Zaloguj się, aby obserwować  
tomu4444

Dodatkowe reflektory w c360 3p

Polecane posty

tomu4444    0

Witam, mam c360 3p z nowymi akumulatorami i alternatorem. chcę właśnie dołożyć dwa dodatkowe reflektrki w masce w przodzie o żarówce H3 55W. Pytania: Jak to podłączyć?

Czy akumulatory nie padną?

co mi będzie do tego jeszcze potrzebne??

Odrazu mówie że nie chce pisania "nie wiesz tego?" itd. mam dopiero 16 lat, proszę o dość szczególowe opisanie co i jak.

Pozdro.

Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Trochę wiedzy będziesz musiał nabyć. Zdalne instalowanie reflektorów rękoma nieobeznanego nastolatka będzie długotrwałe i obarczone dużym ryzykiem niepowodzenia. Zastanów się, kto będzie odpowiadał w przypadku usterki spowodowanej montażem? Najczęściej (albo i zawsze) wina spada na tego, który pomaga.

Instalacja jest stosunkowo prosta. Podłączasz światła, podobnie jak fabryczne reflektory, przez włącznik (dodatkowy, bo stacyjka nie wytrzyma tak dużego obciążenia), dodatkowe kable poprowadzone najlepiej od akumulatora lub od rozrusznika (gruby kabel, do którego podłączony jest alternator). Światła możesz podłączyć przez przekaźniki, dzięki czemu zachowasz możliwość włączania świateł kluczykiem stacyjki.

Jeśli żarówki są z pojedynczym włóknem, to wystarczy po jednym przekaźniku na reflektor.

Jeśli żarówki są z podwójnym włóknem, to warto użyć dwóch przekaźników oddzielnie do każdego włókna.

Zerknik sobie jeszcze do tego tematu http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2697163&highlight=

Edytowano przez a1fe26c2

romek6340    203

Poprawne podłączenie= nic złego się nie stanie.

I zamiast pisać "nie wiesz tego" napiszę... jest o tym pełno. Wystarczy poszukać. Najlepiej podłącz tak jak tu:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/3998-jeszcze-raz-schemat-elektryczny-dodatkowych-swiatel-na-przekazniku-elmot-541-20-lub-30a/

Przetrząsaczo-zgrabiarka - kupię

Kuhn Haybob 360; GRS 25 lub podobne. Kontakt priv.

pawel385    0

Witaj. Myślę że akumulatory dadzą rade bez problemu. najlepiej dać zasilanie od świateł postojowych. więc jak będziesz miał już zamontowane w masce reflektory to musisz dać dodatkowy kabel z zasilaniem. wyjście kabla z bezpieczników od świateł postojowych później musisz dać dodatkowy przełącznik i z przełącznika do reflektorów. to zasilanie już masz a teraz będziesz musiał dać masę, czyli z reflektorów do maski czy silnika. myślę że to ci pomoże ale jak coś zepsujesz to tylko twoja wina

Jak podłączy wg. Twojej "porady" to na pewno zepsuje. Obwód świateł pozycyjnych ma za małą wytrzymałość prądową żeby obciążyć go dodatkowymi odbiornikami. Poza tym na forum jest dużo informacji na ten temat, łącznie ze schematami. Zamykam.

Edytowano przez Elektrotechnik

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Scappy
      Witam. Posiadam ładowacz czołowy w c360 i od jakiegoś czasu z lewego siłownika wycieka olej . Wymiana uszczelniaczy nie daje dużego efektu . Mam wrażenie że brakuje w nim jakiegoś ogranicznika ponieważ prawy siłownik wysunie się do końca i się zatrzymuje a lewy nadal pcha w górę. Prawego nie chce ruszać bo jest suchy. Wrzerow na tloczysku niema. Co może być przyczyną wycieku i takiego zachowania? Boję się że w końcu lewy siłownik "wyskoczy" i będą jaja 😉.
    • Przez TylkoOkragly
      Witam mam taki problem a mianowicie pociągłem za bardzo dzwignia od wałka i teraz nie moge wrzucić wałka sciagłem dekiel od skrzyni biegów i jak ta listwe przestawić żeby było dobrze bo jest tak zblokowana że nie moge jej wogole ruszyć
    • Przez wilczur
      Witam, wszedłem w posiadanie opryskiwacza agromex 400l takiego jak na zdjęciu.
      Proszę o pomoc w identyfikacji pompy, chcę wymienić olej ale nie wiem jaki i ile go wlać. Gdyby okazało się że jakaś membrana lub zawór jest uszkodzony to też nie wiem jakie części wymienić.
      Dodatkowo w mojej sztuce brakuje tego kielicha przy rozdzielaczu co idzie do niego żółty wąż na zdjęciu, czy można to zaślepić i będzie on działał czy też ten kielich jest niezbędny do pracy?

Ps: Są może jakieś instrukcje do tego sprzętu aby się z nim lepiej zapoznać? Będę chciał zrobić oprysk perzu jednak nie mam doświadczenia co i jak, kilka lat temu robiłem go raz pożyczonym tak na oko, ale to chyba nie tędy droga i chciałbym się trochę sam dokrztałcić jak wyliczyć i dobrać dawkę itp już do tego opryskiwacza który mam.

• Przez bartekcuber
      witam mam problem z ciśnieniem oleju silnika na zimnym ma 4,5 atmosfery a na gorącym nie całe 1 miezone zegarem ściągnąłem misę by zobaczyć panewki nie które panewki główne są one koloru szarego metalicznego a miejscami jakby żółte i tu pytanie czy to żółte to jest wyrobienie się panewki ?
    • Przez eddi87
      Witam, Panowie w jakie marki i modele celować przy wyborze siewnika do c360? 3m szerokosci odpada bo pola górzyste co by przodu nie podnosiło. Siew pszenicy, jęczmienia i grochu siewnego. Używany do 4 tys osobiscie myślałem o fionie. Jakie są wasze typy? Dostępność części zamiennych też wpływa na wybór. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.