Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mf255fan

montaż hamulców zetor 4320

Polecane posty

Mf255fan    6

Witam

Ostatnio kupiłem zetora z Anglii, więc bez hamulców pneumatycznch.Sprężarke i butle mam , czego mi jeszcze brakuje? Dodam że jeśli się da to najchętniej chciałbym hamulce 2 obwodowe ( kwestia kosztów)

Prosiłbym o linki z aukcjami takich części aby móc porównać ceny.

Pozdrawiam

oaxis3333    34

masz w nim hamulce hydrauliczne ?

jeśli używasz hamulców tylko do przyczp to zmień przy przyczepach przewód i siłowniki koszt ok 300 zł /sztuke ;)

zamiana trwa chwile stare wymontowywujesz i na ich miejsce wstawiasz hydrauliczne :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Mf255fan    6

dobra nie mam hamulcy hydraulicznych tak więc chce mieć pneumatyczne. Co myślicie aby jako zawór sterujący dać elektro zawór podpięty pod stop? Byłby to układ dwuobwodowy czyli jeden wąż prosto ze zbiornika na wyjście a drugi przez elektrozawór do drugiego wyjścia. Tylko czy jest w tym sposobie możliwość płynnego hamowania a nie tylko hamuj-nie hamuj? Jaki elektrozawór musiałbym do tego zastosować?

DAREK    22

nie sądze żeby w prosty i tani sposób dało by się to rozwiązać przy pomocy elektrozaworu

Zapewne masz w nim wyrównywacz ciśnienia hamulców ( aluminiowy ) ale zaślepiony korkiem . Można dołożyć do niego sterowanie zaworem powietrza ,który też musiałbyś dokupić i to pewnie wyjdzie najtaniej.

Edytowano przez DAREK

Mf255fan    6

ale jaki użyć zawór sterujący? Teraz już też wiem że oryginalnie steruje właśnie ten wyrównywacz. Ale kusi mnie pneumatyka dwuobwdowa z racji płynnego hamowania tylko czy to jest możliwe?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez 7341Zetor
      jak myślicie czy da radę załorzyć do zetora 5211 świee żarową albo płomieniowa zawsze by to było lżej palić a nie musiałbym grzać go podczas dużych mrozów tak bardzo długo
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam. Zastanawiam się nad zmianą pługu. Posiadam Zetora 7341 i pytanie. Czy owy Zetor da sobie radę w 4 skibowym pługu Kvernelanda na resorach ? Ziemie mamy dość słabe, przeważnie piachy. Do tej pory pracował z Unią Grudziądz 4 skibową.
    • Przez vcc
      Witam, problem z licznikiem jak w temacie, po odpaleniu ciągnika na bardzo wolnych obr wskazówka licznika wchodzi na ok 3/4 zakresu i dając minimalnie gazu idzie dalej aż do końca. Licznik podpięty pod alternator który jest oryginalny (magneton) idzie to ugryźć czy tylko wymiana licznika?
    • Przez Mariuszbrzeski
      Witam jutro mam egzamin kat.T zetorem 3320 nigdy nie siedzialem w srodku tego ciagnika nigdy go z bliska nie widzialem uczylem sie jezdzic fergusonem 255 a w Wordze w Ostrołęce jest zetor 3320 i prosze o napiasanie mi Gdzie i jak sie odpala swiatła drogowe swiatła pozycyjne ,swiatła mijania no i płyny najlepiej gdzie sie znajduja Z góry dziekuje
    • Przez tomi382
      j/w koledzy czy mieliście problem z odpaleniem silnika?
      Rozrusznik na krótko pali a na starter cisza. Więc:
      1. Czy odpowiada za to bezpiecznik?
      2. Czy to jest związane ze sprzęgłem ( ew czujnik )
      3. Czy można starter wykluczyć?