warchest

dopalty dodatkowe do straczkowych

Polecane posty

Rolnik1973    15287

Toż na pewno tak bo nie wiedzą ile zasieją, dopiero po złożeniach wniosków zaczną się naliczania. Podzielą sumę na hektary zasiane i wyjdzie co wyjdzie. Jak starczy kasy to będzie pełna stawka, a jak nasieją pół polski to może być i 20 ełro do ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

Żeby było 100euro do ha to będzie dobrze , całe pola pozostawiane są pod łubin/groch .

Ludzie strączkowymi robią za jednym zamachem trzecią uprawę i zazielenianie. Większe gospodarstwa eksperymentowały będą z peluszką albo soją . \

A w mediach propaganda , że będzie 326 euro . Potem ogłoszą wielki sukces bo ludzie nasieją potężny areał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Ja nigdy strączkowych nie siałem a teraz na zazielenienie musiałem zostawić pod bobik 15 ha i pewnie nikt tego nie zechce kupić ,2 ha się wykosi a resztę przeorze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

informacja ze strony armir :"płatności związane z produkcją (tzw. dobrowolne wsparcie powiązane z produkcją) - 15% całej koperty finansowej, w tym 2% na dopłaty do uprawy roślin wysokobiałkowych" czyli jeśli w 2015 roku obszar zasiany będzie dwa razy wiekszy niż przewidywał armir to dopłata będzie dwa razy mniejsza czyli nie 326 a 163 euro

 

Stasiu, a przeczytałeś link który wrzucilem, kalkulator dopłat 2015 na stronie agencji przelicza zgodnie z linkiem, a z tą kopertą to zapewne możesz mieć rację, bo to normalne że jak nie starczy kasy dla wszystkich to obniżą  dopłaty

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

Stasiu, a przeczytałeś link który wrzucilem, kalkulator dopłat 2015 na stronie agencji przelicza zgodnie z linkiem, a z tą kopertą to zapewne możesz mieć rację, bo to normalne że jak nie starczy kasy dla wszystkich to obniżą  dopłaty

 

 

aro jeśli chodzi o link w którym był projekt dopłat to czytałem, z kalkulatora też już nawet wcześniej korzystałem, ale nie zmienia to faktu że tam wszędzie są kwoty szacunkowe, które zapewne ulegna zmianie, może nawet wzrosną kto wie?. a możesz sprecyzować co miałeś na myśli pisząc "obniżenie stawki dotyczy areału obsianego roslinami wysokobiałkowymi w danym gospodarstwie a nie w kraju" bo może ja Cię źle zrozumiałem?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

 tym projekcie jest napisane jak bedą sie kształtować dopłaty do roslin wysokobialkowych i moim zdaniem dotyczą one obszaru obsianego w danym gospodarstwie a nie kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Ale było wcześniej napisane że mają przeznaczyć na to 2% koperty więc jak ludzie nasieją strączków to dopłata będzie niższa. Tak samo jest teraz rok temu 720 do ha w tym roku 510 o ile dobrze pamiętam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

 tym projekcie jest napisane jak bedą sie kształtować dopłaty do roslin wysokobialkowych i moim zdaniem dotyczą one obszaru obsianego w danym gospodarstwie a nie kraju

 

sory za dociekliwośc ale może jestem przygłupi żeby to zrozumieć, to Twoim zdaniem jakby to miało wyglądać?, na liczbach pokaż: ile taki rolnik jak ja który nigdy nie siał roslin wysokobiałkowych dostanie za dwa ha soji a ile taki który już siał ale zwiększy obszar dwukrotnie np z 3 do 6 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

od 0-50ha 100% stawki

50,01-100ha 50% stawki

100,01- 150ha 25% stawki

powyżej 150 brak płatności

 

obydwaj dostaniecie tyle samo po 326euro do ha,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

czyli jak dobrze policzyłem to dopłatę w wysokosci 326euro dostaniemy jak nie przekroczymy około 31tyś ha roślin wysokobiałkowych w skali kraju.

może ktoś wie ile ha było obsiane roślinami wysokobialkowymi w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

U mnie było 4 ha grochu . To razem mamy już 5 ha strączkowych :) . Aro1975 nie machnołeś się o jedno zero ? W 2013 r. było chyba ponad 200 tyś. ha strączkowowych i motylkowych drobnonasiennych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

W  tym  roku  jest  540 zł    [ jakoś tak nie pamiętam  dokładnie ]   a  w przyszłym  nie licz na 325 euro   miałem już tyle telefonów  o nasiona seradeli  co w całym  zeszłym roku......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Rozmawiałem z gosciem ktorego zona jest doradca rolnosrodowiskowym i stwierdzil ze jest maloprawdopodobne zeby doplata spadła ponizej 1000 zl do ha wiec interes wart jest zainteresowania wiec doplata do ha bez doplat dodatkowych wyniesie od 1750 do 2050 do ha wiec calkiem zacnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

Ja sądzę, że spadnie grubo poniżej 1000pln Zazielenianie trzeba jakoś spełnić.Dużo ludzi będzie po to siać strączki., bo widzą dopłatę 326euro.Ale mało z nich wie, że ta stawka jest przy obecnym poziomie zasiewów.W przyszłym roku strączków będzie (po mojemu) minimum razy dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do bydła też pewnie będzie dużo niższa bo dużo wstawia po to aby dopłaty uzyskać a cena świni kiepska


Pozatym  dużo osób ma programy RŚ a im dopłta do strączkowych nie przysługuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

To że będzie razy 2 to wcale nie musi oznaczać znaczącego spadku dopłaty bo jest limit bodajże do 50 ha

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tech132    0

Ja mam RŚ i biorę strączkowe , w plonie głównym mam Wykę +owies jako roślina podporowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jedrus
      Witam, czy ktos mógłby mi nakreslic prosty schemat na podłaczenie dodatkowego oswietlenia do kombajnu. Chciałbym załozyć dodatkowe halogeny na przód (2 szt), na rure wysypu (1szt) i z tyłu do cofania (1szt). Ponadto lampę ostrzegawczą ,,kogut". Jak wiadomo z kombajnem nie ma zartów (pozar) więc proszę o pomoc.
    • Przez tomu4444
      Witam, mam c360 3p z nowymi akumulatorami i alternatorem. chcę właśnie dołożyć dwa dodatkowe reflektrki w masce w przodzie o żarówce H3 55W. Pytania: Jak to podłączyć?
      Czy akumulatory nie padną?
      co mi będzie do tego jeszcze potrzebne??
       
      Odrazu mówie że nie chce pisania "nie wiesz tego?" itd. mam dopiero 16 lat, proszę o dość szczególowe opisanie co i jak.
       
      Pozdro.
    • Przez DevilDriver
      Witam
       
      Otóż w mojej kukurydzy pojawiło się takie coś;
       

       
      Czy ktoś zna przyczynę może skąd to się bierze? Jakie są skutki?
      Nigdy nie występowało takie rozgałęzienie wiechy kukurydzy u mnie, a uprawiam ją parę lat. Dodam, że jest jakieś 30% roślin tak wygląda.
       
      z góry dziękuje i pozdrawiam
    • Przez masa24
      Witam, która z roślin strączkowych i motylkowatych jest najbardziej opłacalna? Myśle o przerwaniu monokultury zbozowej, rzepaku nie chce siac.
      Chce cos zasiac pod wieksza doplate, ale dobrze by było jak juz siac to i zebrac
      ktore rosliny z tych grup preferujecie i jak wyglada tego oplacalnosc?
    • Przez PronarekP5
      Tak jak w temacie , czy wiecie czy da sie samemu dołożyć coś do tych ciągników co występuje w wyposażeniu dodatkowym a są przygotowane np. kable do podłączenia itd. Co trzeba dołożyć co zrobić , żeby zamontować coś dodatkowego, widziałem ze w tylnych lampach są kable do sterowania zaworami hydraulicznymi tylko co trzeba zrobic oprócz dolozenia guzików żeby to uruchomić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj