CIAPEK1981

Members
  • Ilość treści

    196
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez CIAPEK1981

  1. Kolega już pewnie sobie z tym poradził, zapewne łapało gdzieś lewe powietrze na 5 sekcji i nie miało siły zaciągnąć ziarna.
  2. BA_ZSB_EN.pdfInstrukcja obsługi Katalog części ZSB 900 ZSB KATALOG.pdf
  3. Witam, jak by ktoś potrzebował instrukcje, katalog lub tabele wysiewu do rozsiewacza ZSB 900 to przeslijcie mi emaila. Tylko w języku angielskim. W tabelach wysiewu nie ma saletry 34%, jest tylko saletry 27,5 %, jest saletrzak 27,5 % , polifoska to jest chyba MPK, mocznik to jest 46%, polidap to jest chyba PK, sól potasowa to jest chyba P60. Tak mi się wydaje ale mogę się mylić. W tabelach wersji angielskiej są jednostki lbd/acre czyli funty na akr czy jakoś tak a powinno być kg/ha. Można to sobie jakoś przeliczyc te jednostki. Ale mam wersję niemiecką i tam już jest normalnie kg/ha. Wg rabel wysiewu do wysiewu na 12 - 15 metrów najlepsze tarczę to NC orange. Tarcz jest parę rodzajów N... Yellow orange Blulue black itp. I np. Mam tarczę NC to wg. Katalogu prawa tarcza jest oznaczona NC-R łopatka krótką NC-R łopatka długa ma jakiś inny opis ale na pewno jest liderką R to wszystko jest w katalogu. Do wysiewu granicznego musi być tarcza DEB-L-7-9 te tarczę są tylko lewe. Mam nadzieję że coś pomoglem. I jeszcze krótkie łopatki można regulować w pozycję 1 lub 2
  4. Witam, pożyczyłem od sąsiada talerzowka zawieszana Tolmet 2,7 m z wałem packera + plus U 912, na ciężkiej ziemi wszystko było dobrze a na piachu (5-6 klasa) talerzowka zaczynała się bujać na boki. Czemu tak się dzieje? Bo jak ciągnikiem się przejedzie to na środku jest górka a tam gdzie koła są dołki, wał opiera się na środku na górce a boki jak gdyby są w powietrzu i przez to się buja na boki. Bez wału bujanie powinno ustać albo można jeździć na zakład, takie są moje sugestie.
  5. Na youtube jest gość "jokerfarm" ma dużo filmów, ma pare filmów z sąsiadem (mechanik) i on miał taki ciągnik i sam go przerobił. Byś musiał z nim się skontaktować, film z pracy ciapka też jest.
  6. CIAPEK1981

    POM ZŁOCIENIEC TO 70

    Dzięki za informacje, ale u mnie w tym miejscu nie mogę tego numeru znaleść. Jedynie co znalazłem to nity po tabliczce znamionowej z przodu na belce (lekko po lewej stronie) jak przy przyczepie D-732. A nie wie kolega gdzie w ww. przyczepie jest nabity numer ramy?
  7. CIAPEK1981

    POM ZŁOCIENIEC TO 70

    Ładnie zrobiona, mam dwie takie przyczepy jedna jest na wysokich kołach (burty z profilu 50x50x3) rocznik 1989 numer ramy ma z tyłu na pionowym prawym ceowniku, drugą mam bez papierów na balonówkach (burty z profilu 50x50x2) ogólnie różni się paroma drobnymi szczegółami, ale numeru ramy nie mogę z tyłu znaleść. Kolega przy swojej przyczepie gdzie mam nabity numer ramy?
  8. Rozkręć hamulce, tzn. te nakretki, które są skontrowane na 19 klucz z tyłu zwolnicy którymi regulujesz hamulce. Może to pomoże.
  9. Domyślam się że to mocowanie pęka od jakiegoś czasu, wczesniej było wszystko dobrze np coś było wymieniane bęben hamulcowy albo szczęki hamulcowe. Gdzieś musi być przyczyna, na pewno nie w mocowaniu tłoczka hamulcowego. Jak koledze pęka raz za razem to musi być jakaś przyczyna, ja mam ursusa z 1971 roku i nigdy mi nic nie pękło.
  10. Ja bym sie przejechał bez pokrywy górnej i by sie coś pewnie wyjaśniło. Ja to miałem przypadek, że zrobiłem remont skrzyni i przy większych obrotach hałasowała skrzynia i sie okazało, że był duży luz miedzy górnym wałkiem a kołem przesuwnym 2 i 3 biegu. I przy pewnych obrotach to koło wpadało w drgania i przez to hałasowało. Po jakimś czasie hałas znikł.
  11. Ja bym wziął i wyciągnął widełki od wstecznego biegu i porównał z nowym ze sklepu. Albo bym włączył wsteczny bieg zdjął pokrywe od skrzyni biegów i bym zobaczył w jakim miejscu sie znajduje tryb od wstecznego, albo czy widełki gdzieś nie obcierają itp. jakaś przyczyna musi być.
  12. Albo ślizgają się tarczki albo ślizga się taśma. I nie należy tak jeździć ponieważ przez "takie coś" zużywają się (albo tarczki albo taśma) Ja bym na początku sprawdził naciąg taśmy (bo najmniej roboty ). Ale na moje to coś z ciśnieniem jest.
  13. Jak na moje to nie używa sie żółwia na wolnych obrotach silnika. Na wolnych obrotach nie ma odpowiedniego ciśnienia oleju i tarczki się ślizgają.
  14. Witam, pług 4x40 (overum) to ja ursusem 912 ciągłem (silnik do remontu) na ziemiach klasy 3 - 6 i ciągnik nie miał ciężko. Więc szóstka bez turba zupełnie wystarczy.
  15. A żeby utworzyć wyjście hydrauliczne załóżmy że zależne (takie ze podnosząc podnośnik do szybkozłącza też leci olej) to trzeba się podpiąć pod: (na przykładzie zdjęcia powyżej) to zdjęcie jest akurat od podnośnika URSUSA 912 rurka 1 w prawą strone idzie do zlewu, w lewą strone idzie do zaworu przelewowego, następnie w lewo idzie do kostki, kostka jest do szybkości opuszczania (Ursus 385 ma inną kostke) i dalej w lewo jest przykręcona rurka (na zdjęciu są przykręcone dwie rurki cienka i gruba ale tak mają Ursusy 912) URSUS 385 ma tylko przykręconą grubą rurke i tam należy się podpiąć.
  16. Ja zakładałem rozdzielacz RBS ale w w U-912. Z przodu podnośnika musi być zaślepka na klucz 22 - 24. to odkręcamy i to jest nasze zasilanie. W sklepie rolniczym kupujemy rurke zasilającą (7 na zdjęciu) z tulejką zamiast tej zaślepki. Jakiś rodzielacz RBS od widlaka, bizona itp. I jeszcze rurke od powrotu (6 na zdjęciu) i rurki do szybkozłaczy. I teraz mam dwa wyjscia do podłączenia 1 siłownika dwustronnego działania, następne dwa wyjścia do podłączenia drugiego siłownika dwustronnego działania, gniazdo zlewowe i gniazdo załóżmy, ze zależne od podnośnika (jak podnosze podnośnikiem to w tym gnieżdzie jest olej). Tylko tak jest przy U-912, przy U-385 zawsze sie mówiło, ze podnośnik jest starego typu i on chyba nie ma tego otworu z przodu.
  17. Witam, jeżeli koledze to jeszcze pomoże to różnią się rocznikami 403 jest nowszy i ma lepszą regulacje dawki i tego polecam. Idealny do C-330 a do c-360 do ZAF 603.
  18. Tak troche poczytałem i chyba POLIFOSKI za mało dawałem. Orka z kolczatką 3 rzędową. Nawóz przedsiewnie POLIFOSKA M 200 kg. Siew agregatem upr. - siewnym. Materiał siewny kupiony, wysiew zawsze wg sprzedawcy coś chyba około 140 - 160 kg, siew 15 września. Na wiosne: 200 - 250 kg SALETRY oprysk na chwasty oprysk dolistny 20 kg mocznika, 10 kg siarczanu + odżywka oprysk na grzyba SALETRA 150 - 200 kg oprysk na grzyba SALETRA 100 kg Słome zbieram Pole wapnowane 3 lata temu (obecnie pH 6,1 - 6,7) Obornik co 4 lata
  19. Robiłem: pH 6,1 lekko kwaśna P2O5 26,3 b. wysoki K2O 11,6 średni Mg 4,1 średni Mikroskładniki Mn 83,7 średni Zn 7,2 wysoki Cu 3,0 średni Fe 1 154,5 średni B 5,6 wysoki Wyniki przeciętne. Ile wg kolegi powinienem tej polifoski (POLIFOSKA M) dać?
  20. Tak sobie czytam Wasze wypowiedzi i może Mi ktoś poradzi co źle robie. Mam ziemie klasy 2, pszenica daje mi około 4,5 - 5,5 tony. Ph gleby 6,0, materiał siewny kupiony, przedsiewnie daje 200 kg polifoski, na wiosne saletra w 3 dawkach 250 kg 200 kg 150 kg + 2 opryski na grzyba, wszystkie zabiegi robione na czas. Na skracanie nic nie daje. Moze jakaś podpowiedź co zrobić żeby plon zwiększyć.
  21. Ja bym brał mechaniczną skrzynie z mechanicznym rewersem i półbiegiem i kolega ma swięty spokój. A z hydraulika to zawsze problemy są. I lepiej kupić 6 garów czyli 106,54 bo mniej spali i silnik wytrzymalszy.
  22. Witam, ja ma ursusa C-4011 z roku 1971. Tylny most koloru niebieskiego jak w C-355. Maska od C-4011 otwierana cała do przodu, sąsiad starszy rocznik to ma maske z otwieranym środkowym pasem.
  23. Witam, ja mam pompe rotacyjna od Ducato 2,8. Dawki paliwa nie zwiększałem, ciągnik pracuje tylko przy opryskiwaczu i rozsiewaczu więc pełnej mocy nie potrzebuje. Ciągnik gaszony z kluczyka. Tylko jest mały problem ze stałymi obrotami np. jak pryskam obroty silnika 1400, silnik tak lekko faluje na obrotach i nie moge z tym nic zrobić. Kolego maciejmechnowy czy dalsze kombinowanie z wtryskiwaczami ma sens, po założeniu pompy rotacyjnej jest lepsza kultura pracy silnika i lepiej wkręca sie na obroty (spalanie tez powinno być mniejsze) czego tu więcej chcieć. Ja bym pompy rotacyjnej nie zakładał, ale na starej pompie ciągnik "szczekał" bo jak sie daje pompe wtryskową do regeneracji to pompiarze regenerują sekcje a regulator obrotów pozostaje "nie ruszony" i później na obrotach wariuje. Pozdrawiam
  24. Szybkość jazdy nie ma wpływu na ilość wysiewu, jak ktoś nie wieży niech zobaczy jaka jest zasada działania tej przekładni. Mi np. za dużo rzepak wysiało bo waga źle ważyła (myliła sie o 50g). Dla przykładu sieje rzepak 3,9 kg/ha i robimy próbe kreconą dla 2,5 ara. Jezeli 3,9 kg jest na 1 ha to x kg jest na 2,5 ara (0,025 ha). I sobie to obliczamy i wychodzi, że na 2,5 ara musi być 0,0975 kg (97,5 g) rzepaku. Wystarczy, że waga myli się o 25 g to jest już prawie 25% błedu pomiar. I u mnie tak własnie było. a A próba kręcona dla każdego siewnika wygląda tak samo tylko trzeba zmierzyć obwód koła i znac szerokość siewnika: np. dla 2,5 ara (0,025 ha) siewnik amazone d7 szerokość 3 m koła 4-16 obwód koła 2,13 m 2,5 ara to jest 250 mkw (metrów kwadratowych) to 250 mkw przez 3 m (szer. siewnika) 250/3=83,333 daje nam droge siewnika jaką musi przejechać wychodzi 83,333 m dzielimy to przez obwód koła 83,333 m przez 2,13 m 83,333/2,13=39,1 wychodzi nam ilość obrotów kołem 39,1 obrotu kołem i krecimy kołem aż nasiona zaczna leciec oprozniamy rynienki i zaczynamy krecić te 39,1 obrotu kołem (czyli te nasze 2,5 ara) jak wykonamy te obroty to ważymy nasiona i mnożymy razy 40 np. 100 g (0,1 kg)x40 to daje 4000 g (4 kg), jakby co to korygujemy na przekładni i następna próba Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj