Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Roki, jak Twój tłok z dodatkowym pierścieniem?

Sprawdził się jak wcześniej podnośnik opadał szybko około pół godzinki i kultywator stał już na ziemi to teraz po takim samym czasie opadnie max 2 lub 3 cm

Opublikowano

Sprawdził się jak wcześniej podnośnik opadał szybko około pół godzinki i kultywator stał już na ziemi to teraz po takim samym czasie opadnie max 2 lub 3 cm

 

a co zrobiłeś w swojej c-330 że ci tak pomału opada ?? u mnie jest tak że lekkich maszyn nie trzyma i opadają na przykład pusty rozsiewacz do nawozów od razu opadanie a jak coś ciężkiego jej zapnę to trzyma bardzo długo na przykład poznaniaka 5 trzymała jakieś 3 godziny bo potem go opuściłem

Opublikowano

@Roki212 pamiętasz wymiary tego uszczelniacza? bo trochę szkoda czasu i nerwów na pasowanie i sztukowanie w sklepie, a tak by był wymiar, tylko kupić i dotoczyć rowek.

A te aluminiowe pompy są dobre dopóty są dobre, lekki luz drgania itd. i pękają jak szkło, w żeliwnych tylko o-ringi spluje.

Opublikowano

Witam nie znalazłem podobnego tematu więc dołączam się do tego a mianowicie: po co w ursusie C-330 jest zamocowany łańcuch od lewego dolnego cięgna podnośnika (laszy) i można go zahaczyć za hak przykręcony na 2 śruby M10 do pokrywy podnośnika. Czy ten łańcuch zabezpiecza przed opadanie ramion podnośnika z zaczepioną maszyną rolniczą. Bo po 12 latach użytkowania podnośnik przy moim ciapku zaczął opadać a przy opryskiwaczu ważne jest utrzymanie stałej wysokości i tak myślałem jakby na łańcuchu opryskiwacz zawiesił tylko czy łańcuch i hak wytrzyma. Opryskiwacz 12 m 400 L. Nigdzie nie mogę znaleźć do czego ten łańcuch i hak służy więc pytam się użytkowników tego sprzętu.

Pozdrawiam

Opublikowano

Nie polecam wieszania takiego ciężaru na takim haczyczku i śrubeczkach którymi jest przykręcony. Mi wyrwało jedną śrubę ale nie pamiętam co wieszałem.

Jak chcesz coś uwiesić to zrób sobie tak jak mają rozsiewacze LEJ czyli łańcuchy od tych 2óch bolcy TUZa maszyny do mocowania śruby centralnej na ciągniku.

Opublikowano

Ile C330M da rade podnieśc bo moja ledwo co podnosila agregat co wazy 270kg

Tyle ile sobie ustawisz ciśnienia na zaworze, M-ka czy nie emka to nie ważne, w ogóle po co zadawać takie pytania...coś masz nie tak i tyle w temacie.

Gość Profil usunięty
Opublikowano

zaciął się któremuś z was rozdzielacz w " kaczorku" ???

przestał mi działać podnośnik i tur, a okazało się po operacji, że zacięła się sprężynka z kulką

Opublikowano

Witam

 

Mam problem, jesten na etapie składania 30-stki i gdy wkładam tą dźwignię od rozłączania pompy cały czas przycina mi "oring" juz 5 razy próbowałem i za każdym po włożeniu widać kawałk odciętego oringa na zewnątrz, próbowałm juz wkręcać i tylko wbijać i nic cały czas tnie, oczywiście wcześniej wszystko smaruje olejem !. Dodam ze ta dźwignia właśnie od rozłączania pompy wychodzi i wchodzi b. ciężko bez młotka sie nie obędzie!. Zato z druga od włączenia wałka WOM żadnych problemów. Czy jeśli ta dźwignia wchodzi i wychodzi tak cięzko i zostawie ja na przyciętym oringu to będzie ok, nie pojawi sie wyciek ? ewentualnie jak próbować wkładać jeszcze raz żeby oring został cały ???

proszę o szybką odpowiedź !!

 

no panowie doradźcie coś bo jutro chciałbym to skonczyć !

Opublikowano (edytowane)

oring dobry, ale jego tnie zaraz na początki jak zaczyna się chowac do bloku i zawsze odcina kawałek. A jak by spróbował go jakimś tępym śrubokrętem troche schowac i dopiero wsunąć ?

Edytowane przez Maniek101
Opublikowano (edytowane)

Pompa hylmetu jest bardzo dobra "Pompa hydrauliczna Ursus C-330 wzmocniona, 30/42/37-129/2/w , 43/37-129/2 , PZ2-AS-20L" użytkuję ją od 3lat podnosi wszystko aż przód w górę unosi tyle że mam nakrętkę pod zaworem przelewowym tak zwanym bezpieczeństwa foliarkie podnosi bez problemu metal fachu. Użytkowana była w ładowaczu czołowym, bardzo dobrze się spisywała, podnosiła tonę granulatu w big bagu na samym wysięgniku ale jazda z tym workiem była beznadziejna.

Edytowane przez danielhaker
błędy
Opublikowano (edytowane)

Chciałem zapytac jak dostac sie do dzwigni sterowania od rozdzielacza pod siedzeniem. Chciałem ja wymienic bo jest wyrobiona oraz tą tuleje. Odkręciłem osłone w ktorej ona pracuje, ta na 4 sruby, ale nie moge sie dostac do kołka zabezpieczajacego tą dzwignie, zeby go wybic. Pomoze mi ktos? bardzo bym prosił. Wyszukałem sie ale nie znalazlem nic :(

Edytowane przez jackkk1988
Opublikowano

W tej tulei jest taka stalowa blacha, ona idealnie przylega do tej tulei wewnątrz, musisz wyjąć tą blachę, a później wysuwasz stalowy kołek z tej dźwigni. Bez wyjęcia tej blachy kołka nie wysuniesz.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez abuk14
      Mam kilka pytań dotyczących ładowacza czołowego do Ursusa C-330 M.
      1. Na co zwracac uwagę przy zakupie ( byc może będzie używany)
      2. Jeśli nowy to jakiej marki wybrac??
      3.Czy naprawdę tak ciężko się kreci kierownicą prz zwożeniu bel słomy ( o obornik nawet nie pytam)??
    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez vitoma
      Czesc
       
      Czy moge zamiast zalecanego Hipola 6 uzyc do C330/360 oleju przekladniowego klasy 80W90 "zachodnich" firm ? Np. castrol, elf, mobil, valvoline ?
       
      oczywiscie planuje calkowita wymiane oleju. do tej pory byl zalany hipol 6.
       
      Z tego co widze to obecnie produkowany przez Orlen Hipol 6 rowniez ma klase 80W90, i jakis oznaczenie GL-4 . Nie wiem co ono oznacza.
       
      Jest tez olej Orlen Agro 80W90.
       
      Czy wszystkie wymienione moga zastapic orginalnego Hipola 6 podczas wymiany?'
       
      dzieki
      pozdrawiam
      Piotrek
    • Przez andrewk
      Do sprzedania dwa siłowniki jednostronne do ładowacza czołowego 40/60 skok 630mm ( min 870mm, max 1500mm ).
       
      Siłowniki jak nowe, używane niecałe 6 miesięcy - powód sprzedaży jest prosty, wymieniam na wzmocnione.
       
      Możliwość wystawienia na allegro.
       
      Cena 300zł/komplet.
       
      Jak dobrze zagadasz to wysyłka przy wpłacie na konto w cenie
       
      ___________________________________________________________________________________________________________
      AgroDane.pl - portal poświęcony specyfikacjom maszyn rolniczych takich jak ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe oraz ładowarki teleskopowe. Dane techniczne, porównania modeli oraz opinie w jednym miejscu. Użytkownik agrofoto wszystkim poleca tą stronę z całego serca 
       
       
       
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v