Zaloguj się, aby obserwować  
pepcio15

Zetor 7745 czy MF 3060 lub 3080 lub 3090

Polecane posty

gosysko    0

MF 3060 będzie sie świetnie nadawał do tura, jakbyś chciał w przyszłości założyć, ma dużo biegów,(32+32), rewers, co czyni go bardziej mobilnym, lepszy konfort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Do zetora szybko dostaniesz części i taniej.My mamy prasę kostkę MF to za 2 igły chcieli od nas 3 tys a dolicz do tego przestój aż sprowadzą.I byłem z ojcem u takiego kolesia co śćiąga maszyny z niemiec to kupował ciągnik ale nie żadnego JD czy MF tylko polskiego Ursusa.Poprostu z zagranicy przychodzi sporo maszyn wysłużonych.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
Nie czepiam sie tylko chce konkretów :) Napewno remont MF bedzie dużo droższy jak Zetora ale z tymi 15 tys.zł to albo skrzynia sie bardzo mocno wykrzaczyła albo ktoś zdrowo przepłacił ;)

Nie pytalem sie o szczegoly bo co mnie one obchodza ;) Wiem ze siadla i tyle ma kosztowac naprawa.

 

Gdyby nie te awaryjne skrzynie to wiadome by bylo ze mf 3060 jest wiele lepszy od zetor 7745-ale niestety przez to wielu rolnikow nawet nie chce widziec tego sprzetu u siebie na podworku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

A ja bym chciał takiego, są atrakcyjne cenowo i nawet kompleksowy remont skrzyni za kilka czy nawet kilkanaście tysięcy nie byłby w tym przypadku dramatem. Bo gdybym miał środki tylko na sam ciągnik to bym go nie kupił - i na tym łapie sie wiele osób, nazbierają na traktor, kupują, coś sie wysypie i jest płacz bo drogo i nie ma za co naprawić. Druga sprawa to czekanie na części, ja bym miał dojście na szybko ale niektórzy wogóle nie mają orientacji lub możliwości na szybkie załatwienie potrzebnych taili - kolejna pułapka kłopotliwa szczególnie w sezonie.

 

Przed zakupem takiego MF'a musisz zadać sobie jedno zaj...ście, ale to zaj...ście ważne pytanie: Co zrobie jak sie MF wykrzaczy? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

A ja mimo tych domniemanych ;) kłopotów ze skrzyniami wybrał bym MF. Massey to marka jedna z lepszych na świecie a Zetor, no cóż to tylko Zetor. W kupnie jak i w eksploatacji będzie droższy MF lecz dla mnie przemawia za nim komfort. Mirasek tu się z Tobą zgadzam o tych pułapkach na które ludzie dają się naciągnąć. Tommy, ja akurat wierzę w te 15 tys. bo znajomemu właśnie skrzynia się troche rozkraczyła(brak któregoś z biegów) to pamiętam, że mu ładnie zaśpiewali za części.


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosysko    0

Trochę odnoście cen napraw skrzyni w MF. Sąsiad jechał MF3060 i podczas redukowania pod górę skrzynia odmówiła posłuszeństwa. NIe dało się wrzucić żadnego biegu. Potocznym językiem wysiadły "kamienie". Koszt naprawy 3tys. (łącznie w 60 litrami oleju do skrzyni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepcio15    0

ale mf pedzi nawet 50km/h bo sasiad ma 3060 i super sprzet jest ma dobre przelożenie jest dobrze skrzynia ze można ładnie maszyne rozpedzic ... to ma byc ciagnik glówny bedzie pracował na 15ha i na zarobkach w pługach i w innych maszynach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

No to jak uważasz tego MF za dobrą maszynę to co tu się zastanawiać, no chyba, że nie chcesz mieć takiego samego ciągnika co sąsiad bo co ludzie we wsi powiedzą :P


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monteks    0

Zauważyliście jedno...że posiadacze mf na tym forum są niekiedy jedynymi co wypowiadają się dobrze na ich temat..a to oznacza, że ludzie którzy nie mieli doczynienia z tymi ciągnikami nadal będą uważać, że są one wadliwe i już. A połowa mówi "słyszałem że... podobno, że" Jeździł już któryś tym traktorem, płacił za naprawę, wie ile co kosztuje. Nie myślcie że to są jedyne 15 (a może i więcej) letnie ciągniki które się psują. Nie wiem ilu jest użytkowników mf'ów z serii 30xx na agrofoto ale uważam że jak oni sie wypowiadają to nie mówią ta temat tego ciągnika złych opinii. Uważm, że jak ktoś kupuje ciągnik używany to powinien się liczyć z tym że jednak coś kiedyś w nim się popsuje i to uniknione nie jest.

POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11
Zauważyliście jedno...że posiadacze mf na tym forum są niekiedy jedynymi co wypowiadają się dobrze na ich temat..a to oznacza, że ludzie którzy nie mieli doczynienia z tymi ciągnikami nadal będą uważać, że są one wadliwe i już. A połowa mówi "słyszałem że... podobno, że" Jeździł już któryś tym traktorem, płacił za naprawę, wie ile co kosztuje. Nie myślcie że to są jedyne 15 (a może i więcej) letnie ciągniki które się psują. Nie wiem ilu jest użytkowników mf'ów z serii 30xx na agrofoto ale uważam że jak oni sie wypowiadają to nie mówią ta temat tego ciągnika złych opinii. Uważm, że jak ktoś kupuje ciągnik używany to powinien się liczyć z tym że jednak coś kiedyś w nim się popsuje i to uniknione nie jest.

POZDRO

 

popieram cię w 100%

 

Bo MFy psują się tylko i wyłącznie z winy użytkowników. Pytanie jak i dlaczego... ?? Odpowiadam, ten ciągnik ma strasznie wrażliwe tarcze hamulcowe zanurzone w oleju. Olej (hydrauliczno przekładniowy) po zmieszaniu z HIPOLem stosowanym w skrzyniach c330 i c360 (np. te same maszyny podpinane na przemian do mfa i np. c330) dostaje takich właściwości, że te tarcze rozklejają się. Po rozklejeniu wszystko roznosi się po całej skrzyni powodując niewiarygodne szkody (czasem części są więcej warte od ciągnika). To jest informacja potwierdzona przez 2 użytkowników (jeden ma kilka lat mf 3060 - ponad 5 tyś mth i żadnej awarii, drugi natomiast podpinał Sipme (rolkę) na przemian do c330 i mf 3050) i co się okazało? Przed sipmą nie miał żadnych awarii, kiedy nadeszła sipma i c330 skrzynia się posypała.... Koszt 30 tyś :P

 

Dlatego ostrzegam wszystkich użytkowników nie tylko MF z serii 30xx ale innych zachodnich używanych, żeby używać ciągnika tylko i wyłącznie do danych maszyn i nie podpinać do nich innych ciągników z innym olejem a w szczególności HIPOLEM !!!

 

 

ale sie rozpisałem... Ale chyba na temat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monteks    0

Na temat na temat bo przyszłych użytkowników mf'ów trzeba uświadomić że używanie nie właściwych olejów w tej skrzyni jest nie wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

raczej w każdym ciągniku mieszanie olei jest nie wskazane, a w Mf z hipolem w szczególności bo to prowadzi do zniszczenia skrzyni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monteks    0

Nie jest wskazane ale...nie każdemu ciągnikowi to szkodzi...np C-360 lub pochodne...kto tam się stosuje do jakich kolwiek zasad. He he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

W nowszych ciągnikach tkaj jak i u mnie w k100 wiele rzeczy tj. np: powershift może nie działać przez właśnie taką zamianę konia pociągowego danej maszyny.

Dobra moim zdaniem wróćmy do tematu :P


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polsza    1

a ja mam bardziej rozwiniety problem a mianowicie zetor 7245 czy mf 3050 a moze mtz 82 po1999 taki do 37000 zl???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slizg123    0

Witam!!! Ja chciałbym dodać jedno pytanie. Czemu MF 30xx jeżdża po 15000 mtg i sie nie psuja??? A przyjadą do POLSKI i sie nagle psują??? Moge te pytanie zadać bo byłem i widziałem te maszyny w Holandii i pytałem się czy kiedykolwiek mieli jakies poważne problemy, stwierdzili że NIE! Te seria jeździła w firmie usługowej, dodam na koniec:)

 

POZDRO:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

slizg123 może po prostu wiedzą kiedy sprzedać ?? Anie naisałeś co się z nimi dzieje po tych 15 tyś mth

 

Albo gadałeś nie z tymi co trzeba (kierowcy ?) lub nie wiedzą . Jeśli to firma usługowa to napewno mają przeglądy szczegółowe gdy nie ma roboty i wtedy usuwają awarie i robią naprawy.

Z tego co wiem warsztaty maja na stanie (tyko nie wiem do jakich marek) kompletne podzespoły-skrzynie,silniki,itp. Rolnik przyjeżdża zepsutym, a na drugi dzień wyjeżdża sprawnym-niezalerznie od stopnia zepsucia. I nie ma przestojów w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj