Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
arni251

Nasiona traw ekologicznych.

Polecane posty

arni251    5

No tak ale nie oto mi chodzi ja się pytam czy ktoś z gospodarzy sprzedaje nasiona traw z certyfikatem??

Wiadomość z agroFakt.pl

newagro    7

przecież to mało możliwe bo obrót bez rejestracji jest karany a w ekologicznym co powiesz podczas kontroli, że kupiłeś od sąsiada.

Lisa zawiera wszystkie zarejestrowane podmioty wiec kontroler łatwo sprawdzi, że coś jest nie tak.

Nie rozumiem osób, które próbują zaoszczędzić na kupnie dobrej jakościowej mieszanki traw.

arni251    5

U nas gościu sprzedaje, ma swoje nasiona ze swoich pól, ma je na certyfikacie i jeździ po rynkach i sprzedaje też w domu.

newagro    7

A widziałeś jego plantacje w czasie wegetacji bo osobiście bałbym się sobie perz flancować na polu. Na setki plantacji nasiennych traw to takie, które były naprawdę były warte uwagi, a cała reszta to o pomstę do nieba wołało.

arni251    5

Tak masz rację ale dla mnie chodzi tylko o wystawienie zaświadczenia ekologicznego.

askakonik    0

Nawet jak Ci wystawi rachunek to na certyfikacie nie będzie miał traw na nasiona i nie możesz posiać tego u siebie w gospodarstwie. Jeśli chcesz siać w ekologii to albo siejesz materiał z listy, albo składasz wniosek o zastosowanie materiału konwencjonalnego z centrali. My siejemy zawsze materiał konwencjonalny za zgodą PIORIN ponieważ jest różnica w cenie i w jakości materiału.

Byk1995    6

Witam mam łąkę i chciałbym z niej zebrać nasiona. Jak to się robi krok po kroku. Chciałbym wszystko robić ręcznie bez żadnych maszyn. Kiedy trzeba by je zebrać . Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

newagro    7

No to pozostaje nic innego jak metody stosowane do lat 50 XX wieku koszenie przed fazą dojrzałości nasion i użycie cepa :ph34r:

marian7k    5

Z takiej łąki to nie zbierzesz materiału siewnego , bo łąka obsiewana jest mieszanką traw a po pewnym okresie użytkowania są tam i motylkowe i zioła i trawy o różnym terminie dojrzewania,ja nie widzę powodzenia z takich żniw.

Trawy uprawia się czyste odmianowo a pózniej miesza w zależności od potrzeb (rodzaj gleby,warunków wilgoci w glebie.sposobu użytkowania zielonki i dla jakich zwierząt jest przeznaczona).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować