Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Folenka    29

W sobotę kupione bele 120x120 ze stodoły, owsianka, po 70 zł/szt. 

Handlarze chcą w mojej okolicy po 80 zł z dowozem za belkę spod dachu, 60 zł ze stogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem umówiony na jutro na sprzedaż słomy w małej kostce jęczmiennej i owsianej, waga zróżnicowana od 6 do 10 kg po 2zł za kostke. Za siano miałem oferte 3 zł za małą kostkę, ale nie sprzedałem, a na sianokiszonkę nie ma chętnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Folenka mam 150 x120 po 50pln spod chmurki .
40 parę szt.
Pszenna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    879

to korzystając z okazji, że zaczynacie poruszać temat cen słomy w zbliżające się żniwa, to może znajduje się ktoś na forum z woj. podlaskiego a dokładniej powiat moniecki który ma nadmiar słomy i chciałby jej trochę sprzedać. Oczywiście cena do dogadania, z możliwością dłuższej współpracy.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z jakiej okolicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15434

ile mogą ważyć??Dla konia kupiłem takie ok 10kg po 3,2

Pszenżytnia 12kg 88 cm dł kostki, owsianka 14kg 90cm, wzięte pierwsze z brzegu jak leci. A bela ile waży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Po Claas-ie Rollant 255 sucha, średnio około 220kg.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861

Pszenżytnia 12kg 88 cm dł kostki, owsianka 14kg 90cm, wzięte pierwsze z brzegu jak leci. A bela ile waży?

3,5 to cena ok na dziś-tak mi się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

 

Panowie ile w tym roku beda płacic za Tone słomy w pieczarkaniach moze macie jakies wiadomosci na ten temat ?

Edytowano przez Adrenalinaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Bede w tym roku sprzedawal słomę prosta z pola żytnia. 4.5 ha okolice rozana. Ktos chetny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

A w jakiej cenie jest sloma z pokosu ? KUJ-POM bede mial nadwyżke i nie wiem czy sprzedać czy pociąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W żadnej , bo jeszcze słomy nie ma :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

U mnie chetnie oddam za darmo do zebrania z pola ale chetnych brak:/ Slask

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3552

Nie ma takiej ceny żeby sprzedać słome ,tylko ciąć ,chyba że 200 za tone i sam sprzątasz ,to bym na kilkanaście ha się skusił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oborniki można kupić po 40zl tona więc nie wiem jak ma się twój wywód do tego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7345

On takie wywody tutaj od 2 lat ma już. Niby nie ma takiej ceny, ale "chyba ze"


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Dobrze pisze, a Ciebie boli bo nie zarobisz jak każdy krzyknie 200zł za tone..... Na tonę potrzeba ok 5 bel słomy czyli 40zł za belę + 12 za zrobienie to masz 52zł a ludzie i po 60 zapłacą albo i lepiej, zresztą sam wiesz najlepiej. Obornik 40zł ale ile tam masz wody? 75%? I bał bym się podścielić krowę dającą 40l mleka obornikiem  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak uwolnią ukraińskie zboze to chyba zbożem zacznę słać bo cena z sloma się zrowna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7345

A może jest tak, ze nikt nie chce od niego kupić i dlatego tak chrzani... btw bo zaraz gównoburza będzie.
ja z pokosu już nawet we wsi nie chce, z 15ha żyta niecałe 100 bel po warfamie po 50zł gość płacił i sam belował zielsko dziadostwo wilgoci nie trzyma wcale ile razy sam taka robiłem. Gotowe z pszenicy pod klukowem kupiłem wyszło taniej i bez roboty i nie strach nawet krowom dać piękna żółta słoma. W zeszłym roku z wioski dużo ludzi zrezygnowało, woleli gotowe kupić ze świata


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3552

Po co robić sobie robote z niepewnym obornikiem ,słome kombajn potnie ,a za nim tależówka jedzie,,a słome na czas mi nie zbiorą ,no i trzeba mieć rozrzutnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj