ENDRIUROL

Odpowietrzanie hamulców c355

Polecane posty

ENDRIUROL    39

Witam

Problem niby blachy i prosty a jednak.

Godzinę odpowietrzalem układ bo prawe koło nie hamowało. Myślę że mało płynu bo spojrzałem to nie było widać w zbiorniku. Lewe koło brzytwa trochę nacisne pedał lewy i bierze. Prawy 2 razy papnac  trzeba i wtedy na końcówce bierze koło zatrzymuje dość mocno. Zasilanie dochodzi. Olej tryska bez powietrza z obu odpowietrznikow. Co może być przyczyną? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
escha    13

Być może za mały skok pompy hamulcowej. Rozłącz pedały i sprawdź luz na tej ,,śrubie" co popycha tłoczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661
2 minuty temu, escha napisał:

Być może za mały skok pompy hamulcowej. Rozłącz pedały i sprawdź luz na tej ,,śrubie" co popycha tłoczek.

To by za każdym razem łapało pod koniec a nie dopiero za 2 pompnięciem

 

54 minuty temu, ENDRIUROL napisał:

Witam

Problem niby blachy i prosty a jednak.

Godzinę odpowietrzalem układ bo prawe koło nie hamowało. Myślę że mało płynu bo spojrzałem to nie było widać w zbiorniku. Lewe koło brzytwa trochę nacisne pedał lewy i bierze. Prawy 2 razy papnac  trzeba i wtedy na końcówce bierze koło zatrzymuje dość mocno. Zasilanie dochodzi. Olej tryska bez powietrza z obu odpowietrznikow. Co może być przyczyną? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie 

Płynu ubywa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

jak pompne 2 razy to hamulec sie pojawia i niby jest. chodzi o to ze jak je zlacze to tylko 1 bedzie hamowal a drugi nic. powinny roqwno brac a nie biora. plynu nie ubywa. moze faktycznie za maly skok tak jak pisal kolega escha. jakas regulacja tam jest moze cos sie rozkrecilo rozsypalo. slabo odbija tez hamulec. jutro rano na to spojrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Masz dwie krótkie pompy i wyrównywacz czy krótką i długą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henryk69    10
10 godzin temu, ENDRIUROL napisał:

jak pompne 2 razy to hamulec sie pojawia i niby jest. chodzi o to ze jak je zlacze to tylko 1 bedzie hamowal a drugi nic. powinny roqwno brac a nie biora. plynu nie ubywa. moze faktycznie za maly skok tak jak pisal kolega escha. jakas regulacja tam jest moze cos sie rozkrecilo rozsypalo. slabo odbija tez hamulec. jutro rano na to spojrze

Ile milimetrów powinien mieć ten luz na pompie?

Na pompce nie na pompie oczywiście 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Ja się spotkałem z źle wykonanymi pompkami, gdzie tłoczek/uszczelniacz zasłaniał  w 99% otwór którym ma napływać płyn ze zbiorniczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

IMG_20240302_110529.jpg

IMG_20240302_110509.jpg

Brak regulacji wymieniłem pompkę ta prawa co mam problem żeby odpowietrzyć i to samo..

Układ niby odpowietrzony nie ma bąbelków powietrza. Lewy pedał jest dość sztywny prawy wpada dopiero jak dwa razy się podpompuje to robi się na końcówce twardy i wtedy jest hamowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996

Ja miałem tez problem, a winą był ten gówniany wyrównywacz, nowy był i to popsuty, kupiłem długą i krótką i spokój 👌 Wsadź palce i sprawdź czy mokro tam jest czy sucho, o otworze w zwolnicy oczywiście mówię 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39
Napisano (edytowany)

Wymieniłem wyrównywacz i to samo. Odkręciłem zasilanie przy odpowietrznikow i leje aż miło. Napompować nie mogę tak aby tak twardy był pedał jak ten co bierze szybko. Normalnie poddać się. ..

Edytowano przez ENDRIUROL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qkohe155    5

Jak tu wszystko powymieniałeś, to może cylinderek, chyba że płynu nie ubywa to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

Może okładziny na szczękach się skończyły lub zerwało okładzinę ze szczęki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

Siunka z 8 lat temu kompletne nowe hamulce miała robione i od tego czasu zrobiła ze 200mth😁 po prostu że sentymentu jest. Płynu nie ubywa a na pewno podaje do pochwy. Musi chyba coś być w kole. Może jutro zdejmę koło i zobaczę w środku. Pytanie jak wyjmę półos to blokator mechanizmu różnicowego w tylnym moście nie spadnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661

Cała zwolnice trzeba zająć. Nic nie powinno wypaść. Może coś się obcięło albo spadło i nie dopycha do końca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mbanita
      Witam wszystkich. Może miał ktoś z Państwa taki problem. Wymieniłem w swoim zetorze 7245 rok. 1992 obie pompy hamulcowe (na oryginalne czeskie). Zalałem je płynem hamulcowym Dot 4. Odpowietrzyłem uklad. Wszystko działało prawidłowo. Po trzech tygodniach pedały hamulca zaczęły znowu wpadać w podłogę. Nie da się ich odpowietrzyć, tak jakby pompy nie dawały cisnienia, a przecież są nowe. Nie mam już pomysłu co z tym dalej robić. Może ktoś z was miał taki przypadek. Nie wiem czy do tego ukladu musi być jakiś specjalny (dedykowany) płyn hamulcowy. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. Pozdrawiam Mariusz 
    • Przez MatiRol92
      witam, szukam pomocy bo w moim ciagniku nagle sprężarka przestała działać... niby ten drążek dobrze załącza, ale nic nie pompuje. jaka moze byc przyczyna?
    • Przez poniec
      Witam. Proszę o pomoc kupiłem gotowy zestaw do rozbudowy układu pneumatycznego na dwu obwodowy. Ursus 385. I mam problem na złączu żółtym pojawia się  ciśnienie, bez duszenia hamulca . Ktoś miał taki problem ? taki zestaw. https://sklep.mizar.com.pl/doposazenie-instalacji-pneumatycznej-ursus-c-385-hamulce-jedno-i-dwuprzewodowe-p-23555.html?fbclid=IwAR0o2ea1g6w4bxbE38uedt2uv_g1EDz4CahIti6jMqX-yY5t7b7F7z5Ktco
    • Przez seba836
      Witam od pewnego czasu wyciekał mi płyn hamulcowy tyle tylko że nie było widać wycieków wszędzie suchutko pod ciągnikiem, hamulce były bardzo słabe. praktycznie ich wgl nie było. Wymieniłem pompe hamulcową i teraz wgl nie mogę odpowietrzyć hamulców bo płyn nie leci, i wgl ich nie ma. Co może być przyczyną może być że założyłem nie sprawna pompę ?
    • Przez ursusikc330m
      Wysunęła mi się sprężyna koło cylinderka i wypchneła osłonę gumową i niewiem jak to teraz spowrotem wcisnąć.Chodzi o to na zdjęciu.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj