Skocz do zawartości

Polecane posty

tomu4444    0

Witam, mam c360 3p z nowymi akumulatorami i alternatorem. chcę właśnie dołożyć dwa dodatkowe reflektrki w masce w przodzie o żarówce H3 55W. Pytania: Jak to podłączyć?

Czy akumulatory nie padną?

co mi będzie do tego jeszcze potrzebne??

Odrazu mówie że nie chce pisania "nie wiesz tego?" itd. mam dopiero 16 lat, proszę o dość szczególowe opisanie co i jak.

Pozdro.

a1fe26c2    36

Trochę wiedzy będziesz musiał nabyć. Zdalne instalowanie reflektorów rękoma nieobeznanego nastolatka będzie długotrwałe i obarczone dużym ryzykiem niepowodzenia. Zastanów się, kto będzie odpowiadał w przypadku usterki spowodowanej montażem? Najczęściej (albo i zawsze) wina spada na tego, który pomaga.

Instalacja jest stosunkowo prosta. Podłączasz światła, podobnie jak fabryczne reflektory, przez włącznik (dodatkowy, bo stacyjka nie wytrzyma tak dużego obciążenia), dodatkowe kable poprowadzone najlepiej od akumulatora lub od rozrusznika (gruby kabel, do którego podłączony jest alternator). Światła możesz podłączyć przez przekaźniki, dzięki czemu zachowasz możliwość włączania świateł kluczykiem stacyjki.

Jeśli żarówki są z pojedynczym włóknem, to wystarczy po jednym przekaźniku na reflektor.

Jeśli żarówki są z podwójnym włóknem, to warto użyć dwóch przekaźników oddzielnie do każdego włókna.

Zerknik sobie jeszcze do tego tematu http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2697163&highlight=

Edytowano przez a1fe26c2

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

romek6340    203

Poprawne podłączenie= nic złego się nie stanie.

I zamiast pisać "nie wiesz tego" napiszę... jest o tym pełno. Wystarczy poszukać. Najlepiej podłącz tak jak tu:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/3998-jeszcze-raz-schemat-elektryczny-dodatkowych-swiatel-na-przekazniku-elmot-541-20-lub-30a/

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook.com/strazospbrzeziny/

pawel385    0

Witaj. Myślę że akumulatory dadzą rade bez problemu. najlepiej dać zasilanie od świateł postojowych. więc jak będziesz miał już zamontowane w masce reflektory to musisz dać dodatkowy kabel z zasilaniem. wyjście kabla z bezpieczników od świateł postojowych później musisz dać dodatkowy przełącznik i z przełącznika do reflektorów. to zasilanie już masz a teraz będziesz musiał dać masę, czyli z reflektorów do maski czy silnika. myślę że to ci pomoże ale jak coś zepsujesz to tylko twoja wina

Jak podłączy wg. Twojej "porady" to na pewno zepsuje. Obwód świateł pozycyjnych ma za małą wytrzymałość prądową żeby obciążyć go dodatkowymi odbiornikami. Poza tym na forum jest dużo informacji na ten temat, łącznie ze schematami. Zamykam.

Edytowano przez Elektrotechnik

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez suzuki18l
      witam, zapomniałem spuścić wodę na noc a był mróz, oczywiście woda zamarzła, wywaliło korki w głowicach, a teraz zobaczyłem że woda znikła z chłodnicy i poszła do oleju bardzo szybko , aż się wylewa przez bagnet, czy ktoś wie gdzie w środku najprawdopodobniej mogło pęknąć, czy możliwe że tuleja? 
    • Przez benyk123
      Siemanko. W moim ursusie ost myslalem ze padly akumulatory i z ciekawosci zmierzylem ładowanie które ciagle rosnie i dochodzi do 17V  Nw czemu tak ale regulator mam od poloneza jezpol 12v i pisze na nim 14.4V, jest on dobrze przymasowany i nw skad takie duze ladowanie  Czy przez takie ladowanie  mogłyby  paść  akumulatory? z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkich uzytkowników agrofoto
    • Przez rolnik_na_renowce
      Mam do sprzedanie rozsiewacz do nawozów, rozrzut 15m w skrzynię spokojnie 600kg saletry wchodzi, rozsiewacz jest szczelny , dodaję do niego wałek odbioru mocy cena 1800zl okolice lublina nr 79301198
    • Przez Sadownikx2
      Mam takie pytanie dlaczego większość C360 kopci na czarno,szczególnie jak orzą albo robią coś w polu?
      Niektóre to tak kopcą,że... czarno jest?
      Nie mówcie,że to taki silnik,bo to nie prawda.
      Widziałem dwa egzemplarze C360 (nie 3-P) ,które nie kopciły nawet przy oraniu.
      Ktoś coś wie?
    • Przez Axd529
      Witam,zrobiłem remont silnika Ursusa c360 i założyłem termostat,chciałbym się dowiedzieć przy jakiej temperaturze się otwiera żeby woda krążyła w chłodnicy.
      Obecnie ciągnik w sobotę pracował na biegu jałowym bo jest na dotarciu 2 godziny i się nie otwożył chłodnica była u góry ciepła na dole zimna dodam że zalany płynem.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.