Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pedro2    7226

Przeglądam ogłoszenia na olx z nowych zbiorów handlarze oferują po 65 120stki ostro jadą, co roku ducha w górę. ciekaw jestem przy jakich cenach to się skończy, 3 lata i 100zł za 120 będzie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

a pamietasz czasy jak ludzie za darmo z pól oddawali slomę? Teraz to nawet za obornik nie chcą sie zamieniać. Tylko kasa. I jeszcze jaka! Ostatnio kupowaliśmy po 57zl 120. Suchutka ze stodoły, teraz to tylko oszczedzac to co zostalo i czekac na swoją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Pamiętam jak za połowę koszenia płacili, a za reszte słomę braliśmy i to w sumie nie tak dawno. Aby do swojej mówisz, gorzej jak ktoś ma kilka ha zboża albo wcale heh.

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

też racja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak się liczyć za obornik gość zabrał już 14 rozrzutników 8 t ja ładowałem i ma mi zostawić 15 ha sam beluje i zwoże  słomy bedzie to równowartość ? woj łódzkie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

u nas z sąsiadem wymieniamy się tak: obornik na 5 ha za slome z 15 ha. Sami zbieramy slome, oni sami ładują i wożą obornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

po jakiej prasie kolego ta słoma i ze stodoły ona jest

słoma ze sterty przykryta folia po prasie class rolant 46

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Przeglądam ogłoszenia na olx z nowych zbiorów handlarze oferują po 65 120stki ostro jadą, co roku ducha w górę. ciekaw jestem przy jakich cenach to się skończy, 3 lata i 100zł za 120 będzie

Czas najwyższy się przebranżowić . Wozić żwir albo banany. :)  Rolnicy sami do tego doprowadzili, jeden dawał 20zł z pokosu na handel to drugi dał 25 a trzeciemu słoma potrzebna bo bydła dużo to dał 30 itd, cena będzie rosła dopóki rolnicy będą gotowi podbijać, przy tych cenach istnieją jeszcze jakieś brykieciarnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Tylko ze oni a jakby ze wsi a pracują gdzie indziej pole dla nich to hobby i robią tak jął to dawniej było... woec więcej im za slome nie dam bo nie dość ze nie pryskaja to jeszcze pola nierówne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

Jak by ktoś był chętny to odstąpie z 10 ha slome nie drogo albo wymienię za obornik województwo dolnośląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

witam u mnie  słoma od 40 do 50 zł za bele  i trzeba samemu z prasować takie są ceny na pn.mazowszu

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i wszystko jasne .     Zrozumiał ktoś co po ile , bo ja nic , nic ? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U nas sloma z pokosu chodzi 10-20zł belka typowa 120 po sipmie itp..  

 

Ja w tym roku szukam na wymiane za obornik i mam kilka ofert. I sam nie wiem na która sie decydowac jedna to taka ze koles sama prasuje zmiennokomorowa 150 belki zwozi i  z polowy belek oddaje mi obornik  kurzak ( 32-35 belek na rzut z tego powstaje 5 pełnych patelni obornika wystarczy na 5 ha )  Druga opcja słoma dla bydła opasowego ja prasuje on zwozi, a ja zabieram obornik mniej wiecej z tej słomy.  Wydaje mi sie ze z tym kurzakiem by mi bardziej pasowało ale spróbuje ponegocjowac zeby podział  słomy była nie 1/2 tylko 2/3  moje 1/3 jego :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

U nas z parkietem od kaczek jest tak że ile dajesz słomę na kurnik i potem cały parkiet zabierasz. Oczywiście słomę trzeba zawieźć i rozładować. Parkiet załadują potem sami. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Tez mam możliwość zawiezc slome pod gęsi ale mam z 40 km to niezbyt mi się to opłaca a gościu później z tej slomy ładuje obornik na mój transport. Tylko jeden myk jest sloma musi być po prasie z nożami pocięte pszenzyto i pszenica bo z jarych to sieczka jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

u nas to chyba będzie po 35 zł za belke 120 do zbioru z pola przez kupującego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Po ile u was jak na razie słoma chodzi - z tegorocznych zbiorów?? 

Sam prasuje i zabieram, belki 125.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8061

witam u mnie  słoma od 40 do 50 zł za bele  i trzeba samemu z prasować takie są ceny na pn.mazowszu

Jaki rejon Mazowsza?bo ja też Mazowsze i tu ceny dużo niższe bo chodzą od 10 do 20 zł. za sztukę i sam kupujący prasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

u nas to niektórzy się chwalą że ku[pili po 5 zł za belę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj