Skocz do zawartości
mariuszmtz

Prace polowe wiosna 2014 i pierwsza dawka nawozu 2014

Polecane posty

mariuszmtz    70

Witam chcialbym sie zapytac kiedy zamierzacie wyjechac w pole i siac nawozy ? Widzialem w internecie ze niektorzy juz siali , piszcie tu kto co działał juz w polu

Edytowano przez mariuszmtz

zima trwa juz za dlugo

wiesio    10

Podobno , jeśli można na pole wjechać to na rzepak można już siać.

Wiadomość z agroFakt.pl

Rolnik1973    1328

Ja tradycyjnie w kwietniu, wcześniej nawet traktora nie odpalam. U mnie jeszcze zaspy po 0.7m pod płotami, lub drzewami gdzie nawiało, a po dołach woda. A nawóz to jeszcze w fabryce się robi by był świerzy.

kp38    8

Oj chlopaki z tym sianiem nawozow i wywożeniem gnojowicy jeszcze obowiązuje zakaz do końca lutego.

Ale jak nie macie życzliwych sąsiadow to co tam ;) ,znam przypadek że ONW popłyneło.

tak masz racje u mnie jednemu rolnikowi cofnęli dopłaty ale nie wiem czy wszystkie czy tylko rolno środowiskowe, więc ursusek nie chwal się tak tym oficjalnie

dyczko0    22

oraz nie wolno nawozić pól zmrożonych powyżej 30 cm a podejrzewam, że gdzieniegdzie w Polsce tak może być, ten nawóz wysiany w tej chwili i tak nie wiele pomoże bo rośliny dopiero się przebudzają i nie ciągną za wiele z ziemi, u nas północna wielkopolska jeszcze ze dwa tygodnie co najmniej

mp255    7

A sól potasową lub "polifoskę" one potrzebują dużo czasu by się rozpuścić ??

Edytowano przez mp255

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Przemek2203    11

według mnie jest jeszcze za wcześnie na prace polowe, po pierwsze do 1 marca nie wolno robic nic na polu a po drugie zima może jeszcze nas zaskoczyć :)

maniek20    72

zaraz zacznie sie bicie kto pierszy :D ludzie nie wiadomo czy zimy jeszcze nie bedzie w kwietniu tak jak rok temu :(

wiesio    10

Fachowcy twierdzą że kto w ubiegłym roku nie wysiał pierwszej dawki azotu na rzepak przed powtórnym atakiem zimy w marcu i kwietniu, to popełnił błąd, no i muszę przyznać że chyba mają rację.

Roki212    85

Jak taka pogoda się utrzyma jak obecnie w pierwszej połowie marca pójdę siać żyto jare o ile pozwolą warunki ;)

Raptus902    30

Ja słyszałem że nie wolno stosować nawozów naturalnych do 1 marca a wy mówicie o wszystkich pracach polowych.

To jak kto w końcu jest?? :huh:

A co do nawozu, to dzisiaj siali chyba sól potasową po rzepaku !

robak12    0

W mojej okolicy pare ,,specjalistów'' już jęczmien posiało że o azocie na rzepak i zboża nie wspomne Faktem jest że śniegu było tylko troche w listopadzie i temperatura ciągle ok 7 stopni i bez przymrozków ale jednak dla mnie to przesada

Marcincc360    55

U nas na Dolnym śląsku też wszyscy ruszyli pełną parą tylko my się zastanawiamy czy to się opłaca tak wcześnie siać .. sami nie wiemy ale raczej ruszymy jak do marca narazie pogoda ma być ciepła.

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

PeterG14    114

Jeżeli taka pogoda będzie się utrzymywała to 1 marca zaczynam prace nietypowo bo od wywozu obornika i orki pod QQ i ziemniaki a potem będę obserwował prognozy i zdecyduję czy sypać nawozy czy nie.

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez gseries
      Witam, przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi, jeśli coś przeoczyłem to przepraszam.
      Ale do rzeczy W tym roku planujemy zasiać kukurydze na ziarno, nie mamy doświadczenia w tym temacie i chciałbym się dowiedzieć co i jak.
      Czy dana firma wyznacza np dana odmiane? Czy maja jakies inne wieksze wymagania? Np co do klasy gleby etc. Oraz chciałbym się dowiedzieć gdzie Wy, drodzy forumowicze macie zakontraktowaną kukurydze i jeśli to nie tajemnica to w jakiej cenie
    • Przez Raptus902
      Witam
      Zakładam temat dotyczący żniw 2014. Na pierwszy ogień u nas pójdzie jęczmień ozimy !
      Myślę że ok 1-2 tyg ! Jak sprawa wygląda u was ??
      Piszcie jak to wygląda u was !
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Sprawdź w Kalendarzu Rolnika, co ciekawego wydarzy się w Bednarach i którzy użytkownicy AgroFoto.pl będą na Agro Show 2014

http://www.agrofoto..../212-agro-show/

A wiec tak jak w tamtym roku to i w tym zakładam temat na Agroshow Bednary 2014.

Chciał bym się dowiedzieć kto będzie, i czy robimy jakieś spotkania?

Jak wiadomo, ja juz sie szykuje i prawdopodobnie wpadnę razem z ekipa z Anglii Bede we wszystkie 3 dni.

http://www.agroshow.eu/agroshow/
    • Przez Vrykoulakas
      Dyskusja o cenach ciągników w 2013 roku dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72476-ceny-ciagnikow-2013/

to zależy z jakim wyposażeniem, ja za swojego pół roku temu dałem 260 k netto, ale to full wypas wśród full wypasów
    • Przez Gomez01
      Wątek o cenach kombajnowania w 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72477-ceny-kombajnowania-2013/

Dyskusja o cenach kombajnowania w latach wcześniejszych to przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/303-ceny-kombajnowania/

wszystko Własnie zależy od tego jakie pole sie kosi jakiej wydajności zboze i czy stoi czy lezy . Ja biore 260 na godzine 970 john deere , przy wydajności pola 4-5 ton kosze hektar 45-50 min.