p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ws71    1827
4 godziny temu, wiesiek63zmc napisał:

Na łyka się drogiej ziemi a potem jęczy Opłacalność jest jaka jest chyba że 8 ton nie schodzi ale to nie wielki procent 

 

 

 

Na drogiej ziemi raczej się nie przewieziesz [po prostu bank nie da kredytu]problemy zaczynają mieć rolnicy którzy uderzyli w zachodni wysokiej klasy sprzęt a mieli 50-100 ha i oni w tej chwili wymiękają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Jak czytam niektóre posty ,to sie dziwie w jakim swiecie wy żyjecie że nic sie nie oplaca ,u nas ceny ziemie wysokie i nikt nie kapitukuje,nie mówiąc o wyjątkach ,na wlasne zyczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Na takiej klasie powinien las rosnąć

Mądry jestes bo masz dobre ziemie. Tak akurat Ci sie życie ułożyli czy Twoim przodkom a inni maja umierać bo maja słabe gleby czy jak?  A tu masz podział Polski na klasy gleb i według Ciebie ile powinno byc lasów.

712BE887-B4B9-4A65-920A-2CC7870B5909.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Bez urazy ja bym nie zostal rolnikiem na takiej glebie ,syna bym nie pchał na stracenie,są inne zawody,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Tylko tak mówisz bo jak wyżej kolega napisał, tak Ci się życie ułożyło że przodkowie osiedli na dobrych glebach.

A czy czasem modele klimatyczne nie zakładają stepowienia właśnie twoich rejonów?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Tego nie wiesz. Na pszenicy i buraku rolnictwo się nie kończy. 

Może będą lamy i alpaki na wełnę hodować.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radeklegia    19

U nas w okolicy  klasa 3a poszło 3000 zł mazowieckie powiat Ciechanowski robi się totalna głupota z czynszami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098
7 godzin temu, Agrest napisał:

Tylko tak mówisz bo jak wyżej kolega napisał, tak Ci się życie ułożyło że przodkowie osiedli na dobrych glebach.

A czy czasem modele klimatyczne nie zakładają stepowienia właśnie twoich rejonów?

Masz racje. Głupoty gada i tyle. Mądry bo ma dobre gleby a innym kazałby robic coś innego, a jak inni robili by co innego to sam robiłby na 5-6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, Agrest napisał:

Tylko tak mówisz bo jak wyżej kolega napisał, tak Ci się życie ułożyło że przodkowie osiedli na dobrych glebach.

A czy czasem modele klimatyczne nie zakładają stepowienia właśnie twoich rejonów?

Oj tam, nie ma co zwalać na przodków tylko brać swój los we własne ręce. No nie przesadzajmy że mam być obrażony na cały świat bo mój dziadek osiedlił się na terenach gdzie przeważają słabe klasy gleby, albo robić na tym jak mi pasuje, a jak nie pasuje to nie zrzędzić tylko sprzedać, zalesić, rzucić w ciorty czy cokolwiek inne.

Od użalania się nikomu nie przybyło.

2 godziny temu, przemek28_28 napisał:

Masz racje. Głupoty gada i tyle. Mądry bo ma dobre gleby a innym kazałby robic coś innego, a jak inni robili by co innego to sam robiłby na 5-6.

Jakie głupoty, bardzo dobrze gada. Skoro jest coś złe to po co w to dalej brnąć i się użalać nad swym losem czy słabym gruntem.

Tamten gość ma dobre gleby i będzie rolnikiem jego dzieci nimi będą itd. Ty masz słabe to nie łudź się że będziesz w stanie wyjść na tym biznesie. Traktuj to jako hobby albo zaprzestań działalności.

Sam się nie zastanawiam zbytnio nad słabymi glebami typu V i VI kl. Mam ich z 10%, uprawiam je na dopłaty. Nie ma sensu inwestować w nie. A do puki płacą do łubinu siane talerzówką i do puki mam swoje sprzęty nie zostawię tego odłogiem. Jak się skoczą dopłaty dla jaj to się zalesi i tyle.

 

20 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Mądry jestes bo masz dobre ziemie. Tak akurat Ci sie życie ułożyli czy Twoim przodkom a inni maja umierać bo maja słabe gleby czy jak?  A tu masz podział Polski na klasy gleb i według Ciebie ile powinno byc lasów.

712BE887-B4B9-4A65-920A-2CC7870B5909.png

Zobacz kolego jak wykres który wstawiłeś potwierdza to co pisze @miwigos a ty tylko ślepo wierzysz że coś jest nie sprawiedliwe gdy ty masz Vkl i wydaje cie się że musisz być rolnikiem.

Naprawdę jest tysiąc innych ciekawszych i bardziej dochodowych zajęć niż bycie rolnikiem na V czy tym bardziej VIkl.

Potwierdza to twój wykres który mówi ile w całej PL (tereny zabudowane, nieużytki, lasy, gruntu orne) mamy danej klasy gleby oraz mój wykres poniżej, określający ile danej klasy gleby jest tylko u rolników (grunty orne)

Jak widzisz ze swojego wykresu w całej PL V - VI kl jest ponad 60%, ale rolnicy uprawiają z tego raptem ze 30%. Czyli oznacza to że  właściciele pozostałej części o wielkości 30% gruntów słabej klasy nie łudzili się że zrobią biznesu uprawiając je, dlatego sprzedali pod zabudowę, zasadzili lasy lub w cholerę rzucili na nieużytek.

 

 

 

 

 

image.png

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098
10 minut temu, damianzbr napisał:

 

Zobacz kolego jak wykres który wstawiłeś potwierdza to co pisze @miwigos a ty tylko ślepo wierzysz że coś jest nie sprawiedliwe gdy ty masz Vkl i wydaje cie się że musisz być rolnikiem.

Naprawdę jest tysiąc innych ciekawszych i bardziej dochodowych zajęć niż bycie rolnikiem na V czy tym bardziej VIkl.

 

Potwierdza to twój wykres który mówi ile w całej PL (tereny zabudowane, nieużytki, lasy, gruntu orne) mamy danej klasy gleby oraz mój wykres poniżej, określający ile danej klasy gleby jest tylko u rolników (grunty orne)

 

Jak widzisz ze swojego wykresu w całej PL V - VI kl jest ponad 60%, ale rolnicy uprawiają z tego raptem ze 30%. Czyli oznacza to że  właściciele pozostałej części o wielkości 30% gruntów słabej klasy nie łudzili się że zrobią biznesu uprawiając je, dlatego sprzedali pod zabudowę, zasadzili lasy lub w cholerę rzucili na nieużytek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oj tam, nie ma co zwalać na przodków tylko brać swój los we własne ręce. No nie przesadzajmy że mam być obrażony na cały świat bo mój dziadek osiedlił się na terenach gdzie przeważają słabe klasy gleby, albo robić na tym jak mi pasuje, a jak nie pasuje to nie zrzędzić tylko sprzedać, zalesić, rzucić w ciorty czy cokolwiek inne.

 

 

 

Od użalania się nikomu nie przybyło.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oj tam, nie ma co zwalać na przodków tylko brać swój los we własne ręce. No nie przesadzajmy że mam być obrażony na cały świat bo mój dziadek osiedlił się na terenach gdzie przeważają słabe klasy gleby, albo robić na tym jak mi pasuje, a jak nie pasuje to nie zrzędzić tylko sprzedać, zalesić, rzucić w ciorty czy cokolwiek inne.

 

 

 

Od użalania się nikomu nie przybyło.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A czy ja pisałem coś o niesprawiedliwości? Jeśli tak to pokaz w którym miejscu, zadytuj mnie. Ja mam akurat od 3-6 gleby z czego 5-6 stanowią 10% gospodarstwa wiec ja nie ubolewam na swoim losem tylko każdemu z ,,mędrców” takich jak ty, łatwo komuś mówić rzuć to, moze nie ma wykształcenia żeby robic coś innego, moze nie umie robic nic innego, moze nie chce robic czegoś innego. W Polsce nie ma aż tylu miejsc pracy żeby ludzie którzy prowadzą takie właśnie gospodarstwa znaleźli prace. Czyli co? Znow socjal? Widać ze ekonomia i szersze spojrzenie dla ciebie jest rzeczą abstrakcyjna ale co tam ,,ty mosz hektary to jezdeś pan”.

 

a tak na koniec w którym miejscu mój wykres potwierdza ze uprawiane jest 30% gleb klasy 5-6? Bo patrzę i ni cholery nie widzę. A zapomniałem jako ,,mędrzec” ty to wiesz.

 

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego wykres drugi który ja wkleiłem podaje ile % której klasy gleby składa się na POLSKIE GRUNTY ORNE.

I w tym drugim wykresie masz podane że około 30% POLSKICH GRUNTÓW ORNYCH jest klasy V - VI.

Więc w najbardziej optymistycznym wariancie z 60% V i VI kl. jakie tylko znajdują się na terytorium PL jest uprawiane w połowie. Inne warianty mogą wskazywać że uprawiane jest jeszcze mniej niż 30%. I tak za pewne jest bo samych lasów w PL jest chyba około 30% więc powierzchnia koła z mojego wykresu to może raptem połowa powierzchni koła z twojego wykresu wtedy wyjdzie że uprawiane jest tylko 1/4 gruntów V - VI kl w Polsce.

 

Co do wykształcenia, to zauważyłem z goła inną zależność niż przytaczasz. Dzisiaj to raczej od rolnika rynek wymaga wykształcenia więc nie ma obawy o to że nie znajdzie pracy. Zwłaszcza na rynku pracownika i rekordowo niskim bezrobociu.

 

Chyba że rozmawiamy o dwóch zupełnie innych przypadkach, ty o najgłupszym z rodzeństwa które zostało na wsi bo niczego innego nie potrafiło jak tylko gnój rwać, a ja o kimś który wie czego w życiu chce, wie jak to osiągnąć i dąży do tego.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098

masz gleby 5-6 klasy? Uprawiasz je czy las? 

Dzis rolnictwo to biznes, ale 15-20 lat temu tak nie było i tak jak napisałeś zostawał najgłupszy i co on ma zrobic jak ma np. 40 lat i nic innego nie ke robic? Socjal albo smierć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli ty jesteś tym 40 latkiem najgłupszym z rodzeństwa że stajesz w ich obronie gdy ktoś napisze aby zmienili branże jeśli im się V kl. nie podoba?

 

Mam piachy i pisałem już że do puki są dopłaty dla jaj na łubin siany talerzówką, będę uprawiam je. Gdy skasują dopłaty dla darmozjadów zasadzę tam las.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098

Akurat nie mam 40 lat i byłem ja i siostra. Siostra nie chciała, jestem ja. Ja pracuje zawodowo a rolnictwo traktuje jako dodatkowy dochód i zabezpieczenie przy ewentualnym zwolnieniu (bo w mojej pracy to częste zjawisko). 

Mozesz mi nie wierzyć ale nie lubię gdy ktoś rzuca rady czy inne tego typu opcje bo łatwo sie pisze, mówi a dla kogoś to życiowa tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, damianzbr napisał:

Gdy skasują dopłaty dla darmozjadów zasadzę tam las.

 Czyli póki pobierasz , to Ty kto ?

 

10 minut temu, damianzbr napisał:

do puki

🧐        Na pewno o pukanie Ci chodziło ? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522
24 minuty temu, przemek28_28 napisał:

 

Dzis rolnictwo to biznes, 

jak masz parobków po 10zł na  godz inaczej harowka szkoda zdrowia

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

ja w tym roku na v i vi to  srednio po 3tony zyta za robote sie wróciło fakt doplaty i podatek własciciela a obecnie posiany rzepalk jak bydo opadyu to i 2,5 tony da sioe zebrac

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, przemek28_28 napisał:

Akurat nie mam 40 lat i byłem ja i siostra. Siostra nie chciała, jestem ja. Ja pracuje zawodowo a rolnictwo traktuje jako dodatkowy dochód i zabezpieczenie przy ewentualnym zwolnieniu (bo w mojej pracy to częste zjawisko). 

Mozesz mi nie wierzyć ale nie lubię gdy ktoś rzuca rady czy inne tego typu opcje bo łatwo sie pisze, mówi a dla kogoś to życiowa tragedia.

To nie są rady tylko realia.

6 minut temu, zetorki12 napisał:

 Czyli póki pobierasz , to Ty kto ?

 

🧐        Na pewno o pukanie Ci chodziło ? 🤔

No no ładna wpadka z tym pukaniem :(

 

Pobieram jak inne darmozjady. Skoro oni biorą to ja mam być gorszy i nie brać?  Nie mam pretensji do darmozjadów tylko do rządu który tworzy takie poronione prawo. Mam nadzieję że po wyborach gdy pis będzie miał już pewną i mocną pozycję zmieni to, teraz się boi że straci głosy 80% ludzi którzy mają pole ale nie żyją z rolnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj