phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

mariuszd93    559
Napisano (edytowany)

numer  działki ewidencyjnej - to numer  który jest  na  mapce  , stały nie  zmienia  sie  od lat...  cyfrowy , co najmniej  2  cyfry  , czasem łamane  przez  coś  . w  wypisie  z  ewidencji  gruntów  masz go 

ja  przy  wysokobiałkowych  pisałem jeszcze  np D2a i nazwę  rośliny 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczur    2

Tak, tam są właściwe numery działek rolnych, tylko na załączonych obrazkach jest inaczej żeby było łatwiej się rozeznać.

 

A co do reszty? zastanawia mnie czy pozycje A i B nie powinny byc pooznaczane jako:

 

"a" JPO

"a1" TUZ

 

oraz pozycja "d", czy w polu "5 i 6" działki D  nie powinno być wpisanej zsumowanej wartości z pozycją "d1 tuz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zosiak    1
Napisano (edytowany)

wilczur według mnie powinno być

A-jpo- 0,4- tu nr działki ewidencyjny-0,4-0,4

A1- tuz-0,4- nr działki-0,4

B-jpo-0,3-nr działki-0,3-0,4

B1 tuz 03 -nr działki-0,3

działkę D masz dobrze oczywiście jak wprowadzisz nr ewidencyjny działek no i raczej powinna być C nie D


w D1 w 6 pozycji nie piszesz nic ONW jest tylko do działek głównych

Edytowano przez zosiak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

żle! Dzialka D o pow 3,7ha jak zrozumiałam składa się z dwóch działek tj dz.2,5ha ,którą oznaczyłeś jako C i dz. D -1,2ha.Dla jasności te twoje C i D,które teraz pisałam to mają być numery działek z tab.VII wniosku. I moje pytanie  - co jest na tych 2,5ha ,że  nic nie wpisałeś oraz tuz i  PWB mają dać pow.1,2 ha a jest 1,1ha .ONW powierzchnie wpisujesz tylko przy działkach oznaczonych  A lub B ,nie możesz pisać przy A1 lub B1.Jak chcesz mieć dobrą odpowiedź to napisz to tak jak masz we wniosku z numerami działek a powierzchnie działek to podaj z PEG.Jeżeli pow działki większa niż w PEG to wpisujesz tą z PEG pomniejszoną. I musisz podać pow, gospodarstwa ,bo inaczej się rozpisuje jak jest pon 10ha a inaczej jak pow. 10ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 w zasadzie to nie trzeba tu oznaczeń A1, B1  bo jest tu sporo poniżej 10 ha i nie łapie się na dywersyfikacje  więc nie trzeba wyszczególniać upraw 

tu w zasadzie  wniosek prosty tak jak w ubiegłym roku przy takiej powierzchni , więc jest dobrze tak jak w załączniku po za tą powierzchnią ogólną przy  działce  -D 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczur    2
Napisano (edytowany)

Powinienem użyć innych liter to by było łatwiej może bo się mieszają wiersze z tabeli z "oznaczeniem literowym numerów działem ewidencyjnych"

 

JPH2, gospodarstwo poniżej 10ha. Proszę spójrz na obydwa obrazki, jest na drugim rzut na całe pole z działkami C (444) oraz D(445). Działka ewidencyjna C(444) ma 2,5ha i jest tam tylko owies. Natomiast D(445) ma 1,5ha i jest podzielona na 3 części: łąkę (TUZ 0,3ha)+ saradela (PWB 0,8ha)+ żyto ( 0,4ha)

 

marko-kolo, czyli powinienem w obecnej pozycji wiersza D1 kolumna 6 wpisać wartość 0 , i to co tam było dodać do pozycji wiersza D (JP0) "działka ewidencyjna d" żeby wyszła poprostu całkowita wielkość tej działki i tyle (czyli te 1,5ha ile ma faktycznie) ?

 

 

poprawione obrazki z numerami dzialek zamiast liter

07368999288812934641_thumb.jpg

29037549872895681629_thumb.jpg

Edytowano przez wilczur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

namieszałeś , nie spojrzyłem na drugi obrazek 

jeśli działka D i C jest spójna to zrób ;

 

działka C- jpo   3,7         do onw  3,7 -kolumna nr 6 , poniżej w działkach podrzędnych nie piszesz nic  

c1 owies 2.5 ha 

c2 tuz o,3 ha 

c3 żyto 0,4 ha 

c4 saradela (pwb) o,8 ha  

 

 działka rolna może składać się z kilku działek ewidencyjnych jeśli powierzchnia jest spójna ,a poszczególne uprawy opisujemy jako działki podrzędne 

zrób jakiś porządny opis z numerami działek  ew .  i  pow. tych działek , bo namieszałeś wprowadzając oznaczenia literowe działek rolnych do  kolumny 4 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczur    2
Napisano (edytowany)

Mam poniżej 10ha więc z tego co rozumiem nie muszę oznaczać rodzaju zboża.

 

Spójrz proszę na poprawione obrazki w moim poprzednim poście.

 

Pospieszyłem się i wpisałem tak jak na samym początku podałem już w formularz i chciałbym teraz jak najmniej zmieniać.

 

Jeśli wpiszę tak czy będzie poprawnie?

A / JPO-TUZ / 0,4 / 331 / 0,4 / 0,4
B / JPO-TUZ / 0,6 / 333 / 0,3/  0,3
_ /_ /_ / 334 / 0,3 / 0,3
D / JPO / 3,7 / 444 / 2,5 / 2,5
_ /_ /_ / 445 / 1,5 / 1,5
D1 / TUZ / 0,3 / 445 / 0,3 / 0
D2 / PWB / 0,8 / 445 / 0,8 / 0

 

Czy  będę musiał skreślić wszystkie wiersze D.D1, D2 i pod spodem to od nowa napisać czy jakoś inaczej to poprawić?
 

Edytowano przez wilczur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
Napisano (edytowany)

pow do onw podajesz przy działce głównej czyli  u Ciebie A,B ,D a przy podrzędnych  nie  wpisujesz nic 

d - masz dobrze 

skreśl d1 i d2 i wpisz niżej  bez wypełniania kolumny 6    

 

patrz  przykład str 30 ;

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/PB_2015/P_WZSO/28_05_2015/Szczegolowa_instrukcja_28_05_2015.pdf

 

 działka nr 445 to ile w  końcu na niej 1,5 ha czy 1,2 ha ?

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczur    2

1,5ha;  czyli muszę również skreślić wiersz  D i wpisać na nowo (bo zła powierzchnia do ONW jest zadeklarowana)

 

Ok, już rozumiem. Ma to wyglądać tak:

 

A / JPO-TUZ / 0,4 / 331 / 0,4 / 0,4
B / JPO-TUZ / 0,6 / 333 / 0,3/  0,3
_ /_ /_ / 334 / 0,3 / 0,3
D / JPO / 3,7 / 444 / 2,5 / 2,5
_ /_ /_ / 445 / 1,5 / 1,5
D1 / TUZ / 0,3 / 445 / 0,3 / 
D2 / PWB / 0,8 / 445 / 0,8 / 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Też nie zauważyłam rysunku, ale dalej jest błąd.Jak rozumiem teraz chodzi o rozpisanie  tylko działki D o pow, 3,7 ha.Ale od początku.Prawidłowa rozpiska, podaję po kolei wg kolumn w tab. nr VIII, wiersz  pierwszy A JPO o,40- 331-0,40-0,40/ONW/ Pod spodem wiersz drugi A1 JPO 0,40-331-o,40-0,00 wiersz trzeci B JPO 0,60-333-0,30-0,30/ONW/ i pod spodem odpowiednio 334-0,30-0,30 Następny wiersz B1 TUZ-0,60-333-0,30-0,00 pod spodem 334-0,30-0,00 I teraz dz.D- Z rysunku JPO wynosi 4,00ha z tego co podajesz ma być 3,7ha czyli 2,5 ha owies, TUZ-0,3ha żyto- 0,4ha, seradela 0,8ha, a  co jest jeszcze na tej dz.445, że jej części nie wpisujesz- teren zabudowany, wyłączony z dopłat? Działka D dobrze rozpisana ale błąd w powierzchni.


A1 TUZ nie JPO- korekta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karoola88    1

tabela VII wniosku

jak wypełnić tabele kol 9-11 jeśli mam działke o całkowitej pow 0,45 ha ( grunty orne 0,22ha las 0,23) z tym ze zboże zasiane na 0,15 ha

czy działke naktórej znajdują sie budynki też musze podać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczur    2

JPH2 faktycznie błąd powierzchni. zamiast 3,7 powinno być pełne 4

 

Jeszcze ostatnia sprawa, czemu nie można podać w jednym wierszu i bez rozdzielania JPO_TUZ tak jak było w tamtym roku? Cała powierzchnia zarówno A jak i B jest jednocześnie JPO oraz TUZem więc nie można tego poprostu wpisać w jednej linijce i głównej literze bez podpunktów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

nie nie możesz , jeśli masz tam TUZ lub trawy na gruntach ornych to musisz  to wykazać  i oznaczyć jako A1 - TUZ  i  B1 -TUZ 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczur    2

Rozumiem,więc powinienem wpisać w ten sposób, obrazek przedstawia wszystkie działki i wpis do wniosku

 

64736765464066655747_thumb.jpg

 

Zgadza się?

Edytowano przez wilczur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karoola88    1

tabela VII wniosku

jak wypełnić tabele kol 9-11 jeśli mam działke o całkowitej pow 0,45 ha ( grunty orne 0,22ha las 0,23) z tym ze zboże zasiane na 0,15 ha

czy działke naktórej znajdują sie budynki też musze podać

 

jak to rozpisać?

pow na działce ewidencyjnek:

kol 9 kwalfikującego się ha ogółem

kol 10 gruntów ornych ogółem w tym pow GO niezgłoszonych do płatności

ko 11gruntów niezgłoszonych do płatności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karoola88    1

chce zrobić zmiane do wniosku jak to zrobić przez internet?

czy przepisywać cały wniosek uwzględniając zmiany czy tylko pozycje które zmieniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

wypełniam ten wniosek jużkończę ale nic nie rozumiem chyba bobrze wypełniłem w poprzednich latach choć nic nie rozumia łem to intuicyjnie dobrze wypełniłem nie było poprawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

W tym roku będę składał po raz pierwszy wniosek o dopłaty gruntowe. Wziąłem w dzierżawę od rodziców połowę powierzchnii gosp., wniosek przysłali na ojca (jest nadal włascicielem) i teraz pytanie: czy wystarczy że wydrukuje sobie pusty wniosek ze strony ARiMR, mapki wezme od ojca i zmienię na nich dane na swoje a ojciec wykresli z wniosku "moje" działki? Mam tylko grunty orne i trochę TUZ, ojciec oprócz GO i TUZ ma jeszczę bydło mleczne.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

zrób tak jak napisałeś i będzie dobrze.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karoola88    1

tabela VII wniosku

jak wypełnić tabele kol 9-11 jeśli mam działke o całkowitej pow 0,45 ha ( grunty orne 0,22ha las 0,23) z tym ze zboże zasiane na 0,15 ha

czy działke naktórej znajdują sie budynki też musze podać

 

jak to rozpisać?

pow na działce ewidencyjnek:

kol 9 kwalfikującego się ha ogółem

kol 10 gruntów ornych ogółem w tym pow GO niezgłoszonych do płatności

ko 11gruntów niezgłoszonych do płatności

 

może mi ktoś podpowiedzieć

i co zrobić z małymi działkami np 0,09 ha czy podawać czy nie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

za mało informacji , podaj więcej szczegółów ( pow gospodarstwa itp . )  i powierzchnie PEG  dla tej działki 

działka pod budynkami to grunt wyłączony i tego nie podajemy 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karoola88    1

powierzchnia gospodarstwa podawana do dopłat 12,55ha pow działki peg 0,22ha


czy musze złożyć wniosek o przekazanie gospodarstwa skoro rodzice nie wystepili o dopłaty na te działk


co zrobić jeżeli podałam działke z budynkami? zrobić zmiane czy wycofać część wniosku?

a co z taką działką która ma 0,09 ha i sie nie kwalfikuje do dopłat czy wpisywać ja do działek ewidencyjnych

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj była aktualizacja posta na stronie arimr.

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/nowy-ksztalt-doplat-bezposrednich-od-2015-roku.html

Na samym dole, "praktyczny przewodnik". Zerknąłem, ale paranoja :blink:

doradźcie

 

Witam

możesz mi powiedzieć jak to wpisać o dopłaty?

w tam tym roku było kolejno:

 

 A    JPO-TUZ    0,57    3085    0,57        0,57

 

 B    JPO            JPO    3084    0,46       0,46

 

 czy mogę zrobić  same tuzy z pozostałych  innych działek JPO-TUZ?  MAM 4H. ZIEMI

doradź boi wypełniam wniosek

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.
       
      Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego
       
      www.arr.gov.pl
       
      Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf
       
      Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj