Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mlody111    14

Mało pod krzakiem to niech rosną jak największe, będzie więcej z hektara, a potem się okaże że każdy kaliber dobry bo nie ma w czym wybierać

mikad    227

panowie spokojnie nie wiem jak pisze na reglone na opakowaniu ale w starych zaleceniach pisało jak byk nie stosować w czasie mocnej suszy ponieważ środek wyciąga  wodę z komórek  ziemniaka, ja nie stosuję reglone tylko  jadę orkanem

Na wszystkich tego typu środkach tak jest napisane, jednak u mnie suszy nima a rośliny były w pełni turgoru więc je kropnąłem.

Mało pod krzakiem to niech rosną jak największe, będzie więcej z hektara, a potem się okaże że każdy kaliber dobry bo nie ma w czym wybierać

Nie te czasy kolego, klient nie chce już wielkiego zdeformowanego ziemniaka, najlepszy w przedziale 50-60.

Wiadomość z agroFakt.pl

mlody111    14

Wszystko zależy od roku, jak jest nadmiar to każdy ogląda żeby tylko towar był idealny, a jak jest mało towaru i pieniądze do kieszeni sami pchają żeby mieć reglamentowany towar. Ja akurat pamiętam rok 2013 co były powodzie i brakowało ziemniaka, brali co było i teraz może być podobnie.

w skrucie po to aby zniszczyć nać i chwasty i w sumie łatwiej kopać, a dwa zaschnięte łęty nie są przewodnikiem dla zarodników patogena zarazy ziemniaka która np przy zorkanowanych łętach przez rany wnika do środka i zaraża bulwy, objawia się to w zimie gniciem, a po desykacji nie masz tego zjawiska

bolek2    10

a na giełdach jest jakieś zejście - bo w kaliszu wołają 7 sprzedają 5-6 zł małe ilości- zejścia brak

rybitwy cena ok już opłacalna, panowie z Polski podnosić do góry żeby w całym kraju był ponad 10zł ludzie w europie nie ma ziemniaka Sawicki pierdzieli że mają wszystko pod kontrolą , a gówno prawda nie chcą robić paniki, to że nie chcą wziąć, zaraz jesień i zaczną się piwnice, spokojnie zejdzie wszystko

przemol87    43

Po 7 ale 5+
Zjazdowa 8-7. U mnie ziemniaki nie nawadniane usychaja a deszczowane gotuja sie czyli na jedno wychodzi

pawelol111    713

Nawadniane nie dość że się gotują to jeszcze mdleją z powodu szoku termicznego. Mam w ogródku poletko doświadczalne - polane zimną wodą wyglądają jak poparzone. 

Goliat85    0

A wiedzieliście, że do wyprodukowania kilograma ziemniaków zużywa się 300 ton wody ? W dodatku każda jedna tona wyrzucona na śmieci emituje ponad 4 tony dwutlenku węgla, nic dziwnego, że media zalewają nas informacjami o globalnym ociepleniu

przemol87    43

jakoś nie chce mi sie wierzyć że 300ton(czyli 300000l) na 1kg. Przy wydajności 45000kg/ha daje to nam 13 500 000 000 l/ha. Uśrednijmy że od IV do IX spada srednio 50l/m to daje nam 2 500 000 l/ha.

KULAWA_KOZA    88

A wiedzieliście, że do wyprodukowania kilograma ziemniaków zużywa się 300 ton wody ?

a tobie dziś słoneczko chyba za bardzo przyświeciło że takie farmazony tutaj wypisujesz.

Wypij szklanke mleka i jak otrzeżwiejesz to napisz coś sensownego.

Panowie jak tam cena na Rybitwach? dalej 10zł/15kg?

a kto przy zdrowych zmysłach podlewa w dzień na takim gorącu nie dość że robisz szok termiczny roślinie to kropla działa jak soczewka skupia promienie i upala liscie. Podlewa się w nocy a najlepiej jak wystąpi temp punktu rossy, znaczy  w tedy możecie lać do woli i nic im nie będzie, sam tak podlewam warzywa, zarywa się noc a w dzień się odsypia

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.