Skocz do zawartości
marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Albercik99    27

Jaki plon tej pszenicy? Zważywszy na termin koszenia wynik LO bardzo kiepski. Czyżby rok bez liczby opadania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

JanoB    0

Ja dziś ukosiłem z 100kg zawiozłem do badania i wyszło tak:białko16.5%,gluten36.4%,wilgotnośc18.1,gęstość73,wyrównanie94,L.opadania466

i jest problem z gęstością troche zamała pszenica AGIL cena 680zł neto WWW.KAPKAPPZ.PL
 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    27

WOW!! To jaki plon w niej zakładasz, bo ta zawartość białka raczej nie wroży rekordowych wydajności ziarna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    177

Wczoraj poszło 10 ton pszenicy. Gluten 31 LO 280 młyn Dalachów po 680 netto.

Po ile w Dalachowie płacą za żyto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rroooolnik    0

a po ile płaca za sucha kukurydze  bo chce sprzedac

Edytowano przez rroooolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanoB    0

WOW!! To jaki plon w niej zakładasz, bo ta zawartość białka raczej nie wroży rekordowych wydajności ziarna?

 

Białko i gluten ma bo dostała na wiosne w czterech dawkach 215kg czystego azotu a plonu w tym roku wielkiego chyba nie bedzie zobaczymy jak sie wykosi.myśle gdzieś z 7 ton powinna dać rok wcześniej przy tej samej agrotechnice dała 8,5t.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tromba222    3

"Rola" Człuchów wczoraj:

 

rzepak 1460

pszenica 12.5b  660

żyto 480

pszenżyto 530

jęczmień 550

owies 52kg/hl  500

 

ceny netto

Edytowano przez tromba222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    6

Województwo lubelskie, dzisiaj poszło 12 ton rzepaku po 1450zł ale potrącili mi 8% za pszenice w rzepaku (trochę przesadzili)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    32

U  nas ceny są nawet nawet także by się opłacało sprzedawać zboże . Ceny się kształtują następująco :

- Średnie ceny za : Rzepak - 1491,50 zł/t , Żyto Paszowe- 462,00 zł/t , Jęczmień Paszowy 543,57 zł/t .

 

Ceny netto w Zachodnio-Pomorskim Chemirol Gryfice :

 

Rzepak - 1500,00 zł/t

 

Żyto Paszowe - 490,00 zł/t

 

Jęczmień Paszowy - 550,00 zł/t .

 

Jestem bardzo ciekaw czy czasem ceny nie pójdą w dół , ale się okaże w sierpniu .

Edytowano przez Valtra123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    7

W Agrobiznesie dowalili... "Rolnicy ustawiają się w kolejkach ponieważ cena pszenicy jest wysoka". Co za propaganda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

A właśnie jeśli juz wspomniałeś o agrobiznesie to mówią ze wszędzie ustawiają sie rolnicy w kolejki niewiadomo jak długie a u mnie leje od tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    19

u nas Sieradzkie od tygodnia kropi... moze w Niedziele sie wjedzie na pszenice konsumpcyjna mialem po 700z vatem oferte... ale jesc nie wola to niech sobie lezy i na lepsze czasy czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    0

Witam, panowie sprzedawaliście kiedyś może zboża do niemiec ? Do jakiejś mieszalni pasz czy cos ? Jest to opłacalne? I czy rolnik może na wlasną reke jechać i tam sprzedać zboża ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    3

Ja miałem oferte na Jęczmień Paszowy po 580-600 zł Netto Pomorskie ale narazie trzymam bedzie drożej Jęczmienia Mało jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    177

Dziś sprzedany jęczmień cena 500zł tona cena brutto

Biznesu to raczej nie zrobiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×