mariuszmtz

Prace polowe wiosna 2014 i pierwsza dawka nawozu 2014

Polecane posty

Piotrek1986    2

plan wykonany pobudka o 5 i do 8 zasilone kilka ha przenicy i przenzyta saletra. pól godz po zjeździe deszcz zaczą padac kilu despeatów w okolicy wyjechało w deszcz i sieja ale silny wiatr wiec cienko to widze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
j44    0

wczoraj i dzisiaj z samego rana posiałem jęczmień 3,5 ha , jeszcze tak wcześnie nie siałem - okolice Zamościa , saletra na pszenicę posiana 12 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj na polach w okolicy wre. deszczu spadło mało, ale dobre i to. siał już ktoś azot na łąki?


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

U mnie za to spadło dość dużo i ma nadal padać. Jutro nawet 14 litrów na metr kwadratowy. I tym samym opóźni się mi siew jęczmienia. Niemniej dalsze prognozy wskazują na poprawę pogody, w związku z czym może uda mi się opryskać pszenicę ozimą na chwasty. Oczywiście będzie to poprawka po jesieni. Myślę dać Pumę Universal 069 EW + Starane 250 EC w jednym zabiegu. Niektórzy twierdzą, że w mieszaninie puma jest mniej skuteczna. Wcześniej stosowałem ją z Granstarem i problem po takim zabiegu stanowiły częściowo dwuliścienne.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terror    0

Ja chce właśnie też w tym roku zastosować pume+ granstar. Na jesień nie pryskałem bo w zeszłym roku sie przejechałem na tym i to bardzo. Ale nie jest to jeszcze za szybko na oprysk? Nawozy po zbożu posiałem 8 marca. Jak pogoda się poprawi to koło soboty zacznę siać groch. Jęczmień dopiero końcem przyszłego tygodnia może rusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Wszystko zależy od pogody. Jak będzie odpowiednia temperatura w dzień i w nocy, to nie ma co dawać chwastom tak długo konkurować z pszenicą. Pisząc poprzedniego posta i sprawdzając prognozę dla mego regionu byłem bardziej optymistycznie nastawiony do wykonania tego zabiegu w najbliższym czasie, ale jak sprawdzam teraz pogodę, to już tak nastawiony nie jestem.

Granstar 75 WG chciałem kupić dwa lata temu, ale nie było w sklepie, więc musiałem pryskać na dwuliścienne innym herbicydem. W pszenicy stosowałem wówczas Chwastox Trio i było czyściutko. Puma poszła bez żadnych dodatków.

Jęczmień zasieję, jak pola obeschną. Jeszcze muszę nawozy azotowe pod niego rozsiać i wymieszać z glebą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ja nawozy za to posiałem ok. 25-26lutego saletra 200kg/ha + siarczan magnezu 13s 25mg 100kg/ha.

posiać wszystkiego nie zdązyłem a zaczełem siać 13marca i 14 i uprzednio mocznik pod korzeń z azotu w dawce na dwóch kawałkach 150kg a a drugim 200kg. a od 15 pada do dziś

Teraz myśle o odżywkach pogoda sprzyja tzn. pochmurno brak słońca a wiec roślinki będą cmokać miro i makro dłuzej z blaszki wiec i efekt powinnien byc lepszy

 

"Obecnie również korci mnie rozsiać mocznik na II dawke na pszenice ozimą i pszenzyto w dawce ok. 150kg/ha do 200kg. Ma to sens? niby dosć ciepło jest wilgoć również a za 2tyg. azot rośliną bedzie jak znalazł przy buuumm wegetacyjnym zboż (nigdy tak wczesnie nie siałem mocznika na 2 dawke zawsze to robiłem pod koniec kwietnia ale wydaje mi sie ze wowczas mało efektywnie działał i za póżno to robiłem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck1807    1

8 marca na żyto poszło 150kg/h saletrzaka.

Co do filmiku to proszę o oceny, bo to moja pierwsza poważniejsza produkcja i nie wiem czy robić więcej.

Edytowano przez chuck1807

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

"Obecnie również korci mnie rozsiać mocznik na II dawke na pszenice ozimą i pszenzyto w dawce ok. 150kg/ha do 200kg. Ma to sens? niby dosć ciepło jest wilgoć również a za 2tyg. azot rośliną bedzie jak znalazł przy buuumm wegetacyjnym zboż (nigdy tak wczesnie nie siałem mocznika na 2 dawke zawsze to robiłem pod koniec kwietnia ale wydaje mi sie ze wowczas mało efektywnie działał i za póżno to robiłem)

 

Na moje to na dniach można siać już mocznik ale pod warunkiem, że to nie będzie ostatnia dawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Wczoraj wywieziony obornik pod owies i jęczmień. Dziś orka a jutro jak zdążę będę siał owies. Z jeczmieniem to jeszcze się wstrzymam z tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szykuję pola pod Seradele [ miejscami pył lub błoto :( ]

Edytowano przez dddddddddddddddddd

 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Czy mieszanina mocznik +siarczan magnezu+ 1 litr Stabilanu nie spowoduje zadnych nie wskazanych objawowo na pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

8 marca na żyto poszło 150kg/h saletrzaka.

Co do filmiku to proszę o oceny, bo to moja pierwsza poważniejsza produkcja i nie wiem czy robić więcej.

Taki rozsiewaczek takim ciągnikiem ciągasz? Tu T25 nie ma co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

dzisiaj na polach w okolicy wre. deszczu spadło mało, ale dobre i to. siał już ktoś azot na łąki?

Azot w postaci saletry zacząłem dziś rozsiewać na łąki suchsze, gdzie widać że trawa rusza.

Na torfy trzeba poczekać, teraz woda stoi. Deszczu trochę spadło na ok 1-2 tyg powinno wystarczyć. Ale jak popada wcześniej to nie mam nic przeciwko.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

W mojej okolicy jak narazie to tylko ja sam rozsiałem fosfor i potas na łąki a co mowa o azocie za 3tygodnie nie wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja tam też myślę posiać już na te suchsze łąki, póki trochę wilgoci jest. trawy się zazieleniają, dobrze by je czyms dokarmic. jedynie z czym poczekam to z tymi łąkami, co obornik był nawieziony na jesieni, no i z tymi podmokłymi.


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kenu84    0

W poniedziałek będę siał jęczmień i mam pytanie co do uprawy. W polu narazie nie było nic ruszane. Czy można to zrobić w kolejności: nawóz (NPK(S) + mocznik), bronowanie, agregat, siew? Czy bronować przed sianiem nawozu? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Na Twoim miejscu rozsiałbym nawóz, potem przejechał agregatem i zasiał jęczmień. Ale decyzja należy do Ciebie. Ja tylko wyraziłem swoją opinię.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

A dziś mija tydzień jak rozsiałem nawóz wieloskładnikowy pod jęczmień i uprawiłem kultywatorem. Teraz jak się da wjechać w pole to rozsieję nawozy azotowe i zabronuje, a później siew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

 

Na moje to na dniach można siać już mocznik ale pod warunkiem, że to nie będzie ostatnia dawka.

 

no własnie mam zamiar dac 150kg/ha i pozniej tylko odzywki. Według mnie pozniejsze stosowanie mocznika skutkuje jego nieefektywnym działaniem polegajacym jego zaleganiem na polu zboze skoszone a azot na polu :) tak bynajmniej mi sie wydaje bo załóżmy sypiemy mocznik dziś dawka tak jak pisałem 150kg = 69N (+ I dawka 50N ) pozniej profilaktycznie pojade z 2razy odżywa mikro+azot+siarczan magnezu i powinno byc łądnie :)

 

8 marca na żyto poszło 150kg/h saletrzaka.

Co do filmiku to proszę o oceny, bo to moja pierwsza poważniejsza produkcja i nie wiem czy robić więcej.

 

buja jak na statku a najlepsze w filmiku tekstu w trakcie siewu wewnątrz ciagniczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja dzisiaj sypałem 125 kg/ha mocznika na pszenżyto bo potem będzie jeszcze ok.75-80 kg/ha też mocznika a na jęczmień to gdzieś za dobry tydzień będę sypał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MalyJohn
      Witam. 8 kwietnia bieżącego roku czyli jutro odbędą się pokazy polowe fendta w Bystrzejowicach. Mam pytanie, Czy wybiera sie tam ktoś samochodem, kto po drodze będzie przejażdzał trasą 17 w okolicach Górzna? Jeśli jest ktoś taki, kto by miał miejsce w samochodzie, oraz miał by ochotę zabrać mnie na te pokazy to prosił bym o kontakt. Zapłacił bym za paliwo, oraz jakiś obiad. Bardzo zależy mi żeby tam pojchać a nie mam z kim. Proszę o pomoc Pozdrawiam
    • Przez MalyJohn
      Witam. Mam takie pytanie odnoście tych pokazów. Wie ktoś o której się zaczynają? Dzwoniłem do organizatora pokazów ale nie odbierał, a szybko jest mi potrzebna ta informacja Z góry dziękuję
    • Przez bel920
      mam program rolno środowiskowy - poplony zimowe i rolnictwo zrównoważone więc w pole mogę wjechać przepisowo dopiero od 1 marca ale mam w tym roku dużo więcej pracy w polu niż zwykle i ładna pogoda , ziemia sucha więc w polu już można by robić - obornik rozwozić czy nawozy i pytanie jak ziemia rozmarznięta to moge te pare dni prędzej w jechać i jakie kary są za to. Dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj