Skocz do zawartości
a1fe26c2

Identyfikacja producenta brony talerzowej U-225, regulacja do pracy

Polecane posty

a1fe26c2    36

Witam, spotkał się ktoś z Was z broną talerzową U-225? Tabliczka znamionowa jest nieczytelna, a chciałbym dowiedzieć się kto jest producentem tego wynalazku i jak go ustawić, żeby nie robił górek na polu. Typ brony V, po osiem talerzy na wale. PIerwszy rząd talerzy odrzuca ziemię w lewo, drugi w prawo.

Lewy skrajny talerz w drugim rzędzie jest mniejszy od pozostałych. Ten talerz powinien przysypywać ślad opony, a robi to ze zmiennym szczęściem - raz widać ślad opony innym razem nie.

a1fe26c2    36

No tak, ja mam w pierwszym wszystkie duże i w czasie pracy ten z lewej ledwo dotyka ziemi. Brona ma tendencję do przechylania się w prawo, mimo regulacji prawym wieszakiem.

Wiadomość z agroFakt.pl

CIAPEK1981    7

Moim zdaniem to wieszaki powinny być ustawione na fasolkach, tak jak agregat, siewnik itp. Bo np. jak prawe koła ciągnika wpadną w bruzde, to ciągnik sie przechyli na bok i talerzówka też (lewe talerze będa płyciej robiły), a jak wieszaki są ustawione na fasolki to ciągnik może sie przechylać na boki a talerzówka będzie kopiowała kształt pola. Taka bzdura ale dużo osób o tym zapomina. A tak przy okazji jak jest najlepsza szerokość robocza talerzówki do C-4011.

a1fe26c2    36

NIe bardzo rozumiem - brona ma tylko okrągłe otwory i sworznie do podłączenia z ramionami podnośnika. Gdzie tam mogą być fasolki?

CIAPEK1981    7

Jak są dolne cięgna przy ciągniku to są połączone z górnymi ramionami co wychodzą z podnośnika, (z prawej strony wieszakiem z kolbką, a z lewej strony wieszak jest na stałe). I na dole na łączeniu cięgna z łącznikiem są fasolki pionowe (taki podłużne) jak sie tam bolec przełoży, to cięgno sobie lużno pracuje góra dół. Tak jest w ursusie C-360 912 itp w zetorach itp każdy ciągnik ma takie coś sąsiad ma nowego CASE i też to ma. I ja to stosuje do siania, uprawiania, gruberowania i wtedy maszyna ładnie sobie kopiuje kształt pola niezależnie od ciągnika.

Tu jest link

http://allegro.pl/wieszak-prawy-z-korbka-ursus-c-360-c360-i4029646404.html

• Like 1

a1fe26c2    36

Dzięki, jutro popatrzę jak to się sprawdza na polu. Jednak dziwi mnie, że talerze tej brony zużywają się bardziej po prawej stronie.

Nie dało się popatrzeć, bo wysypało się łożysko i przy okazji namierzyłem producenta - okazało się, że części pasują od brony Bometu.

Do C-4011 w oryginale mogłaby pasować taka ośmiotalerzowa brona. Jeśli silnik jest mocniejszy, to powinien sobie poradzić z broną dziewięciotalerzową.

Edytowano przez a1fe26c2

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tombar123
      Kupiłem kosiarkę dyskową. Błędem było kupowanie maszyny na której nie uchowała się żadna tabliczka znamionowa Kosiarka uległa awarii (rozsypał się ostatni dysk "zgrabiarka"). Niektóre części udało się dorobić jednak potrzebuję jakiegoś katalogu bo muszę zamówić niektóre części. Maszyna oklejona jest naklejkami "Fella". Napisałem e-maila do producenta do Niemiec- producent twierdzi, że to jednak nie jest Fella (!). Stwierdzili, że to BYĆ MOŻE jest Vicon. Napisałem e-maila do centrali Vicona (Norwegia bodajże), oni przekierowali sprawę (niestety ) do polskiego oddziału, tam stwierdzili, że to nie jest ani Vicon ani Kverneland. W tym momencie zgłupiałem.
      Kosiarka ma siedem dysków, szerokość robocza ok. 280 cm, dwa noże na każdy dysk, podnoszona do pionu hydraulicznie.
      Może któryś z użytkowników forum ma taką samą/ podobną maszynę, może orientuje się kto może być producentem albo do kogo się zwrócić?

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc!
    • Przez smokus1234
      Witam, mam zamiar kupić brone talerzową półzawieszaną 3m. Nie dokońca zdecydowałem jaką ale najprawdopodobniej padnie na Grano System z wałem oponowo transportowym bądź wózkiem transportowym hydropakiem z wałem gumowym.

Bardzo proszę, jeśli macie doświadczenia w uprawie pożniwnej jak i przedsiewnej tą maszyną podzielcie się opinią.

Jeśli ma ktoś doświadczenia z bronami talerzowymi półzawieszanymi innego producenta prosze o komentarz.
    • Przez grzesiekt25
      Witam wszystkich.Przedstawię mój problem: mam władimirca A2 bez dokumentów i niestety nie wiem z którego jest on roku produkcji. i tu moje pytanie ,czy jest gdzieś na ciągniku nabity rok produkcji?,albo czy da się to mniej więcej inaczej określić.
    • Przez HANK
      do usunięcia
    • Przez TheMajster
      Witam.
      Mam dylemat nie wiem jakiej firmy wybrać talerzówkę na oku mam  StalTech, AgroTom, Bomet.
      Szerokość to 4.5 - 5 m 
      Chodzi mi o to jakie Wy firmy polecacie liczę na wasze opinie.

I czu John Deere 6150 i Zetor 16145 poradzą sobie z tego typu talerzówką na ściernisku i uprawie po orkowej.

Talerzówka ma być tego typu   http://img15.allegroimg.pl/photos/oryginal/53/24/47/44/5324474434

Dzięki