Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
timasz    55

to z kad ten koles bieze kase zeby do tego dokladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

"Miały być po wyższej cenie"... Cały czas to słyszę, nie ma się co łudzic na wyższe ceny chyba... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Podobno cały ten rok to ma byc taka hustawka cenowa raz w góre raz w dół ale wydaje mi sie ze niebawem powinny isc chodz troche do góry.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

U mnie lekko cena podskoczyła do góry o 20gr, wczoraj sprzedawałem wyszło 3,20zł z VAT-em...

a co do opłacalności to na dzisiejsze dni to minus sto złotych na sztuce

Pokręcone to wszytko, cena świń coraz niższy wręcz śmieszna, a cena nawozu o 1/3 wyższa i jak tu widzieć perspektywy w hodowli świń.. w porównaniu z poniesionymi kosztami uprawy zboża i kupna koncentratów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Wyczytałem na jednej stronce rolniczej, że nawet jakby cena zaczęłaby iść w górę to co się dzieje?????????? Jak myślicie????

Taaaaaaak uruchamia się import chciażby z Danii!!! Czy to nie jest chore???? :angry:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Mnie dziwi tylko to jak produkują te świnie w Danii, że są tańsze od naszych... Trzeba brać papiery w dłoń i szukać etatu... A niech żrą tą padlinę z zagranicy :angry:

 

Pozdrawiam Łukasz


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duńczycy wcale nie produkują dużo taniej niż my.Oczywiście prawdą jest , ze mają wielkie stada, więc koszty jednostkowe mają mniejsze.

Ich opłacalność wynika z tego że są oni współwłaścicielami zakładów mięsnych i dostają dywidendę (jeśli się nie mylę to 15%)

Inną sprawą wpływającą na to, że nasze zakłady przywożą od nich mięsa jest to,, że kupią tam jakieś starocie, świństwa prawie za darmo, pewnie płacą tylko za transport (duńczykom bardziej opłaca oddać to za darmo niż utylizować) i żucają to na nasz rynek.

 

A w dodatku taki np. Pan D zamiast kupić taniej świnie w kraju woli przywieźć z Danii a tym samym zbić cenę u nas.

Taka niestety jest prawda, brutalna prawda. :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

No fakt jakość tych świń z zagranicy pozostawia wiele do życzenia... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
A w dodatku taki np. Pan D zamiast kupić taniej świnie w kraju woli przywieźć z Danii a tym samym zbić cenę u nas.

Taka niestety jest prawda, brutalna prawda. :angry:

 

Pan D... Znam chyba tego h*j@ :angry: Tak za granicą psioczą na nasze mięso, że złe, że świnie to prawie padłe odstawiamy. Tylko niech spojrzą pierw na swoje świnie...

@MiRol! 4.30 to dopiero jest godziwa cena (przy takich kosztach produkcji) :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Tacy "panowie" są niestety wszędzie. AGRObombula masz rację szkoda nerwów. A jak u was kształtuje się czas po którym dostajecie pieniądze za żywiec? U nas w skrajnych przypadkach 90 dni :angry:


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

moim zdaniem nie oplaca sie chodowac teraz trzody poniwaz nie ma z tego zysku albo jest bardzo maly za taka cene to ja dziekuje bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

Ja od gościa nie mogę wyrwać pieniędzy od listopada a w międzyczasie troche świń oddałem jeszcze... a co gorsza koleś zwinął interes :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
krolikNH

niewkurzaj sie bo szkoda nad nimi nerwów uwas jest pan D unas jest pan F taki sam dran jak ten wasz pan D

 

Niestety nerwy już puszczają... :angry:

@MarcinC360!! Coś mi się wydaje, ze będziesz widział pieniądze jak świnia niebo...


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyj123    0

niech to szlak strzeli kończe chyba organizować spędy dziś umnie miał być spęd miałe zmówine 8 rolników który mieli dać 62 szt świń przyjechało 3 co mieli razem 22 szt a inni usłyszeli w telewizji ze świnie idą w góre więc nieprzywieźli nawet niezadzwonli a cena było po 3 10+vat i musiałe dać swoje a średnia ich wagi wyniosła 96 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Tym bardziej że h*j wyjechał do Belgii !!!!

 

No to żegnajcie pieniądze... :angry:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

MarcinC360 współczuję... Nie dość że kiepsko płacą to jeszcze wyrolowują :angry:


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Popieram walcz o swoja kasę... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
rozwal mu przed domem rozrutnik gnoju

 

Ciekawy pomysł ---> popieram... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Przez KrzysztofKrojniak
      Witam pytanie do rolników którzy mieli już kontrole wedle ASF. jak tam sprawa z siatkami na okna jaskółkami i wróblami. przecież są pod ochroną gniazd nie rozwale a co podczas kontroli. kujawsko pomorskie 
    • Przez gutfi888
      Czy opłaca się hodować 15 sztuk rasy limousine i sprzedawać je na ubuj?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj