p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

piotrp88    175

Meg5 tak cię dziwią te oszustwa? Ale może faktycznie, czas najwyższy zacząć to zgłaszać. Sieją lejkiem i jeżdżą talerzówką a dopłata do wysokobiałkowych leci.

 

Po prostu jest przyzwolenie i efekt malowany. Tak samo przecież od 2 lat chyba czy od roku dopłata JPO jest za odłogowanie. Lenie nawet talerzówki już nie muszą zapinać a i tak dopłatę dostaną.

 

Dopłaty powinny być dla tych którzy prowadzą księgowość, oraz coś sprzedają. Z uwzględnieniem klasy gleby udokumentowana sprzedaż proporcjonalna do powierzchni pola i klasy gleby. Sprzedaż tylko innym podmiotom prowadzącymi księgowość.

 

Wtedy wszyscy dopłatowcy leżą i kwiczą bo przestałoby to być warte zachodu. Czyli dopłaty do produkcji tylko znacznie bardziej rozbudowane o mechanizmy dające możliwość kontroli ile wyprodukował i czy tyle samo sprzedał, bo przecież sam nie zjadł. A jak zjadł to dopłaty nul.

I już dopłatowcy pędzą do Ciebie i proszą, abyś brał ich hektary razem z dopłatami, oby tylko lasem nie zarosły. 

A skąd wiesz, że to odłogi, może to już jakaś ekologiczna łąka albo TUZ z cennymi siedliskami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Taka łaką ekologiczna musi być skoszona i pozostawione w zależności od rodzaju TUZ co najmniej 10% powierzchni. W moich stronach to widac wyrażnie kto ma RŚ, jedziesz na łake a tu przejechane mulczerem, w narożniku pola  lub w środku obszar niekoszony. Problem jest jeden, jakiś "wiejski szeryf" kosi innym rolnikom te obszary niekoszone... Bo w razie kontroli nie przyznają dopłaty i mogą byc sankcje wieloletnie...

Sam też mam RŚ żeby nie było że zazdroszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Wiem wiem, tylko chciałem uświadomić, że te talerzowanie, aby zdobyć "aż" JPO to trochę mało kreatywne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I już dopłatowcy pędzą do Ciebie i proszą, abyś brał ich hektary razem z dopłatami, oby tylko lasem nie zarosły. 

A skąd wiesz, że to odłogi, może to już jakaś ekologiczna łąka albo TUZ z cennymi siedliskami?

U nas nie ma cennych siedlisk, a właścicieli tych ekologicznych odłogów znam i widzę codziennie pod GS-em, ba miałem nawet przyjemność użytkowania tych ekologicznych odłogów do momentu w którym czynsz dzierżawny wzrósł na równowartość kwoty 100% dopłat.

 

A na marginesie to byłoby najlepsze rozwiązanie, przynajmniej ja miał bym z tego pożytek oni kasę ze sprzedanego gruntu i zwierzyna łowna zmuszona do opuszczenia tych obecnych chaszczy wróciłaby do lasów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

kto uprawia powinien brac doplaty a nie robic na leni

 

 

Meg5 tak cię dziwią te oszustwa? Ale może faktycznie, czas najwyższy zacząć to zgłaszać. Sieją lejkiem i jeżdżą talerzówką a dopłata do wysokobiałkowych leci.

 

Po prostu jest przyzwolenie i efekt malowany. Tak samo przecież od 2 lat chyba czy od roku dopłata JPO jest za odłogowanie. Lenie nawet talerzówki już nie muszą zapinać a i tak dopłatę dostaną.

 

Dopłaty powinny być dla tych którzy prowadzą księgowość, oraz coś sprzedają. Z uwzględnieniem klasy gleby udokumentowana sprzedaż proporcjonalna do powierzchni pola i klasy gleby. Sprzedaż tylko innym podmiotom prowadzącymi księgowość.

 

Wtedy wszyscy dopłatowcy leżą i kwiczą bo przestałoby to być warte zachodu. Czyli dopłaty do produkcji tylko znacznie bardziej rozbudowane o mechanizmy dające możliwość kontroli ile wyprodukował i czy tyle samo sprzedał, bo przecież sam nie zjadł. A jak zjadł to dopłaty nul.

mądrych aż miło posłuchać. Popieram w 200%


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Meg5 tak cię dziwią te oszustwa? Ale może faktycznie, czas najwyższy zacząć to zgłaszać. Sieją lejkiem i jeżdżą talerzówką a dopłata do wysokobiałkowych leci.

Chyba mnie źle zrozumieliście .  U mnie parę lat temu zaistniała taka sytuacja . Trochę z niedoczytania ,trochę tak sobie wymyśliłam ,by upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i zamiast zasiać koniczynę w czystym siewie ,zasiałam ją z owsem . Owies  miał być skoszony na zielono i podsuszony ,zwinięty w bele oraz ofoliowany . Po skoszeniu koniczyna już byłaby w czystym siewie .   ;) Oczywiście całą uprawę podałam do dopłat  wysokobiałkowych . Koniec czerwca ,a ja mam kontrolę z agencji no i wtopa . Czy zbieg okoliczność ? Raczej w niego  nie wierzę .  Agencja ma chyba jakiś monitoring upraw . 

W sierpniu tego roku ,raz przy raz latał nad moją miejscowością czerwony helikopter  ,miał przyczepioną pod spodem jakąś skrzynkę i  wyglądało to tak , jakby  ''zapisywał '' teren . Pierwszy raz się z czymś takim spotkałam .  :huh:

 

 

kto uprawia powinien brac doplaty a nie robic na leni

Ale  ziemia jest lenia własnością i tak jak w przypadku najmu mieszkania czynsz się należy .  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Meg5 tak cię dziwią te oszustwa? Ale może faktycznie, czas najwyższy zacząć to zgłaszać. Sieją lejkiem i jeżdżą talerzówką a dopłata do wysokobiałkowych leci.

 

Po prostu jest przyzwolenie i efekt malowany. Tak samo przecież od 2 lat chyba czy od roku dopłata JPO jest za odłogowanie. Lenie nawet talerzówki już nie muszą zapinać a i tak dopłatę dostaną.

 

Dopłaty powinny być dla tych którzy prowadzą księgowość, oraz coś sprzedają. Z uwzględnieniem klasy gleby udokumentowana sprzedaż proporcjonalna do powierzchni pola i klasy gleby. Sprzedaż tylko innym podmiotom prowadzącymi księgowość.

 

Wtedy wszyscy dopłatowcy leżą i kwiczą bo przestałoby to być warte zachodu. Czyli dopłaty do produkcji tylko znacznie bardziej rozbudowane o mechanizmy dające możliwość kontroli ile wyprodukował i czy tyle samo sprzedał, bo przecież sam nie zjadł. A jak zjadł to dopłaty nul.

Zastanów się co piszesz kolejne kilogramy makulatury kolejne agencje do kontroli tej makulatury wzajemnie wykluczające sie przepisy i to jeszcze różnie interpretowane przez urzędników,najlepszy wariant zero dopłat ,obecny system to jest patologia i ona napedza  wysokość dzierżaw jak i cenę ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oooo , to są właśnie mądre słowa , a nie komu więcej , a komu mniej . Ile zarobisz tyle masz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ws71 zgadza się że najlepiej było by bez dopłat, ale musieli byśmy wyjść z UE, mieć tańsze paliwo, zero jakichkolwiek zakazów itp. A tak to weź bez dopłat jak wszyscy dookoła mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Ten system jaki obecnie znamy musi upaść,to jest kwestią czasu a dopłaty podejrzewam będą płacone przez każde państwo według własnego widzimisię,obecna Unia przypomina końcówkę dawnych państw bloku wschodniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodar55    13

Mam pytanie odnośnie dzierżawy ale nie ziemi tylko chlewni,otóż mam na oku chlewnie do wydzierżawienia zbudowaną typowo pod świnie na około 250 sztuk stoi pusta od kilku lat bo właśćiciel wydzierzawił ziemię mieszka w toruniu i nie chce mu się robić na roli .Ile można zaproponować za dzierżawę takiego obiektu.Myślałem o wpusczeniu tam świn na kontrakt.Jeszcze jedno pytanko znalazłem 50ha w 3 kawałkach 20 km odemnie za 1800 zł ha do negocjacji dopłaty dla mnie myślicie warto?

Edytowano przez Gospodar55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

Meg5 tak cię dziwią te oszustwa? Ale może faktycznie, czas najwyższy zacząć to zgłaszać. Sieją lejkiem i jeżdżą talerzówką a dopłata do wysokobiałkowych leci.

 

Po prostu jest przyzwolenie i efekt malowany. Tak samo przecież od 2 lat chyba czy od roku dopłata JPO jest za odłogowanie. Lenie nawet talerzówki już nie muszą zapinać a i tak dopłatę dostaną.

 

Dopłaty powinny być dla tych którzy prowadzą księgowość, oraz coś sprzedają. Z uwzględnieniem klasy gleby udokumentowana sprzedaż proporcjonalna do powierzchni pola i klasy gleby. Sprzedaż tylko innym podmiotom prowadzącymi księgowość.

 

Wtedy wszyscy dopłatowcy leżą i kwiczą bo przestałoby to być warte zachodu. Czyli dopłaty do produkcji tylko znacznie bardziej rozbudowane o mechanizmy dające możliwość kontroli ile wyprodukował i czy tyle samo sprzedał, bo przecież sam nie zjadł. A jak zjadł to dopłaty nul.

 

niektórzy to sami na siebie bata krecą  :D

ty chcesz byc ksiegowym czy rolnikiem ?  ;)

 

dopłaty powinny byc uproszczone tzn. powinna byc tylko płatnosc JPO !!!  

wszystko inne do kosza !!!

cały PROW do kosza a agencje do odchudzenia o 70% 

JPO w wysokosci 500 euro i koniec tematu, reszta na wysypisko smieci

 

 

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

najlepszym rozwiązaniem jest likwidacja dopłat , bo jakby ich nie dzielić to i tak zawsze będzie ktoś niezadowolony . gdyby nie dopłaty podejrzewam że ceny ziemi i dzierżaw były by niższe .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

tak tylko w całej UE zabrać dopłaty i cła wprowadzić, żeby nie przywieźli z poza uni taniochy


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Koledzy pytanie odnośnie dzierżawy gruntu na którym swoję siedlisko ma właściciel. Czy według prawa bez podziału działki można wydzierżawić ziemię rolną bez budynków. Właścicielowi zależy na tym by otrzymać emeryturę która na dzień dzisiejszy jest zablokowana w KRUS z racji posiadania gospodarstwa rolnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Można, ja tak dzierżawię. W umowie jest zapis, że "za wyjątkiem zabudowań". Notariusz powinien to ogarnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

nawet nie jest potrzebny notariusz . idziesz do gminy i zapisujesz w umowie że dzierżawisz część działki a zostawiasz właścicielowi tak z 20 ar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Dziękuję za informację wszystko jasne nie potrzeba notariusza. Umowa musi być zgłoszona w gminie i w starostwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Pytanie troche poza tematem ale może ktoś pomorze. Czy żeby składać o dopłaty obszarowe na jakoś działkę trzeba mieć jakiś tytuł prawny do niej? Bo ostatnio jakiś miastowy się mnie pytał czy chce u niego łąke  obrabiać po on ma hektar kupiony tylko po to żeby w krusie być i nic z tym nierobi. Mówił że dopłat na to nie bierze, ale żadnej umowy też nie chce bo wiadomo żeby być w krusie nie może jej mieć oficjalnie wydzierżawionej. Bo mi bez dopłat to się tego kosić nie opłaca bo trawy dobrej jakości to tam niema. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie trzeba . Tylka jak nowa działka do dopłat to chyba trzeba z Agencji bodajże wypis tej działki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Nic nie trzeba, składasz podanie o wydruk mapki oraz żeby PEG podali czyli ile faktycznie tam się kwalifikuje do dopłaty.  Jak działka nie wstawiana do dopłat to PEG może być zero, wtedy wpisujesz ile uważasz że faktycznie tam obrabiasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj