Skocz do zawartości
News
hektor2040

Zbiornik na gnojówke a prawo budowlane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hektor2040    0

Koledzy pisze bo chce sie poradzić was na forum, posiadam jedna sztuka bydła i od dawna dawna mam zakopany beton ok 1m3 w ziemi gdzie gnojowica spływa a pozniej jest wypompowywane. Teraz mam taki problem bo wójt zawiadomił inspektora nadzoru budowlanego, że taki oto zbiornik jest tam wkopany. Panowie przyjechali pozagladali mówili, ze to nie ich sprawa tylko musza to sprawdzić bo pismo do nich wpłyneło. Byli i zrobili notatke do swojej dokumentacji. Dzisiaj mi przyszło zawiadomienie o wszczeciu postepowania w sprawie samowolnej budowy zbiornika na gnojówkę. W ciagu 7 dni mam sie wstawić i co mogą mi zrobić i co ja mam robić????

Brounter    18
(edytowany)

Nie sądze zeby chodziło o to ze nie wyrobiłes pozwolenia na budowe bo przy objetości 1m3 [do 25 m3 nie ma potrzeby wyrabiać pozwolenia budowlanego] to jest to dozwolone budować bez papierów. Jedyne za co mogą się czepnąć to nie zachowanie odpowiednich odległości od wymaganych obiektów (działki sasiada, pomieszczenia służace do przechowywania pasz itp.). Polecam zapoznać się chociażby z tym artykułem, w którym masz opisane wszystkie wymogi odnośnie zbiornika na gnojowicę:

http://kpodr.com.pl/..._obornikowe.php

Jak tylko będziesz miał chwile to posprawdzaj czy którys z wymogów się nie zgadza i daj odpowiedz jak się u Ciebie maja te wszystkie wymiary

Edytowano przez Brounter

hektor2040    0

W sasiedztwie mam paswisko pozniej droga asfaltowa a za drogą jest stacj uzdatniania wody ale to w odległości bedzie min 50m same budynki a do studni wody uzdatnianej ok 200m.

Wiadomość z agroFakt.pl

Brounter    18

A jak jest z sąsiedztwem od budynkow mieszkalnych i magazynów na pasz?

Arek    137

Nie sądze zeby chodziło o to ze nie wyrobiłes pozwolenia na budowe bo przy objetości 1m3 [do 25 m3 nie ma potrzeby wyrabiać pozwolenia budowlanego] to jest to dozwolone budować bez papierów. Jedyne za co mogą się czepnąć to nie zachowanie odpowiednich odległości od wymaganych obiektów (działki sasiada, pomieszczenia służace do przechowywania pasz itp.). Polecam zapoznać się chociażby z tym artykułem, w którym masz opisane wszystkie wymogi odnośnie zbiornika na gnojowicę:

http://kpodr.com.pl/..._obornikowe.php

Jak tylko będziesz miał chwile to posprawdzaj czy którys z wymogów się nie zgadza i daj odpowiedz jak się u Ciebie maja te wszystkie wymiary

Pozwolenie na budowę nie jest wymagane ale potrzebne jest zgłoszenie w starostwie, bez zgłoszenia taka budowa może być traktowana jako samowola.

hektor2040    0

kazali zostawic wszystko, ma przyjechac komisja z gminy i inspektortu i wtedy zadecyduja czy cos mam zmienic czy nie

obs59    0

To masz fajnego wójta (taki sam jak nasz) do 25m wystarczy zgłosić do starostwa ale przed rozpoczęciem budowy.

Nikita_Bennet    123

podejrzewam że wójt wiele do gadania nie miał bo albo rada chciała wszystkim samowole polikwidować lub też życzliwy sąsiad doniósł do wójta a ten przecież jako urzędnik nie może zostawić tematu nie kierując go do inspektoratu budowlanego.

@Arek - dobrze piszesz - zgłoszenie, jak w 14 dni brak sprzeciwu to można budować z tego co pamiętam.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

robi57362    190

witam wiem że odkopuje temat ale ten jest chyba najbardziej odpowiedni na moje pytania a mianowicie interesuje mnie jaką musi być odległość zbiornika na gnojowice od rowu od studni i od granicy działki . podobnie z obora na opasy bo zamierza przerobić stodołę na obore . z góry dzięki za odpowiedzi

jesli pomoglem kliknij fajne

agromatik    235
(edytowany)

rozmieszczenie.gif

Edytowano przez agromatik

"Bóg nienawidzi tego, co sobie robimy w jego imieniu."

robi57362    190

no dobra ten rysunek jest na podstawie ustawy ale w ustawie nie ma odległości zbiornika na gnojowke do rowu na rysunku też nie ma zaznaczonej ale jakby przyjąć że ta mapka ma rowne wymiary to wyżej wspomniana odległość powinna wznosić 15 m ?

jesli pomoglem kliknij fajne

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Monika839
      Proszę o poradę.
      W 2011 roku kypiliśmy ziemię rolną (niecałe 2 h). Nie zglosiliśmy tego do KURS. Właściwie przez przypadek dowiedziałam się, że powinnam się zgłosić do ubezpieczenia.
      Pracownica KURS chce naliczyc mi ok 10 tys złotych za nieopłacone składki i odsetki.
      Czy mogę coś z tym zrobić? Czy będąc jedynie właścicielem ziemi muszę być ubezpieczona w KRUS ? Nie uprawiam jej i nie czerpię zysków z tytułu jej posiadania.
      Przez ten czas od 2012 roku nie pracowałam a studiowałam. Nie osiągnąłem żadnych przychodów.
      Wyczytałam w ustawie z 1990,że należności z tytułu składek ulegają przedawnieniu po 5 latach. Czy mnie to obejmuje?
      Proszę o poradę. Co robić?
    • Przez MariuszWakowicz
      Witam posiadam jcb 185-65 przez zbiorniczek wyrównawczy leci para która śmierdzi spalinami po zakręceniu korka po jakimś czasie zaczyna wywalać wodę przez korek jak by był przedmuch ale tydzień temu wymieniłem uszczelkę pod głowicą, pompę wody,termostat też ok i zblokowałem wiskozę pomocy nie wiem co robić 
    • Przez dawid141413
      Witam, chciałbym zakupić zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy i prosiłbym o opinie ponieważ nie wiem z jakiej firmy wybrać. Zastanawiam się nad trzema firmami: Swimer, Fortis, Kingspan,
    • Przez Rozwojowiec
      Witam, chciałbym poruszyć temat hodowli która nie wymaga dużo czasu i jest opłacalna. Myślę nad kurkami na wolnym wybiegu oczywiście pod produkcję jaj.. chciałbym mieć od 200-400 kur mam działkę, budynek to nie problem. Chciałbym się dowiedzieć czy to dobry pomysł i jakie są nakłady jakie zyski. Mam jeszcze jeden pomysł taki jak świniodziki.. czytałem że są z tego dobre pieniądze tylko ile zwierząt trzeba było by hodować żeby zarobić a nie dokładać i dokładać jak to w rolnictwie bywa. Wiem że hodowla ich jest nielegalna, ale rozmawiałem z wujkiem leśniczym i mówi że nikomu to nie przeszkadza i nikt tego u nas nie sprawdza. Mógłbym odrodzić Las i trzymać swiniodziki właśnie tam.. skoro mieszkały by w swoim naturalnym środowisku to czy dużo paszy było by im tam potrzeba ? A może kury i świniodziki na jednym wybiegu widziałem takie rozwiązanie. Jeśli macie lepsze pomysły na hodowlę innych zwierząt (bardziej opłacalnych) to proszę o propozycje. Zapraszam do dyskusji. Łódzkie.
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.