marcinurban

Temperatura w Renault Ceres 340

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcinurban    2

Witam,

Pytam panów znających temat, właścicieli i użytkowników Ceresa 340 z silnikiem JD, jaką temperaturę pokazuje wskaźnik w waszych ciągnikach (czy wskazówka znajduje się w środku zielonego pola, czy jest bliżej czerwonego - może jakieś foto?) chodzi mi o temperaturę podczas normalnego użytkowania, mam tą prostą wersję ze "starym" licznikiem. pytam bo od niedawna jestem właścicielem takiego ciągnika i zaniepokoił mnie fakt że wskazówka niebezpiecznie zbliża się do czerwonego pola, wymieniłem płyn (ktoś tego nie robił chyba nigdy) zmieniłem termostat odpowietrzyłem układ (nagrzewnice grzeje) a mimo to wskaźnik dalej pokazuje wysoką (moim zdaniem) temp., a co ciekawe termostat się nie otworzył. więc nie wiem od czego zacząć? czujnik? wskaźnik?

jeśli ktoś może pomóc będę wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndyB    12

Najlepiej jak byś mu zmierzył faktyczną temperature a nie opierał się na wskażniku najlepiej zmierzyć bezdotykowym termometrem albo miernikiem z sondą a póżniej się zastanawiać co jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek76    0

mgilek1 ty masz chyba wyświetlacz elektruniczny jak w moim JD 3400 z 95 roku też miałem problem z temp silnika ale ogarnołem to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PSIK94    1
Napisano (edytowany)

witam ;) ja tez mam taki problem że temperatura w ceresie jest nie równa raz pokazuje że ma 90 stopni raz pokazuje ze jej w ogóle nie ma , czy to wina termostatu. pomoże ktoś?

i też mi nie pokazuje ile km podczas jazdy licznik jest elektryczny ;)

post-44171-0-84659300-1401259582_thumb.jpg

Edytowano przez PSIK94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriano6270    0

Też mam ten problem w ceresie 345 że wskazówka jest bliżej czerwonego. Jak ktoś wie co to może być niech napisze co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krysp2105    0

Cześć czy rozwiązałeś problem z wysoką temperaturą???? jeśli tak to co było przyczyną, bo mam taki sam problem........;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

Tez mam ten problem ale myślę że leży ona po winie nie łączyć styków wyświetlacza lub innej kostki od czujnika temp


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krysp2105    0

Witam  to co pokazałeś na wskażniku jest za wysoko, mierzone w realu z termometrem będzie około 95 - 98 stopni robiłem taki pomiar ( czajnik elektryczny, termometr druga osoba w ciągniku oczywiście włączony zapłon i kilka razy porównywać) będziesz wiedział gdzie jest błąd, ja miałem dwa czujniki do porównania..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez BartekCiszek
      witam mam problem a mianowicie pólbiegi nie chca sie przelaczac jak pojezdze troche to wtedy sie przelaczy ale to dopiero po polowie dnia gdy przelacze z polbiegu 2 na 3 to kontrolka przeskakuje jak by sie przelaczyl a zaraz wskakuje spowrotem na 2 to samo z 1 póbiegiem
    • Przez rolnikus21
      Witam. Chciałbym już pryskać na grzyba ponieważ widzę jego oznaki w pszenżycie lecz temperatury są różne nocami około 5 stopni albo mniej a w dzień ponad 15.
      Mam zamiar pryskać tiltem turbo a nie chciałbym wyrzucić pieniędzy w błoto. 
      A na ulotkach od srodków nie pisze jaka musi być minalna temperatura do wykonywania zabiegu i przez jaki czas musi się utrzymać ta temperatura.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj