Skocz do zawartości
Czterdziestolatek

Co sądzicie o akumulatorach aktualnie produkowanych.

Polecane posty

poziomka    10

też mamy w zetorze5340 centry od początku ale złe usytuowanie bo z przodu na początku maski sprawia że akumulator po 3 latach nadaję się do wyrzucenia mamy to przerobić jak w nowych zetorach by był pod schodkami akumulator to miejmy nadzieje że się jakoś unormuję

asharot    176

Ja z kolei zauważyłem że aku. żelowe(bezobsługowe) mają większą trwałość, czy ktoś to potwierdzi czy jest to tylko moje subiektywne odczucie.

Po czym zauważyłeś że aku. żelowe są lepsze od kwasowych,masz taki zamontowany?

zbyszekbrzuze    111

Witam.

Ja widze, ze akumulatory wspolczesnie produkowane sa duzo mniej trwale od tych starszych.

- W MTZ 2 Zapy Truck Evolution 12V 125Ah 690A Heavy Duty polaczone rownolegle. Kupiony z nimi w 2008r, dzialaja do dzis, czyli 6 lat, a nie byly nowe. Poczatkowo zapalal na plynie do -12*C.

- Jenoxy 6v mialem kiedys w T25, chyba 6 lat palil, lecz slabo, potem dalem jeden wujowi i jeszcze 2 lata zapalal C360. Teraz 3 lata mam w T25 takiego samego Zapa jak w MTZ, ale tylko na zime, na lato zamieniam z jednym takim z MTZ. Bo MTZ raczej nie uzywam w zimie, a tamte juz slabe i ciezko pali zimny.

-Jenox Classic 12V 120Ah, odpukac. 3 letni odpala innego T25 (kupionego tamtej zimy)

- W C360-3P Bosch Silver 8AT 12V 88Ah Bezobslugowy. Aku kupiony w 2006r, czyli 8 lat temu razem z Tarpanem dawca silnika, przelozony razem z alternatorem. Juz nie mlody i pojemnosci troche stracil, ale odpala od obrotu. Tylko ladowanie w nim jest ksiazkowe 14,4V zawsze. Jak dluzej pokrecic to slabnie.

-Exide 12v 50Ah 450A, chodzil w starym maluchu chyba z 10 lat i padl.

- GigaWatt 12v 44Ah 360A, nie znam jego historii 2 lata go mam, ale stary jest, w zimie nawet auto nie odpali, ale latem hula w T25 z pomocnikiem (samochodowym na wykonczeniu) lub jako pomocnik dla wyzej wymienionego Zapa.

-Fireball (Westa Ukraina) 45Ah, mam w swoim maluchu i 2 czy 3 zime odpala.

Dodam, ze u mnie pojazdy nie garazowane, a nieuzywane baterie nosze do piwnicy na zime.

O marketowych bateriach sie nie wypowiem, bo mialem z nimi malo stycznosci.

Montowalem ciotce 2 lata temu jakas Centre do Audi A3 1.9TDI auto stoi pod blokiem i w te mrozy nie zapalila, rok temu tez miala problemy.

Znajomemu robilem w ubieglym roku silnik w T25, ma jakies 11 letnie szostki i szybki rozrusznik, to tylko gwizda bez odpreznika, Pierwsze odpalenie po zlozeniu, myslalem, ze nie odpalimy, a one w swietnej kondycji i dodam, ze styki mialy zasiarczone strasznie.

Teraz im nowsze sie kupi to gorsze gowno, ale mozna trafic dobre sztuki.

Raz w sklepie facetreklamowal Boscha, ktory byl naladowany odwrotnie, nie chcieli przyjac, bo niby test obciazenia OK, to czego facet chce i ze moze on sam go tak naladowal. Paranoja...

Wiadomość z agroFakt.pl

qawsedr    1

Miałem przypadek odwrócenia biegunowości w akumulatorze. Podłączyłem prostownik szeregowo przez żarówkę i wszystko wróciło do normy.

ptaszyna    125

Po czym zauważyłeś że aku. żelowe są lepsze od kwasowych,masz taki zamontowany?

Mam dwa jeden w samochodzie Dacia Logan, 9 lat jakiś Rumuński(chyba bo nazwa nic nie mówi) i nie wiem co to aku, nigdy nie był ładowany nawet zaciski nie były ani razu czyszczone.

Drugi w skuterze 6 lat i to samo na zimę nie wyjmowany, nie ładowany,zaciski nie czyszczone i skuter zawsze odpala a w motorowerze syn ma kwasowy 2 lata i jak tydzień postoi bez jazdy to aku rozładowany.

Edytowano przez ptaszyna

ArekDzej    0

Ja będę chwalił Centre po pierwsze jako użytkownik, bo mam je w 3 ciągnikach i 2 samochodach i jest to produkt godny polecenia, a po drugie jako handlowiec. Bo tak się składa ze sprzedaje i Centre i kilka konkurencyjnych firm, to wziąć pod uwagę czynnik reklamacji przy Centrze praktycznie nie występują. Sam nie miałem jeszcze Centra Futura,ale jest grono klientów którzy poprzez użytkowanie tego produktu wyrobili jej naprawdę dobre recenzje i mimo jej wysokiej ceny to coraz więcej klientów się do niej przekonuj. Tej zimy obserwuje duże zainteresowanie firma Bosch,ale mało miałem do czynienia wiec się nie wypowiem, może ktoś z Was ma doświadczenia...

Zgodzę się ze stwierdzeniem,ze Aku dziś to już nie jest to samo Aku co przed laty,ale problem ten chyba dotyczy wielu branż...

Witam ponownie; obejrzyjcie filmik co oni robią żeby kupować coraz więcej i więcej [media]http:http://www.youtube.com/watch?v=QPPW8KM7eEU

Edytowano przez Czterdziestolatek

kumpel który sprzedaje w sklepie motoryzaccyjnym mówi ze najwiecej zwrotów ma CENTRA... pózniej GIGA WAT....

A czego najwięcej sprzedaje? Też pewnie Centry.

Klepk995    171

w samochodach mam 3 centry i jestem z tych akumulatorów zadowolony wsiadam i odpala kłopotów z tymi akumulatorami nie miałem

w 330 mam drugiego jenoxa 12V bo bo pierwszego wywiozłem na gwarancje i nie jestem z niego specjalnie zadowolony chodź obecny jak na razie daje rade odpalać sprzęt to poprzedni był tragedią i raczej następnego tej firmy nie kupie

w 360 mam pierwszy raz Auto Parta 12V 125Ah 3 rok i jak na razie narzekać nie mogę

Edytowano przez Klepk995

damii1    13

A czego najwięcej sprzedaje? Też pewnie Centry.

Voltmaster, bosch, Centra, AutoPart najlepiej ida

asharot    176

Mam dwa jeden w samochodzie Dacia Logan, 9 lat jakiś Rumuński(chyba bo nazwa nic nie mówi) i nie wiem co to aku, nigdy nie był ładowany nawet zaciski nie były ani razu czyszczone.

Drugi w skuterze 6 lat i to samo na zimę nie wyjmowany, nie ładowany,zaciski nie czyszczone i skuter zawsze odpala a w motorowerze syn ma kwasowy 2 lata i jak tydzień postoi bez jazdy to aku rozładowany.

Przypatrz się dobrze aku. jakie masz.Coś mi się zdaje że pomyliłeś bezobsługowe z żelowymi.

MFrolnik26    94

A co sądzicie o Jenoxie?

Mam 2 jenoxy jeden ma 3 lata i jest ok.Drugi padł po roku, wyjąłem go z ciągnika i tak stał prawie drugie tyle w garażu (po wielu zmaganiach z innymi firmami chciałem odpuścić reklamowanie) ale zgadałem się jakoś ze sprzedawcą i kazał przywieść, jakie było moje zdziwienie kiedy dostałem tel ze sklepu że czeka na mnie nowiutki akumulator ^^

Loxa padł po pół roku, 3 razy reklamowany za każdym razem podładowany i nie stwierdzono żadnych uszkodzeń a rozrusznik nawet nie pokręcił w końcu dałem sobie spokój i nigdy więcej tej firmy.

W tej chwili mam 11 akumulatorów różnych firm i wydaje mi się że zależy na jaki egzemplarz się trafi, podstawa to dobra instalacja i ładowanie.

dominic    33

Też mam Centry w samochodach i traktorach. Przedtem Bosch 1,5 roku i padł, ale kasę oddali. A c360 tata mówił ze 14 lat, aż tak napuchły ze nie szło ich wyciągnąć ze skrzynek.

Pablo1970    6

Najgorszymi akumulatirami które nabyłem były Jenoksy obecnie w jednym ciągniku mam MAXSAM żelowe mam je 3 rok i sprawują się znakomicie poza tym CENTRA

ogólnie nie są złe w trzecim WARTA .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez patryk165
      Słyszeliście możne że ktoś komuś wsypał cukier do baku w traktorze lub maszynie napędzanej na ropę. Słyszałem ze traktory stawały, a ciekawi mnie jak było naprawdę?  
    • Przez michal_xs
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez endrju00711
      Stworzyłem ten temat, ponieważ coraz więcej na rynku pojawia się tzw. okazji, i ludzie mają zabujcze pomysły jak wyłudzić od człowieka pieniądze. Oraz jak można się przed nimi przestrzec.

To może ja zaczne, dziś wróciłem z wycieczki kraioznawczej, ponieważ tak to nazwaliśmy. Od jakiegoś czasu szukałem ciągnika, RENAULT cztero cylindrowego, jak się trafi to tur nie zawadzi, ale do rzeczy. Znalaeźliśmy oferte tzw. suuuuper okacje RENAULT 75-14 z ładowaczem czołowym, krokodyl, łyżka, trzy miesiące gwarancji (co było dla mnie podejrzane od razu ), transport gratis. I takie tam szmery bajery
      Dokładnie to ta oferta :
      http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B99711

Niezła co nie ?? PRZESTRZEGAM TO OSZUST !!! najlepsze jest to że gość robi tak co miesiąć, dowiedziałem się to w sklepie, bo szukałem adresu, ale oczewiście on nie istniał. Pytam się czy jest taki gośc co ciągniki sprzedaje ?? Mówią cytuje ,, Nie, ile pan stracił, pewno po John Deera pan przyjechał HEH ?? " Mój ojciec mówi, nie po Renault , ,, O to nowość, ale nie jest pan pierwszy, bo już siedmiu u nas było HEH "

Całą spawe zgłosiliśmy na komendzie, jednego gością nie dość, że jechał 700 km w jedną strone, bo JD 6100 był w równie promocyjnej cenie, bo za 44 tyś

Najlepsze jest to że w środe miałem dojechać do niego na trasie i niby podpisać deklaracje, że taki i taki ciągnik odbiore, gość wyłączył telefon i udał głupka, później miał wymówke że mu się rozładował, że mamy wpłacić na konto zaliczke, że to na 100% ciągnik będzie nasz, ojciec mówi że inaczej jak do ręki kasy nie dostanie, to mówi że mamy przyjechać w piątek o piętnastej to zaraz całą kase mu damy i z ciągnikiem pojedziemy do chaty, no to pojechaliśmy, a tam niespodzianka Nie powiem troche ładnie mówiąc źli byliśmy ale nam przeszło na szczęście

Temacik ma być ku waszej przestrodze, i prosze o zamieszczanie linków, lub podawanie numerów istnych oszustów, lub ciągników z nieznanego źródła, może ona baaardzo pomuc innym, bo po co tracić kase, czas i nerwy

I jedna sentencja : NIGDY NIE WPŁACAJ KASY NA KONTO BEZ OGLĄDANIA CIAGNIKA I POTWIERDZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Aha, zapomniał bym, mieli oni podrobiony dowód osobisty i założone konto w banku w Poznaniu, niech ten złodziej wie, że korzystając z komórki można go namierzyć co do 10 metrów, i policja ostro nad tym pracuje, ale na razie nie włącza numeru, i raczej był sprytniejszy i wyrzucił karte do śmieci, ale i tak mogą określić z kąd były wykonywane połączenia ( To dla złodzieja )
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html
    • Przez Eryko
      http://www.ziptuning.nl/pl/traktory/ spójrzcie na to.za prawie 4000zł mozna miec troche mocniejszy ciągnik.np Case Magnum 270,o mocy 312KM chipują do 406KM.tylko ciekawe jak to silniki znosza.