Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

witam

mam problem z rozdzielaczem pod siedzeniem w trzydziestce, ostatnio wymieniłem pompę hydrauliczną na nową i rozdzielacz zaczął mi strasznie wyć, co może być przyczyną? dodam jeszcze że ciągnik jest obciążony samym działaniem pompy, wydaje się jak by nie było wolnego przelewu, może coś się przytkało? Proszę o szybką pomoc.

Opublikowano

Mój kuzyn ma C330 z turem.Słabo podnosił więc postanowił wymienić pompę na aluminiową wzmacnianą z Hydrotoru.I tu zaczęły się problemy-ciągle powietrze w siłownikach,odpowietrzanie nie pomagało.Pompa poszła do reklamacji,rozdzielacz do sprawdzenia.Podobno dobry.Zamontował starą pompę-też z Hydrotoru

i podnosi jeszcze gorzej niż przed remontem.Naprawiał to zawiany zawsze mechanik.Mógł coś zrobić źle?

Opublikowano

mam problem rok temu kupiłem nową pompę podnośnika wzmacnianą i od wiosny podnośnik robił się coraż słabszy, parę dni temu pojechałem pokładać ściernisko i na końcu już ledwo dźwigał na maksymalnych obrotach silnika co będzie do wymiany bo już sam nie wiem czy rozdzielacz czy pompa

Opublikowano

sprawdziłbym rozdzielacz ale przy okazji to pompa nie zaszkodzi bo raczej i tak siedzenie zapewne zdejmiesz :) chyba że inaczej wymieniałeś pompe ;p jak w rozdzielaczu nic nie robione od nowości to pewnie to

 

PS:a nie opada ci podnośnik jak zostawisz go z ciężarem i zgasisz ciągnik i zostawisz podniesiony na maxa np na noc? bo ja mam właśnie takie coś :D tura na tył nie mógł podnieść no właśnie ledwo ledwo a na przód tura spokojnie podnosi.

 

 

sprawdź np kiprując przyczepe to zobaczysz czy da rade i będziesz wiedział czy to pompa czy nie

Opublikowano

hmmm no ja nie mam pojęcia ;/ olej sprawdzałeś może trzeba dolać? ale to raczej nie to ale 5 oleju nie zaszkodzi :D

 

Ja bym sprawdził rozdzielacz bo właśnie dziwi mnie to że coraz slabiej podnosił pompa nowa to nie powinno tak się dziać

Opublikowano

skoro podnośnik i wyjście źle działa a rozdzielacza twierdzisz że jest ok to pozostaje tylko pompa. Pod warunkiem że ten rozdzielacz od 328 jest sprawny

Opublikowano

Witam!!

 

Mam problem z moją 30. Czyli o dziwo podnośnik przestał działać nie dryga ani 1cm. Co mogło uledz uszkodzeniu ?? Tłok i pierścienie ?? Czy może tarcza sprzęgłowa bo wyczytałem na innym forum, że wina może leżeć na tarczy sprzęgłowej? Olej w układzie jest bo nawet na podziałce od znacza się. Potrzebuję szybko ciągnika. Od czego najepiej się zabrać ? Dodam że mam 30 m wersja importowana z podnośnikiem z 60.

Opublikowano (edytowane)

to masz c-335. Olej na podziałce , ale czy jest w normie. Tam poinieneś mieć na miarce dwa wycięcia i poziom oleju powinien być między tymi wycięciami.

Po prawej stronie nogi między gaem a blokadą masz filtr oleju hydraulicznego. Wyczyść go na pewno nie zaszkodzi.

Dalej. Podepnij przyczepę lub inne urządzenie z hydrauliką. Czy działa. Jeśli tak to zostaje tłok od podnośnika, jeśli nie to mamy pompę i rozdzielacz.

Co próbowałeś podnosić. Nagle się stało. Były wcześniej jakieś objawy.

Jak na zimnym podnosi a na rozgrzanym oleju nie chce to mogą być oringi w pompie hydraulicznej.

Edytowane przez 1210
Opublikowano (edytowane)

Więc tak było robione w polu i tachał duże ciężary i następnego dnia do podnoszenia nic nic 0 reakcji. Czyli może jak by uszczelka pusciła na tłoku i poszedł olej do środka i nie może za ssać. Albo coś innego.

 

Stan oleju jest na podziałce powyżej 1 kreski. Pod czepiałem przyczepę do kipru i nic 0 reakcji nic się nie dzieje... Za co to się za bierać ?

 

Rozebrałem osprzęt czyli ściągnięta górna pokrywa itp.. I z tego co za uwarzyłem to trzon tłoka jest luźny. On ma być taki? Dopiero jest sztywny jak pompa poda olej w celinderek a tłok się przesuwa i trzon jest sztywny? Bo za bardzo nie wiem jak to działa. By sie ktoś wy powiedział bym wiedział na pewno o co biega. Jeśli tak jak napisałem to pompa jest na 99% padnięta.

Edytowane przez Developers
Opublikowano

Już wiadome co padło w mojej 35 Rozdzielacz. Kupiłem nową pompę bo stara nawet już nie ssała. Założyłem jak powinno być wszystko paliłem pod niósł spuścił i podniusł i spadło i juz nie mogło pod nieść. Wy ciągnąłem rozdzielacz i za uważyłem ze na jednym przepuście tulejka się przekręciła co nie daje odpowietrzenia czy jakoś tak. Dałem do regeneracji mam nadzieję ze na prawią bo jak nie muszę nowy kupić koszt 700zł z groszami...

Opublikowano

witam mam problem z moja 335 M ,tzn ciagle powraca problem z podnoszeniem i opuszczaniem poniewaz prestawiajac jedna dzwignie musze ustawic druga i tak w kolko,czy ktos rozwiazał ten problem,podaje ze jest to 335M a nie 330m..przosze o odpowiedzi i sugestje tych co rozwiazali ten problem.....z gory dzieki

Opublikowano

tak słyszalem ale nie mam 60tki i nie mam jak porownac,ale dzieki za pomoc,chodzi o to ze po wymianie rozdzielacza za 800zł nie jest powiedziane ze zadziala...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez abuk14
      Mam kilka pytań dotyczących ładowacza czołowego do Ursusa C-330 M.
      1. Na co zwracac uwagę przy zakupie ( byc może będzie używany)
      2. Jeśli nowy to jakiej marki wybrac??
      3.Czy naprawdę tak ciężko się kreci kierownicą prz zwożeniu bel słomy ( o obornik nawet nie pytam)??
    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez vitoma
      Czesc
       
      Czy moge zamiast zalecanego Hipola 6 uzyc do C330/360 oleju przekladniowego klasy 80W90 "zachodnich" firm ? Np. castrol, elf, mobil, valvoline ?
       
      oczywiscie planuje calkowita wymiane oleju. do tej pory byl zalany hipol 6.
       
      Z tego co widze to obecnie produkowany przez Orlen Hipol 6 rowniez ma klase 80W90, i jakis oznaczenie GL-4 . Nie wiem co ono oznacza.
       
      Jest tez olej Orlen Agro 80W90.
       
      Czy wszystkie wymienione moga zastapic orginalnego Hipola 6 podczas wymiany?'
       
      dzieki
      pozdrawiam
      Piotrek
    • Przez andrewk
      Do sprzedania dwa siłowniki jednostronne do ładowacza czołowego 40/60 skok 630mm ( min 870mm, max 1500mm ).
       
      Siłowniki jak nowe, używane niecałe 6 miesięcy - powód sprzedaży jest prosty, wymieniam na wzmocnione.
       
      Możliwość wystawienia na allegro.
       
      Cena 300zł/komplet.
       
      Jak dobrze zagadasz to wysyłka przy wpłacie na konto w cenie
       
      ___________________________________________________________________________________________________________
      AgroDane.pl - portal poświęcony specyfikacjom maszyn rolniczych takich jak ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe oraz ładowarki teleskopowe. Dane techniczne, porównania modeli oraz opinie w jednym miejscu. Użytkownik agrofoto wszystkim poleca tą stronę z całego serca 
       
       
       
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v