vitoma

C330 by vitoma

Polecane posty

Duszek1    1

Kolego zdradzisz koszt felg opon i dętek? Jakiej firmy opony będziesz zakładał? Do wiosny też muszę taki zestaw sobie kupić.

Czy po zwężeniu przedniej osi, ciągnik nie straci na stabilności? Bo przy tych szerokich kołach, odległość od środka jednego koła do drugiego jest mniejsza niż w starym rozwiązaniu. Czy tylko mi się wydaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Kolego zdradzisz koszt felg opon i dętek? Jakiej firmy opony będziesz zakładał? Do wiosny też muszę taki zestaw sobie kupić.

Czy po zwężeniu przedniej osi, ciągnik nie straci na stabilności? Bo przy tych szerokich kołach, odległość od środka jednego koła do drugiego jest mniejsza niż w starym rozwiązaniu. Czy tylko mi się wydaje?

 

detki po 39zl/szt, felgi ok 175zl/szt, opony na allegro sa mitasy 8pr za 290-300zl/szt ale sam sie zastanawiam czy nie kupic 10pr lub 12pr. napewno kupie mitasy.

 

Tak, odległość od osi do osi koła teraz jest moze troche mniejsza, ale raczej bardzo nieznacznie - w orginale na oponach 6.00-16 przednia os jest chyba wezsza od tylnej - ma mniej niz 154cm . Chyba, bo mierzyłem to, ale nie pamietam juz dobrze. W kazdym badz razie - nie mam zamiaru sie tym przejmować.

 

-----------------------

 

Powiedzcie mi jeszcze czy sztywne odciagi przy CBMach maja byc tylko po to by samodzielnie bez zsiadania z ciagnika moc podpiac maszyne bez problemów? Czy jest jeszcze jakas roznica w pracy juz zapieta maszyna na CBM gdy ma sie odciagi z lancucha a sztywne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Może kupisz nasze stomilki ? koszt 300 zł a jakością też nie odbiegają od mitasów :)

 

Na Twoim miejscu bym zastawił tą kierownicę, która była oryginalna , niż zakładać tą plastikową, :P


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

mam taki zamiennik kierownicy w c360 i nic sie z nim nie dzieje. a nie lubie zostawiac "nie swiezych" czesci ;)

 

mitas tylko dlatego ze z tylu sa mitasy, a lubie na sprzetach (czy to ciagniki czy samochody) miec 4szt opon tej samej marki - ot takie mam upodobanie. Rewelacjna jakosc to to nie jest, na tych z c360 juz widac bardzo delikatne spekania po 2 latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ciekawe jak długo wytrzymają ci te gumowe zapięcia maski, ja w swojej c330 wymieniłem to nawet pół roku nie wytrzymały :wacko:


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

nie myslisz aby kupic opony TL i zlozyc bez detki ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Oczywiście nie wiem jakie chcesz podczepiać maszyny , ale pewnie będą to lekkie maszyny ? Wtedy może się okazać ,że bez wysiadania z ciągnika jest trudno podczepić bo maszyna jest za lekka i zapadka CBM'a nie może się "poddać" jej naporowi - mam tak u siebie przy ciągniku 48km . Z resztą pewnie w DF masz do czynienia z CBM i wiesz :)

 

Przednie koła będą na sprzedaż ?

Jaki jest koszt wykonania takiego tłumika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdeXZet    151

Przy sztywnych odciagach maszyna w pracy opiera się na odciągu, w łańcuchowych napręże je. Możesz zostawić łańcuchy ale listwy podnośnika muszą być spięte na odpowiednią odległość pod maszynę, więc wymianę odciągów możesz sobie odpuścić. (Ja mam w 2 ciągnikach sztywne odciągi, z tym że w jednym mam haki i teraz muszę w drugim wymienić z otworów na haki bo to jednak dobra rzecz (ale wymienie jednak na jesień, bo kasy brak :( męczyłem się 6 lat to i kolejne pół roku się pomęcze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmexpert    54

Cieszymy się że jest Pan zadowolony z zakupów.

Pozdrawiamy i życzymy udanego remontu.


http://www.farmexpert.pl

Farmexpert - internetowy s k l e p rolniczy z częściami zamiennymi oraz akcesoriami.

501-612-029
501-260-817

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

A może ustosunkuje się Pan do tych niby markowych haków?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Przecież w sklepie jest napisane, że to typ Walterscheid.

To chyba jest słowo kluczowe - poza ceną - tak po mojemu :)

 

Vitoma nie myślałeś, żeby otworzyć jakiś warsztat? Toż to byłby najlepszy punkt w kraju :) U Ciebie powinna być robiona akcja "odpicuj mojego Ursusa" :)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Jest coś takiego topagrar organizuje - czytałem wyniki - 2 Ursusy będą robione :)

 

http://www.agrofoto.pl/articles/top-prawo/odpicujemy-ci-ursusa-c-330-zgloszenia-do-9-stycznia/


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmexpert    54

A może ustosunkuje się Pan do tych niby markowych haków?

 

Kolega pooch ma rację.

W nazwie haków na naszej stronie jest napisane " Hak końcówka do spawania CBM Cat-2S lekka typ 1380-108010 Walterscheid"

Używaliśmy dotąd nazwy od dostawcy, ale jeżeli to Państwa wprowadza w błąd to zmienimy to.

Dzięki za uwagę.


http://www.farmexpert.pl

Farmexpert - internetowy s k l e p rolniczy z częściami zamiennymi oraz akcesoriami.

501-612-029
501-260-817

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Zaglądam na Waszą stronę i wiem, że oryginalne części trochę inaczej oznaczacie ale akurat opis tych haków jest jednak dwuznaczny.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jak widać Farmexpert liczy się z klientami - za to też lubię ten sklep internetowy :)

 

 

Co do konkursu "odpicujemy Ci ursusa" czytaliście regulamin ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Nie czytałem nawet nosiłem sie z zamiarem zgłoszenia ciagnika ale na noszeniu sie skończyło, a jakie tam ciekawostki się znajdują?

 

A co do sklepu Farmexpert też muszę dać duży PLUS za podejście do klienta. Szczerze POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Tak po krótce zgłaszana trzydziestka musiała być własnością zgłaszającego , musiała mieć ważne oc , przegląd , realizacja projektu ma trwać bodajże do czerwca maksymalnie , top agrar ma prawo wygrane egzemplarze zabrać ze sobą na jakieś dwie imprezy rolnicze (wyszczególnione) , przez chyba rok nie można z ciągnika zrywać naklejek reklamujących i zwycięzca musi zapłacić 2 tys podatku od wygranej (remont opiewa na 20 tys zł nie obejmuje kabiny i wyposażenia dodatkowego) .

 

To tak na mój rozum opłaciło się zgłosić ciągnik w fatalnym stanie technicznym , bo taki który jest w dobrym stanie ogólnym , albo w bardzo dobrym stanie technicznym a złym wizualnym to już nie bardzo ;) Tak samo jeśli trzydziestka jest jedynym ciągnikiem w gospodarstwie albo jest niezbędna to na spory czas zostaje się bez ciągnika , a później podczas sezonu dwa razy też zostanie zabrana na kilka dni ...

I jeszcze nie wiadomo jak wygląda sprawa czy można założyć sobie kabinę czy ładowacz , lub dokonać jakiejkolwiek przeróbki przez czas co najmniej do czasu tych imprez rolniczych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladyslaw1    40

Żeby 20 tyś zł włożyć w 30tkę, to stare powinny zostać tylko korpusy,a reszta to same nowe części :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

NIekoniecznie. Składaj TYLKO na oryginalnych częsciach to zobaczysz co ile kosztuje ;)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

same nowe części :D

taaa 5x gorsze od starych.

 

tak sobie ostatnio myslalem z jaka czestotliwoscia psuła by sie c330 zlozona w calosci z czesci do niej obecnie dostepnych w sklepach - obstawiam 1 awarie na 5mtg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladyslaw1    40

taaa 5x gorsze od starych.

 

tak sobie ostatnio myslalem z jaka czestotliwoscia psuła by sie c330 zlozona w calosci z czesci do niej obecnie dostepnych w sklepach - obstawiam 1 awarie na 5mtg :)

 

Zasada kupowania nowych części jest prosta. Trzeba dobrze zapłacić, by mieć coś dobrej jakości. Bo jak ktoś tnie koszty i kupuje części z Chin czy Indii to nie ma co się dziwić, że szybko się rozlatują. :D Ja to ma złe doświadczenia z takimi pierdołkami w capku, ledwo z sklepu przywiozę i już fabrycznie nie działa. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voyteknet    0

Alternator proponuje coś krajowego np, expom, bo ten agtech to nic innego jak made in china

 

Co do koloru lakieru, to będzie żółty ?

 

 

no co ze made in china?? irytuja mnie takie komentarze..... kup sobie oryginalne np filtry do case czy jd i zobacz gdzie zostaly zrobione.... i to czesto nie bedzie USA ani nawet GERMANY. W sumie to ten komputer z którego piszesz - działa?? chyba działa - ale powiem Ci w tajemnicy że tez raczej nie jest amerykański;) czy wyprodukowany w Niemczech:)...

wszystko to kwestia spelnienia standardow i sprawnosci dzialania okreslonej funkcji... alternator (w tym wypadku) ma doładowywac akumulator a nie recytowac Kochanowskiego staropolszczyzną;):);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2006
      Witam, mam pytanie mianowicie posiadam rozsiewacz amazone ZA-V 2200 z 2018 r. Do tego pory rozsiewacz chodził z nowej generacji ciągnikiem z systemem isobus, a teraz mam potrzebę zapięcia go do zetora 12245, ale z rozsiewacza wychodzi tylko kabel z wtyką do isobusa i nie wiem jak to zespolić z zetorem, dodam że oprócz komputera do isobusa, posiadam też komputer do rozsiewacza amatron 3. Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez wisnia83
      Cześć forum. Właśnie dołożyłem sprężarkę powietrza do swojego masseya 675. Działa elegancko i jeżeli kogoś interesuje to zapraszam do filmiku na yt tam jest opisane jak i z czym. 
       
    • Przez adam098
      Witam jak podłączyć tura bezpośrednio do rozdzielacza pod siedzeniem a gdzie dać wolny spływ ?

    • Przez farmerzpowołania
      Witam,
      Czy ktoś z Państwa robił zawracacz kołowy do swojego ciągnika?
      Ja chciałbym taki zrobić, poterzebuję inspiracji i trochę podpowiedzi jak taki zawracacz wykonać.
    • Przez szymonkombajnmassey
      witam, zasialem na probe 10ar kukurydzy, zeby nie męczyć kombajnu zebralem same kolby na przyczepke, posiadam kombajn massey ferguson 86, i czy musze zakladac jakies blachy na cepy i zmieniac klepisko? (ziarna spokojnie przechodza przez klepisko)(mam sita dolne do kukurydzy)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj