p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

20CBR12    209

Wiecie co... Ja nie będę polemizować co się opłaca co nie jeśli ktoś ma ziemię Wlkp w promieniu 50km od PGS niech pisze na priv do mnie. Chętnie wezmę całe gospodarstwa (ziemię) mam już kilka i jakoś się opłaca. Jeśli komuś nie pasuje 2tys za hektar płacić to niech nie płaci nie obchodzi mnie... Do 200ha nad każdą propozycja się zastanowię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

jest do wydzierżawienia 30 ha klasa ziemi 3 rejon WLKP dopłata tego co uprawia propozycja 2300 zł/ha co o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

O 350zl mniej to bym sam wziął ale 2300 to dużo, chyba że potrzebujesz tego pola na pasze dla zwierząt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

wiesz co bo ja wiem czy warto tyle płacić za dzierżawę żeby mieć paszę dla zwierząt czasami bardziej opłaca się kupić z wolnego rynku ale no właśnie ale u nas rejon jest mocny rolniczo jest duża produkcja zwierzęca dużo producentów warzyw i spore grono dużych rolników z typową produkcją roślinna stąd stawki są bardzo wysokie, ziemia orna po 70 idzie na pniu a czynsz 2000 zł/ha to mało.

aha i jestem świadomy że to dużo kasy bo nie jestem na bakier z kalkulatorem, przy takim roku jak ten mamy dokładkę do interesu ale nic nie poradzę że wariaci tak podbijają stawki...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    199

 Normalnie kosmos macie ceny U nas dopłaty właściciela i on płaci podatek. O czynszu nikt nie chce słyszeć żeby jeszcze dopłacać. Jak się nie podoba to leży odłogiem.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

czyli właściciel w ARiMR i KRUS jest rolnikiem a ktoś za***prza u niego i mu obrabia ;)

Ja tak jak wcześniej pisałem płacę 1600 za ciut ponad 2ha ale dopłaty moje, wszelkie klęskowe moje, akcyza moja, podatek po mojej stronie. wg mnie dużo płacę bo nikt tego nie chciał wziąć przez 3 miechy ale działka łączy mi 2ha i 4ha więc wziąłem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175
5 godzin temu, Nikita_Bennet napisał:

czyli właściciel w ARiMR i KRUS jest rolnikiem a ktoś za***prza u niego i mu obrabia ;)

 

W mojej okolicy powszechna praktyka i raczej nie tylko tu, myślisz, że czemu trąbią, że w PL jest 1,3 mln rolników?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
1 godzinę temu, piotrp88 napisał:

W mojej okolicy powszechna praktyka i raczej nie tylko tu, myślisz, że czemu trąbią, że w PL jest 1,3 mln rolników?

wiem że to jest powszechna praktyka ;) Tylko że ja np nie biorę takich dzierżaw bo wywapnuje lub nawiozę obornika i za rok żegnaj dzierżawo? Proszę Cię.
Faktem jest że rolnictwo to hobby ale biorę tylko takie jasne i pewne dzierżawy, ja robić z kogoś sztucznego rolnika nie mam zamiaru.

  • Like 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19707

wziąłem teraz 13ha w jednym nieregularnym kawałku po 1200 od ha-płatne z góry za cały rok

Podatek ja płacę ale i wszystkie pożytki ja pobieram, umowa na 10 lat

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19707

już się kończy, przez 2 lata 80% tak samo jak MR, ziemia III i IV klasa w bardzo dobrej kulturze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25583

To jeszcze ujdzie. W sumie max 300zł hektar wyjdzie.

To 100ha już obrabiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19707
1 minutę temu, Agrest napisał:

To jeszcze ujdzie. W sumie max 300zł hektar wyjdzie.

To 100ha już obrabiasz?

NIe żartuj, odeszło mi w tym roku 3ha a doszło 13 ha

Ornego będzie ok 50

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezczelny    0

W tym roku płaciłem 1460 zł za ha, ale ludzie się śmiali ze mnie że tyle zapłaciłem. Klasa 3-4, ale ziemia optycznie słaba. Sam piach, nieuprawiany od lat. Wapna to pole nie widziało. Wziąłem to na wiosnę. Przegrałem z chwastami. Nawet nie zbieram. Rejon gdzie jest głód ziemi. To nie dla mnie.

Przeprowadziłem się i teraz podpisuję umowę na 40 ha na następny rok za sam koszt podatku. Czyli jakieś 150zł za ha. Klasa ziemi 4-5. Słabe podsiąkanie wody. Ziemia wygląda na lepszą niż to co miałem. Mógłbym brać ile chcę takiego pola. Nie ma kto tego uprawiać. Wszystko zależy od rejonu.

 

Dnia 14.08.2019 o 11:36, malorolny121 napisał:

 Normalnie kosmos macie ceny U nas dopłaty właściciela i on płaci podatek. O czynszu nikt nie chce słyszeć żeby jeszcze dopłacać. Jak się nie podoba to leży odłogiem.

Czyli dzierżawa to koszt ok. 1000zł i to jest czynsz.

 

Edytowano przez Bezczelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    199

Nie rozumiem dlaczego ma być tak lepiej jak ja będe składał na dopłaty i płacił podatek a nie właściciel jednocześnie płacąc mu czynsz dzierżawny przewyższający uzyskane dopłaty. Niektóre dopłaty nie przysługują powyżej 30 ha. Więc dlaczego mam dokładać ze swojej kieszeni. Wolę zabezpieczyć się umową dzierżawy i resztę złożyć na barki właściciela.tj. kontrole- mali gosp. ich nie mają, sianie poplonów , bilanse azotanowe. U mnie są takie warunki- podatek i dopłaty właściciela. Moja akcyza, suszowe i dopłaty do wapna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
19 minut temu, malorolny121 napisał:

Nie rozumiem dlaczego ma być tak lepiej jak ja będe składał na dopłaty i płacił podatek a nie właściciel jednocześnie płacąc mu czynsz dzierżawny przewyższający uzyskane dopłaty. Niektóre dopłaty nie przysługują powyżej 30 ha. Więc dlaczego mam dokładać ze swojej kieszeni. Wolę zabezpieczyć się umową dzierżawy i resztę złożyć na barki właściciela.tj. kontrole- mali gosp. ich nie mają, sianie poplonów , bilanse azotanowe. U mnie są takie warunki- podatek i dopłaty właściciela. Moja akcyza, suszowe i dopłaty do wapna

Dopłaty są zgodnie z przepisami temu kto uprawia a nie jest właścicielem.
Ja biorąc dopłaty na siebie dostaję dopłatę, akcyzę, mam kwit w razie kontroli z US że uprawiam więcej ziemi bo dzierżawię a nie pisanie durnych oświadczeń które nie zawsze przejdą. W razie klęski suszowe dostaję ja, do kredytu suszowego też ja. Jak dzierżawa dłuższa to czasem są programy z ARiMR że idzie wyrwać parę pln ujmując te działki do płatności. No taki pseudo rolnik nie jest rolnikiem jak mi wydzierżawi wszystko ;) 
Kwestia jest taka żebyś wziął kartkę i policzył co bardziej Ci się opłaca w przestrzeni powiedzmy 5-10 lat.

Kwestię tego że do dopłat mam powyżej 30ha ogarnąłem dawno temu - rozpisz to na dwa numery producenta w ARiMR i masz z głowy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A są przepisy dokładnie to precyzujące ? Słyszy się że tak powinno być , ale czy musi ? Czasami komuś wygodniej inaczej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    199

Licząc tak tylko z 5 lat to byłbym dużą kasę w plecy jak bym składał wszystkie dzierżawy na siebie. Jako zabezpieczenie mam umowę dzierżawy a w razie czego to sankcje ma ten co pobiera dopłaty. A jeśli chodzi o numery w agencji to w tej chwili mam 3  i 3 siedziby stada.

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19707

Tylko mając umowę i uprawiając pole zezwalasz właścicielowi na pobieranie dopłat przyczyniasz się do łamania prawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj