Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dawid727    153

zgadzam się z przedmówcą... czytalem wypowiedzi poprzedników, kupować zboże to dopiero masakra.... przy takich cenach.... dobrze ze z tych moich hektarów tego zboza starcza i mogę troche sprzedać.... inaczej to pozostalo by mi tylko załamać ręce.... chyba czas przeżucić się na produkcję roslinną tylko i wyłacznie.... sprzedać zboże i leżeć brzuchem do góry...

 

 

Co do cen zbóż.... ile kosztuje w tym momencie pszenżyto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Tylko zważ na to, że koszty produkcji roślinnej są też masakrycznie wysokie... ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja jestem w stanie likwidacji produkcji zwierzecej. Na rok odstawialem do 600 szt. Zostalo mi jeszcze ok 120 sztuk tucznikow. Nie mam zadnej maciory prosiaka ani knura.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Robie popwoli to samo co ty. Słaby interes(zadny),słaba ochota do pracy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

ja od prawie dwóch lat zrezygnowałem z hodowli świń i jestem zadowolony, bo pieniędzy więcej na koncie. A tak tylko jak się sprzedało tuczniki to zaraz trzeba koncentrat kupić do następnych i nigdy pieniądze nie mogły się utrzymać. O zbożu się nie liczyło, a teraz chociaż tanie ale wiem, że je sprzedam i mam pieniądze. Na pewno nie żałuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Na dzień dzisiejszy jest cena mała ponad 3 zł/kg no ale bywają gorsze ceny .Trzoda chlewna może i jest opłacalna ale przy dużych ilościach.moim zdaniem teraz najlepszy zarobek jest na bykach


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Ja się chciałem poradzić. Mam 42h w tym 2h łąki mam 200 tuczników. Chciałbym kupić opasy. Na te 200 świń średnio przeznaczam rocznie 20h i jeszcze nie rezygnuje z uprawy rzepaku rocznie 10h są to na dzień dzisiejszy pewne pieniądze.

Moje pytanie jest takie ile bym mógł utrzymać byków z tych pozostałych 10h ornych i 2h łąki :) z góry dziękuje..i pozdrawiam wszystkich farmerów. :)

 

i czy lepiej kupić mamkę na cielaki czy kupować poprostu cielaki???? :)

 

Na dzień dzisiejszy jest cena mała ponad 3 zł/kg no ale bywają gorsze ceny .Trzoda chlewna może i jest opłacalna ale przy dużych ilościach. Moim zdaniem teraz najlepszy zarobek jest na bykach

ja odwoziłem dzisiaj i były po 4.20 kg u nas narazie poniżej 4-ki nie spadają :):) ale musiał być kontrakt z masarnią :)

 

Jak to 8 byków 12h pola. :):) Sąsiad ma 20h ornej i ze 3łąki i trzyma 30 opasów i jeszcze zboże sprzedaje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

Chciałbym hodować kilka świń na ubój we własnym gospodarstwie, więc czy założyć księgę stada tzn zarejestrować świńska fermę i kolczykować, no i co potem jak ubije kabana we własnym gospodarstwie to jak potem wyrejestrować takiego kabana i czy nie będą potrzebne jakieś zaświadczenia od weterynarza itd i czy kabany muszą mieć osobny budynek czy mogą mieć przemurowany kawałek obory odgrodzony murkiem wysokim na 1,2m od bydła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

Po takie informacje to najlepiej zadzwoń do oddziału regionalnego ARiMR tam się na pewno wszystkiego dowiesz z pewnego źródła


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

he no dzięki tyle to i ja wiem, ale myślałem że ktoś na af jest w stanie szybko odpowiedzieć mi na takie pytanie, najważniejsza dla mnie kwestią jest jak to jest jak zabije sam świniaka to jak to potem wyrejestrować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Świnie nie mogą być razem z krowami. Z pozostałym bydłem mogą być.

 

Co do rejestracji stada na własny użytek to nie wiem ale chyba nie trzeba rejestrować ale nie można (teoretycznie) sprzedać takiego świniaka.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

Z cielętami i młodym bydłem może przebywać świniak? Na własny użytek podobno tylko jedną sztukę można trzymać, a jak jest 2 to można teoretycznie powiedzieć że 2ga jest babki wujka czy brata, ale w praktyce któż to wie!!

ps. czy świnie mogą przebywać w jednym pomieszczeniu z drobiem? 5 kurek i kogut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

Było kiedyś coś takiego jak ubój gospodarczy czy jakoś tak i można było zabić świniaka na własne potrzeby czy to dalej funkcjonuje to nie wiem.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

W mojej okolicy robią tak że po prostu nie zgłaszają wszystkich świnek, nie ma wtedy problemu z tymi do własnego uboju i tymi które padną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Na legalu możesz zarejestrować świnie

Po uboju zgłaszasz fakt w ARiMR i gotowe

A co do ilości to chyba są jakieś ograniczenia ale tego to na pewno nie wiem

Poza tym można mieć naprawdę dużą rodzinę co zjada świnia na tydzień

hehehehhe


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Wiem, że jak zabijasz jakieś bydło do 6 miesięcy to jest specjalny druk i wysyłasz do ARiMR i masz wyrejestrowane. Powyżej 6 miesięcy samemu już nie wolno zabić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frutis    0

Po trzodzie zostaje dobry nawóz na pole i dlatego trzoda ma coś wspólnego z nawozami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Z tym dobrym nawozem to bym się kłócił... Od bydła jest jeszcze lepszy nawóz...a o końskim nawet nie wspomnę... Ale sam nawóz naturalny nie wystarczy... Musi być sztuczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Zawsze sztuczny można zastąpić bobikiem czy gorczyca nie cały czas ale ...


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frutis    0

Zgodzę się za sam naturalny nie wystarczy, ale dzięki niemu można sztuczny zredukować do minim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0
Po trzodzie zostaje dobry nawóz na pole i dlatego trzoda ma coś wspólnego z nawozami.

Przecież nie trzymasz świń tylko dla tego żeby mieć nawóz. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

Gdzieś czytałem że po gnoju świńskim strasznie chwasty rosną - zachwaszcza pole.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frutis    0
Przecież nie trzymasz świń tylko dla tego żeby mieć nawóz. :lol:

 

No tak nie hoduje trzody tylko po to alby mieć naturalny nawóz na pole, ale przyznam że dzięki nawozowi który mi zostaje po trzodzie moja ziemia lepiej rodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Przez KrzysztofKrojniak
      Witam pytanie do rolników którzy mieli już kontrole wedle ASF. jak tam sprawa z siatkami na okna jaskółkami i wróblami. przecież są pod ochroną gniazd nie rozwale a co podczas kontroli. kujawsko pomorskie 
    • Przez gutfi888
      Czy opłaca się hodować 15 sztuk rasy limousine i sprzedawać je na ubuj?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj