kamilskoro

Pompa wtryskowa claas dominator 88s

Polecane posty

kamilskoro    0

Mam pytanie gdzie moge znalesc do kupienia nową pompe wtryskową do silnika perkins 150km turbo. jest to pompa Lucasa. szukam i nigdzie nie moge znalesc ;/ jesli ktos wie to z gory dzikuje ; ) stara pompa prawdopodobnie jest uszkodzona i przez co kombajn dymi na czarno. została nam pompa do wymiany lub sprawdzenie jeszcze turbiny. dziekuje z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a ilu cylindrowy jest ten silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

No przecież że 6.. A swoją drogą to nie lepiej oddać ją i wtryskiwacze do regeneracji ?? To by było dużo tańsze wyjście i mniej kłopotliwe niż szukanie nowej pompy za x tysięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zależy jaką kupi czy z prywatki czy oryginał bo z prywatki są tańsze niż oryginały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Co ty w ogóle pleciesz człowieku?! Zadajesz głupie pytania i głupio odpowiadasz.... Jaka niby mała prywatna firma robi pompy wtryskowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniu    2

Nowa to pewnie kilka tys? Mnie gość jak robił to ściągnął części z Rzeszowa z firmy Hoffman (głowica pompy łopatki i wszystkie uszczelnienia ) poskładał wyregulował na odpowiedniej maszynie i pompa działa super, nawet żartował ze tylko obudowa tej pompy jest stara a resztę wszystko nowe. Wprawdzie pompa o której mówię to do zwykłej 6 Perkinsa ale myślę że i twoją w ten sposób by się dało usprawnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Mam pytanie gdzie moge znalesc do kupienia nową pompe wtryskową do silnika perkins 150km turbo. jest to pompa Lucasa. szukam i nigdzie nie moge znalesc ;/ jesli ktos wie to z gory dzikuje ; ) stara pompa prawdopodobnie jest uszkodzona i przez co kombajn dymi na czarno. została nam pompa do wymiany lub sprawdzenie jeszcze turbiny. dziekuje z gory

 

Nie prościej dać tą pompe do sprawdzenia i ewentualnie do regenaracji?? osobiście wtryski też bym sprawdził


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilskoro    0

Wtryski były sprawdzane,ciśnienie i wgl wszystko jest w najlepszym porzadku. w pompie zostaly wymienione jak ktos wspomnial lopatki ale mechanik nam powiedzial ze jesli by ja chciec aprawiac to wiecej wyjdzie za remont niz nową nwm...pompa jest angielska Lucasa. i ma niby luzy.a jesli chodzi o to dyminie to prawdopodobnie jest cos z turbiną bo gdy sie ją "odłaczy" to kombajn nie kopci na czarno. tylko co moze byc z tą turbiną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Turbosprężarka zaczyna przez nieszczelność w uszczelnieniu zasysać olej silnikowy. Powoduje to dostawanie się oleju do komory spalania, co całkowicie zmienia skład mieszanki, która ma się spalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

A może to jest wina korektora?? Skoro mówisz że gdy odłączysz turbinę to wtedy nie kopci.To może być właśnie tym spowodowane że w układzie dolotowym panuje podciśnienie i korektor jest w pozycji neutralnej. Gdy turbina jest podłączona wtedy jest nadciśnienie w kolektorze i tą rurką jest podawane na korektor na pompie w związku z czym jest podawana większa dawka paliwa więc może być nie spalana i przez to będzie kopcił . Może on być uszkodzony i przy małym nadciśnieniu się otwierać ( taka jest moja teoria ).

Spróbuj odłączyć tą rurkę ( podłączona jest od strony chłodnicy do kolektora ) i wtedy zobaczysz czy też się tak będzie działo

Edytowano przez kamil496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

jak turbo je ci olej to widzisz na bagnecie i po dolewkach ja tak mailem w bizonie ze turbo zaczelo jesc olej i dymil a ze zaczelo sie tak dziac w sezonie to kosilem i niestety turbo padlo a dokladniej juz nie jadlo ale zarlo olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilskoro    0

kamil 496 my tak samo myslimy ze to wina wlasnie tego ze sie robi podcisnienie. to co mozna z tym zrobić ?. Heniekii a jesli chodzi o to co bylo u cb w bizonie to czym to było spowodowane?ze brała olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Nie, źle to napisałem.

Edit; Gdy panuje podciśnienie w kolektorze ( jak turbina mocno nie pompuje ) to korektor powinien być zamknięty ( dawać mniejszą dawkę paliwa ) a w tym przypadku wychodzi na to że on tak jakby się otwiera przy minimalnie większym ciśnieniu ( wtedy gdy silnik pracuje na luzie przy niskich obrotach )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

czy turbina bierze olej to latwo sprawdzic , wystarczy rozpiac dolot turbina -kolektor i zobaczyc czy bardzo jest zaolejone w srodku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilskoro    0

kamil 496 musimy to jeszcze sprawdzic i zobaczyć jak coś to dam znać ; ) czyli przyczyną dymienia jest raczej to turbo ? my tak podejrzewamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

olej Ci ubywa ? jak Ci kopci na czarno to za duzo ropy za malo powietrza trafia do komory spalania, wtryskiwacze leja albo pompa nie domaga, jak by Ci ciagnelo turbo duzo oleju, to by Ci dymil na niebiesko i moment by Ci olej ubywal.

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganiek    2

Siema jestem nowy na tym forum i chciałbym się od was dowiedzieć jak dodać nowy temat bo nie mam pojęcia :P

Przepraszam, że przeszkadzam wam w prowadzeniu tej rozmowy

Edytowano przez Ganiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Wchodzisz w dział który Cię interesuję, w tym przypadku jest to dział kombajny zbożowe - claas - dominator i mniejsze, i klikasz ,, napisz nowy temat'' post-17710-0-19824800-1393705789_thumb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

U mnie to kombajn sobie ,, wypija '' jakieś 1,5 oleju dziennie, podejrzewam że to wina turbo sprężarki. Co o tym sądzicie post-17710-0-41311900-1393868735_thumb.jpg

post-17710-0-15180300-1393868770_thumb.jpg

post-17710-0-67919900-1393868798_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

I co z tym zrobić ?? Do regenaracji ją dać i jaki był by tak mniej więcej koszt tego, czy jeździć dalej i dolewać olej albo ewentualnie czekać aż się rozpadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Powiedzmy że według mnie jest trochę większy niż być powinien być. Sam byś to ocenił na filmiku tylko nie wiem gdzie go wrzucić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
    • Przez Jakub766
      Witam Posiadam beczkę Fortschritt 8tys L. Pompa napędzana jest hydrauliczne. Beczka słabo już ciągnie, dlatego chciałbym wymienić pompę prózniową na inną mocniejszą. Ktoś z was wie może jaką dużą i od czego można by tam wstawić? Pozdrawiam
    • Przez case-and-case
      Witam , niedawno stałem się posiadaczem kombajnu Claas Dominator 98 SL z silnikiem mercedesa . Silnik widoczny na zdj z oznaczeniem OM 360 . Według sprzedającego ma 170 km co  mnie trochę zdziwiło bo jest to silnik wolnossący bez turbiny . Wyczytałem ,że ma niby prawie 9 litrów pojemności ale nie wiem czy to prawda.  Czy ktoś mógłby powiedzieć coś o tych sinikach ? Czy były oryginalnie montowane w 98 sl ? I jak się ogólnie sprawują ? 
       

    • Przez traktorzystaJakub7211
      Witam, wycieka mi gdzieś płyn hamulcowy, cylinderki przejrzane i suche , żadnego wycieku zewnętrznego , przewody suche. Jedyne co mi zostało przejrzeć to ten układ co idzie na przyczepy. Robił to już ktoś ? wie jak to działa i jak się do tego zabrać ? bądź wie gdzie jeszcze ten płyn może uciekać ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj