lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

masa24    2348
18 minut temu, mamdres napisał:

czy domownik ubezpieczony w KRUSie który nie pobiera dopłat bezpośrednich bo przekazał gospodarstwo synowi może ubiegać się o dofinansowanie, bo słyszałem sprzeczne informacje ?

jestes u syna jako domownik ?  osoba u ktorej jestes jako domownik pobiera doplaty? jezeli tak to mozesz tylko czas ci sie konczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamdres    3
5 minut temu, masa24 napisał:

jestes u syna jako domownik ?  osoba u ktorej jestes jako domownik pobiera doplaty? jezeli tak to mozesz tylko czas ci sie konczy

tak jestem u syna ubezpieczony jako domownik i syn pobiera dopłaty bezpośrednie, czyli jednak mogę złożyć wniosek? dzięki za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7222

Po świętach sprawa się wyjaśni. Jeśli nie przejdzie ciągnik w takim kształcie to robię zmianę na auto+ sprzęt. Doradca pewnie będzie zadowolony 😵 ale w sumie sam mi proponował takie rozwiązanie. Nie poddam się bez walki, za dużo nerwów mi napsuli

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Złóż wniosek o płatność , kredyt jeżeli jest na gospodarstwo i nie obciąży w żaden sposób ciągnika jakaś cesja itp potraktuj jako środki własne i nie wspominaj o kredycie.

1 godzinę temu, mamdres napisał:

syn korzystał z młodego rolnika i modernizacji to raczej nie może

Modernizacja nie przeszkadza , jeżeli syn korzystał z ułatwiania startu młodym rolnikom w ramach prow 2007-2013 to tez moze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

jeśli złożę wniosek na jakaś rzecz ale mi odrzucą to mam możliwość zmiany na inna rzecz z innym pkd? czy odrzucony to odrzucony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

nikt ci tego nie powie, mozesz probowac.  sprzet do sprzatania do tego, przyczepke jak nie masz i mozna probowac ze sluzy do transportu sprzetu itp .

lub zalezy co jeszcze kupujesz to mozna uzasadniac ze pojemny samochod z duzym bagaznikiem do przewozu sprzetu

szanse sa napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Jak wygląda u was sprawa podatku do urzędu gminy z tytułu prowadzenia dodatkowej działalności? Nie miałem z tym dotychczas do czynienia a nie chcę wdepnąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Należy złożyć deklaracje i zgłosić budynki oraz grunt zajęty pod prowadzenie działalności . Zostanie nałożona wyższa stawka podatku

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7222

A jak działalność nie stacjonarna tylko usługi mobilne to też będzie podatek? 

Dobrze kombinuję auto suv + przyczepka z wywrotem do przewozu sprzętu i śmieci z pozostałości po sprzątaniu, kosiarka traktorek, kosa spalinowa, piła spalinowa, myjka ciśnieniowa pod mycie kostki elewacji i jakieś pierdoły, odsniezarka... Pierwsza rata kupić auto i za zwrot vat + mały wkład własny resztę... 

Czy przypadkiem nie było coś o tym, że 70% premii musi być wydatkowane na środek trwały do wykonywania głównego kodu PKD?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
19 minut temu, pedro2 napisał:

A jak działalność nie stacjonarna tylko usługi mobilne to też będzie podatek? 

Dobrze kombinuję auto suv + przyczepka z wywrotem do przewozu sprzętu i śmieci z pozostałości po sprzątaniu, kosiarka traktorek, kosa spalinowa, piła spalinowa, myjka ciśnieniowa pod mycie kostki elewacji i jakieś pierdoły, odsniezarka... Pierwsza rata kupić auto i za zwrot vat + mały wkład własny resztę... 

Czy przypadkiem nie było coś o tym, że 70% premii musi być wydatkowane na środek trwały do wykonywania głównego kodu PKD?

Podatku raczej nie będzie , ewentualnie w domu będziesz miał biuro ale nie zmienisz przesnaczebia lokalu i np razem z dokumentami będziesz korzystał normalnie z pokoju jak do tej pory wiec przeznaczenia nie zmienisz 

inaczej by było jakbyś cały Pokoj wyłączył z użytku mieszkalnego i miał typowe biuro lub gabinet do przyjmowania interesantów np

w biznesplanie nie jest podane który pkd jest główny . Nie ma tez narzuconego tego ze 70 procent na główny środek trwały . Ogólnie 70 ma być przeznaczone na środki trwale

Edytowano przez masa24
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, pedro2 napisał:

A jak działalność nie stacjonarna tylko usługi mobilne to też będzie podatek? 

Dobrze kombinuję auto suv + przyczepka z wywrotem do przewozu sprzętu i śmieci z pozostałości po sprzątaniu, kosiarka traktorek, kosa spalinowa, piła spalinowa, myjka ciśnieniowa pod mycie kostki elewacji i jakieś pierdoły, odsniezarka... Pierwsza rata kupić auto i za zwrot vat + mały wkład własny resztę... 

Czy przypadkiem nie było coś o tym, że 70% premii musi być wydatkowane na środek trwały do wykonywania głównego kodu PKD?

Kombinuj kombinuj, może nie trafisz na jakiegoś agenta agencji który zazdrości rolnikowi suva. No i pamiętaj ze VAT na samochód to nie 23proc.

Edytowano przez BellCross

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Jeżeli będzie prowadził ewidencje i tylko do celów służbowych odliczy 100 procent vat

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, masa24 napisał:

Jeżeli będzie prowadził ewidencje i tylko do celów służbowych odliczy 100 procent vat

Tylko musi mieć kilometrówkę prowadzoną, zrobi chociaż jeden nie zarejestrowany kilometr i US się dowali jak to w przypadku każdego vatowcam, lepiej wziasc auto w leasing i wprowadzić w koszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

A co zmieni leasing ? Nic . W tym przypadku tez w celach mieszanych odliczy 50 procent a jako samochód firmowy z prowadzona ewidencja 100 procent . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zreszta co to za działalność bo ja nie jestem taki obrotny by to ogarnąć a mam suva, myjkę i kosiarkę simplicty 27KM z koszem, co prawda nie mam haka i przyczepki. Tylko problem w tym, ze nie widzę zapotrzebowania w tej dziedzinie.

Jeżeli myśli o zyskach to leasing mu zwiększy koszty i obniży podatek. Zreszta pedro pewnie myślał o zgarnięciu pełnego VAT za auto nie biorąc pod uwagę, ze może mu być ciężko go odzyskać (uzyskanie homologacji, kilometrowka, wpisanie auta w rejestr firmy, wyższe ubezpieczenia jako auto „z kratka”)

Edytowano przez BellCross

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

owszem , ale jezeli mowisz o wzieciu samochodu poza premia , to nie wiem czy bedzie zainteresowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7222
10 minut temu, BellCross napisał:

Kombinuj kombinuj, może nie trafisz na jakiegoś agenta agencji który zazdrości rolnikowi suva. No i pamiętaj ze VAT na samochód to nie 23proc.

Tak jak masa mówi, auto tylko do celów służbowych wtedy 100%. Wiem, że wtedy kilometrówka.  Przecież premia dyskwalifikuje chyba firmowe środki trwałe wykorzystywać jako prywatne? Czy nie? 

Jeśli była by opcja, że można wykorzystywać auto do celów prywatnych to jak najbardziej bym wybrał tą opcję. Pal licho te 10tys vatu. Późniejsze koszty eksploatacji i ubezpieczenia też wtedy 50% zwrot VAT.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, pedro2 napisał:

Tak jak masa mówi, auto tylko do celów służbowych wtedy 100%. Wiem, że wtedy kilometrówka.  Przecież premia dyskwalifikuje chyba firmowe środki trwałe wykorzystywać jako prywatne? Czy nie? 

Jeśli była by opcja, że można wykorzystywać auto do celów prywatnych to jak najbardziej bym wybrał tą opcję. Pal licho te 10tys vatu. Późniejsze koszty eksploatacji i ubezpieczenia też wtedy 50% zwrot VAT.

VAT za auto 50proc a za części i paliwo już chyba 100proc . No przecież możesz (prywatnie) jechać do klienta czy to kupionym autem czy ciągnikiem 

 


Ciekawe czy dużo ludzi jeszcze składa wnioski do tej pory złożyło 3100.

Edytowano przez BellCross

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj