warchest

dopalty dodatkowe do straczkowych

Polecane posty

szopen    29

I na tej podstawie przeczesałbym wszystkich którzy zasiali pierwszy raz. Ja od 20 lat sieję różne takie rośliny (kiedyś 50 ha dla CN) i dopłat za to nie dostaję bo mam RSy. Niektórym cwaniaczkom sie wydaje że zasieją 150 kg łubinu bez nawożenia i ochrony i wezmą nie wiadomo ile. Czesać cwaniaków ile wlezie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Podobnie powinna wyglądać sprawa ze zbożami, bo w mojej okolicy u pewnych "rolników" plantacje wyglądają tak, jakby z sąsiednich pól nawiało samosiewów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

I już wychodzi  Polska   zazdrość......   a  tu  trzeba  kombinować  aby  żyć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

ta zazdrość.. sama nazwa wskazuje ze dopłata jest do strączkowych a nie do ugorów ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

A jednak te dodatkowe dopłaty to nie będzie taka prosta sprawa. Plantacja będzie musiała być wolna od chwastów i prawdopodobnie będzie konieczna jakaś minimalna obsada roślin. Jeśli kontrola z ARiMR dostrzeże nieprawidłowości to może wstrzymać tą dodatkową dopłatę. Tak więc ci co chcą pobierać dopłaty na "krzywy ryj" siejąc rozsiewaczem i talerzując nie będą mieli takiego łatwego zadania.

mieli sprawdzać tak siew zbóż, potem gorczyc (k01c) a jak wyszło dobrze wiemy ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I na tej podstawie przeczesałbym wszystkich którzy zasiali pierwszy raz. Ja od 20 lat sieję różne takie rośliny (kiedyś 50 ha dla CN) i dopłat za to nie dostaję bo mam RSy. Niektórym cwaniaczkom sie wydaje że zasieją 150 kg łubinu bez nawożenia i ochrony i wezmą nie wiadomo ile. Czesać cwaniaków ile wlezie.

 

To od tego roku dostaniesz bo przysługuje również tym co mają rolnictwo zrównoważone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

@staszek131415 mógłbyś podać źródło.

 

Czyli dostanę dopłaty do roślin wysokobiałkowych jeżeli realizuję plan RS 2007-2013:

poplony. rol. zrównoważone i ochrona siedlisk lęgowych?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Tak dostaniesz wyszło rozporządzenie w którym jest napisane iż rolnicy którzy w swoim gospodarstwie kontynuują pakiet 1-rolnictwo zrównoważone będą mogli strać się o dopłaty do roślin wysokobiałkowych i motylkowych.

 

Ja w planie RS na przyszły rok mam 34ha roślin ST i w 2014 nie dostałem za 6 ha nic!! poprzednio 16 ha w przyszłym roku w zmianowaniu 34 łubin-soja 16 gryka i 8 inne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam może głupie pytanie, czy żeby dostać dopłatę do roślin strączkowych wystarczy zaznaczyć go w dopłatach czy trzeba składać oddzielny wniosek taj jak do materiału siewnego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jedrus
      Witam, czy ktos mógłby mi nakreslic prosty schemat na podłaczenie dodatkowego oswietlenia do kombajnu. Chciałbym załozyć dodatkowe halogeny na przód (2 szt), na rure wysypu (1szt) i z tyłu do cofania (1szt). Ponadto lampę ostrzegawczą ,,kogut". Jak wiadomo z kombajnem nie ma zartów (pozar) więc proszę o pomoc.
    • Przez tomu4444
      Witam, mam c360 3p z nowymi akumulatorami i alternatorem. chcę właśnie dołożyć dwa dodatkowe reflektrki w masce w przodzie o żarówce H3 55W. Pytania: Jak to podłączyć?
      Czy akumulatory nie padną?
      co mi będzie do tego jeszcze potrzebne??
       
      Odrazu mówie że nie chce pisania "nie wiesz tego?" itd. mam dopiero 16 lat, proszę o dość szczególowe opisanie co i jak.
       
      Pozdro.
    • Przez DevilDriver
      Witam
       
      Otóż w mojej kukurydzy pojawiło się takie coś;
       

       
      Czy ktoś zna przyczynę może skąd to się bierze? Jakie są skutki?
      Nigdy nie występowało takie rozgałęzienie wiechy kukurydzy u mnie, a uprawiam ją parę lat. Dodam, że jest jakieś 30% roślin tak wygląda.
       
      z góry dziękuje i pozdrawiam
    • Przez masa24
      Witam, która z roślin strączkowych i motylkowatych jest najbardziej opłacalna? Myśle o przerwaniu monokultury zbozowej, rzepaku nie chce siac.
      Chce cos zasiac pod wieksza doplate, ale dobrze by było jak juz siac to i zebrac
      ktore rosliny z tych grup preferujecie i jak wyglada tego oplacalnosc?
    • Przez PronarekP5
      Tak jak w temacie , czy wiecie czy da sie samemu dołożyć coś do tych ciągników co występuje w wyposażeniu dodatkowym a są przygotowane np. kable do podłączenia itd. Co trzeba dołożyć co zrobić , żeby zamontować coś dodatkowego, widziałem ze w tylnych lampach są kable do sterowania zaworami hydraulicznymi tylko co trzeba zrobic oprócz dolozenia guzików żeby to uruchomić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj