Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ziutek92

Hydrauliczna belka 15m

Polecane posty

ziutek92    3

Witam panowie chciałbym w swoim pilmecie zrobic rozkładana hydraulicznie belke 15m jak myslicie jest to do zrobienia i jaki byłby przewidywalny koszt takiej belki dodam ze opryskiwacz topilmet 1615 pozdrawiam

maniek83    5
Napisano (edytowany)

przerabianie belki ręcznej na hydrauliczną nie ma większego sensu, najlepiej nabyć gotową belkę hydrauliczną wraz z prowadnicami i podmienić. Prawdopodobnie bez cięcia i spawania ramy się nie obejdzie ale to jedyne sensowne rozwiązanie. Belki takie są dostępne na rynku, w zależności od producenta, ilości funkcji hydraulicznych (składanie zależne/niezależne, stabilizacja, podnoszenie itp.) czy wyposażenia koszt od kilku do kilkudziesięciu tysięcy zł za belkę w pełni sterowaną hydraulicznie z rurkami i głowicami. Najdroższe są belki składane wzdłuż opryskiwacza, ponadto wymagają dorobienia podpór z przodu. Najlepiej wybrać belkę składaną z tyłu w X, płasko lub w górę. Wymiana belki często wiąże się z koniecznością wymiany układu cieczowego na belce - a przynajmniej węży lub rurek - długości elementów belki i/lub sposób ich składania mogą nie być takie same jak w ręcznej belce.

No i w doborze belki nie musisz się sugerować tym, że masz Pilmeta. Możesz założyć dowolną belkę, a hydraulicznej pasującej idealnie do Twojego to raczej nawet w Pilmecie nie dostaniesz.

Edytowano przez maniek83

ziutek92    3

dzwoniłem już po paru producentach opryskiwaczy aby zapytać o taką belke i stała odp ze jest to nie dostępne jezeli miałbys jakies namiary byłbym bardzo wdzięczny

Wiadomość z agroFakt.pl

maniek83    5

no to nie dzwoniłeś po wszystkich, nadać namiarów Ci nie mogę, żeby nie było że coś reklamuję, ale na pewno jeden producent sprzedaje samą belkę z całym oprzyrządowaniem i windą, odcinasz starą, dospawasz nową i jedziesz

OKEY    154

Po co te tajemnice?

Jeśli kolega dzwonił po rożnych firmach i nie chcą mu sprzedać to pisz śmiało nazwę tej firmy która produkuje te lance i sprzedaje. Przecież to dla naszego dobra i po to jest forum. ;)

maniek83    5

owszem, mógłbym napisać gdybym z tą firmą nie był związany, a tak szanując forum i kolegów nie będę tutaj marketingu uprawiał. Na forum jestem prywatnie i umiem życie prywatne od pracy oddzielić.

tomgli    3

Zadzwoń do Promar zlotki

Ja wziąłem od nich opryskiwacz z lancami X Bargama,super sprawa bo przy słupach nawet nie potrzeba się zatrzymywać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Wojtek
      od pewnego czasu mam problem z podnosnikiem, otóż co chwila mi opuszcza sie (dzwignia od podnoszenia nie przesuwa sie) czasem nawet nie moge z agregatem zawrócic bo podniose, zaczne cofac a agregat juz na ziemi, z dalszych pól wrócić czy dojechac to już tragedia, czasem podniesie sie do polowy i wtedy ani nie chce sie opuscic ani wyzej podniesc
      co moze bys przyczyną tego?? już wymienilismy rozdzielacz po kilka razy te wszystkie zawory, pompke wspomagającą (obecnie jest zaslepiona bo mówili ze ona moze to powodowa c i nic to nie dało) :angry:
    • Przez Cihu
      Czy wy też macie taki problem, że rura słabo sie otwiera i czasem trzeba nawet pchnąć ją ręką żeby się otworzyła? nie bardzo wiem co jest grane. niby przecieków nie ma ale rura chodzi tak jakby chciala a nie mogla. rekord jest z 87 a u mnie pracuje juz prawie 15 lat i zawsze mam ten sam problem. nie bardzo wiem jak sie zabrac za to.
    • Przez Skrabi
      Witam wszystkich Forumowiczów.
      Mam pewien problem z pompą hydrauliki w Case IH 844 od pewnego czasu. Otóż ostatnio podczas kiprowania przyczepą zabrakło oleju hydraulicznego i pompa się zagrzała. Dolałem oleju lecz od tamtej pory nie jest jak było wcześniej. Zaczęło coś "szumieć" w rozdzielaczu kierowniczym (chyba tak to się nazywa) podczas skręcania i szybko nagrzewa się pompa. Wydaje mi się, że może pompa się zapowietrzyła. Ale nie mogę znaleźć odpowietrznika.

A i przy okazji wiecie może gdzie podłączyć linkę od dźwigni na zewnątrz na błotniku do podnośnika???

Proszę o rady jak to rozwiązać. Może miał już ktoś taki problem?

Pozdrawiam

• Przez Maryush
      Zamierzam kupić ciągnik Renault (głównie do orki, beczki 6500l i tura). Pierwotnie szukałem tylko 110.54, ale ostatnio rozważam też 106.54. Tylko mam jedną wątpliwość - konedata.net podaje wydajności pompy hydraulicznej 74,1 l/min dla 110.54 i 46,4l/min dla 106.54. Czy W takim wypadku nie lepiej wybrać 110.54 pod kątem Tura? Z drugiej strony pompy sprzedawane w necie pasują rzekomo do jednego i drugiego modelu, co wskazywałoby na to, że to te same typy pomp.
    • Przez kamil21
      Witam panowie tak jak w temacie w którym miejscu w tym ciągniku mieści się pompa hydrauliczna wiem , że jedna to jest z tyłu pod kabiną , ale nie wiem czy jest jeszcze jakaś inna bo na allegro widziałem też pompę tłoczkową za 8 tyś i nie wiem w którym miejscu ona się znajduje , a i jeszcze jak chciałbym wymienić pompę to te za 2 tyś wystarczą czy musi być ta tłoczkowa jak by mi np. słabo podnośniki i wspomaganie działo z góry dzięki za odp