    0

witam ! mam zamiar kupić case jxu 105, pracowalby z ładowaczem, agregatem uprawowo siewnym (na bronie wirowej) i pługach 4 obrotowych i beczką 12000l. Ciągnik na szerokim ogumieniu, posiada siłowniki wspomagające podnośnik, moim zdaniem dałby rade, jakie są wasze opinie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

jak na moje jxu do takich zastosowań bedzie za słabe i ogólnie za małe.

owszem, moze jakos przez siłe i na styk dawałoby rade, ale wg mnie to nie jest na dłuzsza mete dobry pomysł.

 

jakiegoś maxxuma rozwaz jak celujesz w case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciecho    0

maxxuma 100 rozważalem, miałem okazje kupić, lecz byl poprostu za drogi, i ta elektronika nie jest dla mnie. W jxu siedzi silnik iveco, w maxummie cos innego. Iveco wart jest polecenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

reki sobie uciac nie dam, ale na 99% w jxu nie ma iveco tylko nef f4c (czyli silnik własny grupy cnh ten sam co w maxxumach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Mam jxu 105, pumę 130 i maxxuma(mx 110), jxu jest z ładowaczem, i do tego się nadaje(choć czasem mam wrażenie że jest ciut za lekki ), do twoich potrzeb minimum to maxxum, jeśli miałby to być case. JXU na pomocnika tak, ale nie do orki i agregatu , no chyba że ze 20 ha, jeśli więcej to męka i dla ciągnika i dla operatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

JXU  nie nada się tobie, jest za lekki, też taniego mam tylko NH, jest super jako pomocniczy, ale nie główny, chyba że do 50 ha, ale z mniejszymi maszynami. Z  przyczepą Wieltonką 12 t zboża wchodzi 14 t ledwo daje rady w transporcie, teraz jak założyłem gaz to jest dużo mocniejszy, ale z przyczepą  wodę zagotował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj