p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Paramonov    73

Fakt, dzięki. Przy odpisie był jeszcze limit. Łąki u was w jakich stawkach są ? Mam propozycję 4 tys za 0.5 ha tylko dzieli je rów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    57
Dnia 10.12.2021 o 14:17, miwigos napisał:

Nawet więcej w tym roku  koszty do 3 tyś netto,a za ile idzie sprzedać policz sobie, pszenica 7,5 rzepak 3,8

Na tą ziemie pracuje inna , kupuje tyle ile mam kasy, kupić coś cięzko,choć od lipca 2019 do lipca 2021 udało się na 3 razy kupić łącznie 24 ha, po 4 letniej  przerwie

To porządnie gospodarzysz jeśli wszystko kupujesz za gotówkę a ten zysk z 1 ha chyba trochę przesadzony ,z Twoich słów wynika że mając 20 ha można żyć jak król

Edytowano przez slonju77
Błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25649

A nie pomyślałeś że to efekt skali po wielu latach gospodarzenia?

Z dnia na dzień to można się kontuzji i garba dorobić a nie majątku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    57

Pomyślałem ,tylko ciężko mi uwierzyć że można takie pieniądze z kieszeni wyjąć,nie wiem ile ma ziemi i ile lat gospodarzy ale uprawa ziemi to nie matematyka sam wiesz że w jednym roku 8 ton a w drugim 5 no chyba że ziemie pierwsza klasa to wtedy coś można zaplanować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2267
Dnia 11.12.2021 o 12:27, jacor73 napisał:

Zapewne na zbożach to był jeden sezon na 50, dowalą pszenicę za dzierżawę na 1500, nawozy drogie, ceny  zboża w przyszłym sezonie powrócą do wysokości z poprzednich sezonów i będzie wielki lament. Śmieszą mnie ludzie, którzy upubliczniają wysokości swoich dochodów, ile to on nie zarabia z ha, ile to zarabia na etacie itp. Wysokość mojej wypłaty i dochodów z roli zna tylko żona, nawet reszta rodziny nie jest obarczona ciężarem takich informacji, zawiść ludzka nie zna granic.

Jeśli zboża powrócą do poprzednich cen to i nawozy powrócą co za problem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25649
3 minuty temu, slonju77 napisał:

Pomyślałem ,tylko ciężko mi uwierzyć że można takie pieniądze z kieszeni wyjąć,nie wiem ile ma ziemi i ile lat gospodarzy ale uprawa ziemi to nie matematyka sam wiesz że w jednym roku 8 ton a w drugim 5 no chyba że ziemie pierwsza klasa to wtedy coś można zaplanować 

No właśnie gospodarzy na dobrych glebach, a uprawia chyba pszenicę rzepak I buraki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098

@miwigos Gospodarzy w okolicach Żnina, a tam ziemia luks. Pytanie ile ha ,,dostał” a ile dokupił bo to ma wielkie znaczenie, albo kiedy kupował bo nak w latach 90 ktoś sie odważył to mogl mieć naprawdę spore gospodarstwo.

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2267
1 godzinę temu, Pafnucy napisał:

a to jest to jakoś połączone?

Oczywiście. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1144
2 godziny temu, Pafnucy napisał:

a to jest to jakoś połączone?

Zapewne tak samo jak cena żywca wieprzowego z ceną pasz.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    521
4 godziny temu, Paramonov napisał:

Ja kupowałem grunty w tym roku ale braklo deminis a w gminie powiedzieli że w nowym roku mogę złożyć i dostanę ulege . Tylko podatek będę musiał zapłacić za te trzy miesiące z tego roku. Więc chyba nie ważne kiedy jest odpis ? 

Ale ulga liczona jest od momentu sporządzenia aktu notarialnego. Jak złożysz po 3 kwartałach to ulga nie będzie Ci przysługiwała 5 lat 100% tylko 4lata i 1 kwartał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

Ja kupiłem ziemię 30 listopada tego roku a limit de minis się skończył 29 listopada to da radę coś zrobić aby zwrócili mi podatek PCC czy już przepadło bo za późno był odpis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3530

Ulga PC przepadła , ulge w podatku złóż w styczniu jak bedzie nowa pula

3 godziny temu, przemek28_28 napisał:

@miwigos Gospodarzy w okolicach Żnina, a tam ziemia luks. Pytanie ile ha ,,dostał” a ile dokupił bo to ma wielkie znaczenie, albo kiedy kupował bo nak w latach 90 ktoś sie odważył to mogl mieć naprawdę spore gospodarstwo.

28 lat gospodarze powiększyłem dobre x 4, przejmowałem dobre dwa średniej wielkości  gospodarstwa

 

5 godzin temu, slonju77 napisał:

To porządnie gospodarzysz jeśli wszystko kupujesz za gotówkę a ten zysk z 1 ha chyba trochę przesadzony ,z Twoich słów wynika że mając 20 ha można żyć jak król

20 na życie reszta na inwestycje, pisze któryś raz zysk w tym roku taki będzie jak sprzedam, dopiero sprzedany transport pszenicy, dla mnie to najlepszy sezon w mojej karierze

Edytowano przez miwigos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25649

Przepadło.

Ile ha kupiłeś?

Ja dlatego w listopadzie zrobiłem umowę przedwstępną a właściwy odpis w styczniu tego roku. Drożej chyba 300zł za sumaryczne akty, 5700 pcc zaoszczędzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

No tak myślałem że przepadło ja to zawsze mam pecha . Ulga w podatku będzie przez 5lat dobrze myślę?. Kupiłem 5.5ha w jednym kawałku w tym z 0.5ha lasu . Ziemia klasy od 3 do 6 ale przewaga lepszej . Zapłaciłem 300 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25649

No trzeba było pytać wcześniej. 6tys przepadło.

Wniosek o ulgę musisz złożyć tak aby decyzja została wydana po nowym roku.

Przed , dostaniesz odmowną i po ptakach

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 minuty temu, miwigos napisał:

Ulga PC przepadła , ulge w podatku złóż w styczniu jak bedzie nowa pula

28 lat gospodarze powiększyłem dobre x 4, przejmowałem dobre dwa średniej wielkości  gospodarstwa

 

20 na życie reszta na inwestycje, pisze któryś raz zysk w tym roku taki będzie jak sprzedam, dopiero sprzedany transport pszenicy, dla mnie to najlepszy sezon w mojej karierze

Coś w tym jest, ja również czuję że dla mnie ten sezon jest najlepszy od 7 lat. Pszenicy sprzedałem tylko część by mieć coś na koncie. Kredyty zapłacone, nawóz kupiony, inwestycje w trakcie. Dla mnie bomba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22
Dnia 10.12.2021 o 18:52, 90210grzesiu napisał:

Mam w dzierżawie 24 ha z kowru po 3,3 to pszenicy za ha i w tym roku 120 tys na spokojnie mi z tego zostało. kukurydza na 3a i 3b. suszę sam wszystko.

Rozpisz koszty, bo coś chyba nie tak liczę.

U mnie poszło 50ha za 3t, to jakby nie liczyć, to na czysto na qq zostanie może 1000zł, a raczej dokładka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098
2 godziny temu, miwigos napisał:

Ulga PC przepadła , ulge w podatku złóż w styczniu jak bedzie nowa pula

28 lat gospodarze powiększyłem dobre x 4, przejmowałem dobre dwa średniej wielkości  gospodarstwa

 

20 na życie reszta na inwestycje, pisze któryś raz zysk w tym roku taki będzie jak sprzedam, dopiero sprzedany transport pszenicy, dla mnie to najlepszy sezon w mojej karierze

Dwa dobre średniej wielkości gospodarstwa 28 lat temu to ile było lacznie? Z 60-70ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
7 minut temu, przemek28_28 napisał:

Dwa dobre średniej wielkości gospodarstwa 28 lat temu to ile było lacznie? Z 60-70ha?

Teraz średnie gospodarstwo w polsce to 11 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098

Nie w okolicach @miwigosa. Tam nie ma rozdrobnienia. Niby kilkadziesiąt km ode mnie ale inna specyfika wsi, u mnie duzo i małych a tam mało ale duże gospodarstwa.

poza tym chyba nie myślisz ze przejął 22ha, powiększył x3 i z tego go stac żeby za gotówkę na Kujawach kupić 24ha w 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atom2    4
Dnia 11.12.2021 o 17:04, Agrest napisał:

W 1,5 roku kupiłem małe gospodarstwo, niecałe 7ha. Średnio wyszedł hektar 66tys.

Po tych dwóch latach mam 70% spłacone, gdzie 0,3ha to podwórko z budynkami.

Jedna z lepszych decyzji życiowych.

Drogo ma różne znaczenie w różnych okolicznościach.

Takich dzierżaw się nie puszcza.

Pytaj w spółdzielczym, mają jakieś linie kredytowe

Na czym polega Twoj sekret ? Splacasz 22 tys /ha rocznie ?

 

Ja jestem wrecz zwolennikiem aby rozmawiac o finansach i kondycji naszego gospodarstwa.To powod do dumy a nie wstydu gdy ktos jesr zaradny.

 

Jak slysze ze ktos wychodzi na uprawie 1 tys/ha to sie dziwie czemu nie kosi raz w roku na doplaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Nie ważne z ilu startował ważne że powiekszyl dość sporo... Skoro go stać to znaczy że ma łeb na karku i tyle.... Ja kupiłem na raz 22ha za gotówkę ale to w 90 latach za śmieszna cenę.... 😋

8 minut temu, przemek28_28 napisał:

Nie w okolicach @miwigosa. Tam nie ma rozdrobnienia. Niby kilkadziesiąt km ode mnie ale inna specyfika wsi, u mnie duzo i małych a tam mało ale duże gospodarstwa.

poza tym chyba nie myślisz ze przejął 22ha, powiększył x3 i z tego go stac żeby za gotówkę na Kujawach kupić 24ha w 2 lata.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098
1 minutę temu, Bogdan_ja napisał:

Nie ważne z ilu startował ważne że powiekszyl dość sporo... Skoro go stać to znaczy że ma łeb na karku i tyle.... Ja kupiłem na raz 22ha za gotówkę ale to w 90 latach za śmieszna cenę.... 😋

 

W latach 90 to wiesz….. kupić dziś. 
no to jak tak liczymy to ja powiększyłem w 2 lata o 50%. A ch*j że z 1 na 1.5ha🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Ja bym kupował i kupował ale nikt nie sprzedaje.... Jak w 2000 r kupiliśmy 15 ha tak koniec.... O dzierżawę trzeba sie prosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj