lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

Gość   
Gość
5 godzin temu, BellCross napisał:

Gdybys nie wiedział „dojna zmiana” może podnieść tylko VAT z podatków, każde inne jak za smieci czy nieruchomości jest zależny od samorządu terytorialnego.

Trochę się mylisz bo za masę innych rzeczy też mogą podnieść - za prąd chociażby. Co do reszty - gospodarka to system naczyń połączonych - vat lub prąd  w górę wywołuje lawinę wzrostu cen w różnych gałęziach nawet na szczeblu lokalnym czyli samorządowym. Samorząd terytorialny tylko z nazwy jest samorządem bo tak naprawdę dalej podlega pod rząd centralny. Co do systemu rozdawania kasy samorządom przez rząd centralny - no cóż "swoim" dają i dopóki urzędujący starosta jest z koalicji to ma szansę na kasę. Jeśli masz starostę z PO czy tam KO to w oczach Morawieckiego, Dudy i Kaczyńskiego jesteś człowiekiem drugiej kategorii  tak jak reszta mieszkańców powiatu - taki apartheid na tle politycznym

Co do mojej hipokryzji - ja nie doję unii na kasę w ten sposób, że wyciągam rękę i krzyczę dajcie więcej - jest możliwość to składam wniosek, odrębną sprawą jest to czy w przypadku pozytywnej decyzji w ogóle się zdecyduję na skorzystanie z premii. 

A toczy jest to 150 000 czy 100 000 niewiele mnie interesuje czy zrobił to Tusk czy Morawiecki czy inna głowa z UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

do narzekajacych ze duzy duzy, ze wogole trzeba ten zus placic. Ludzie , ogarnijcie sie. Dostajecie 150 000 na start działalności. Ogromna kasa. Tylko po pierwsze trzeba miec pomysl, trzeba umiec cos robic i robic to. Dla nie rolnikow sa dotacje z up w kwotach 20 000 zl , lubie biora i sa zadowoleni, a tu 150 000 lezy na ulicy i jeszcze zle bo zus trzeba placic. niestety. czy otwiera sie dzialalnosc gospodarcza z dotacji czy nie, zawsze trzeba poniesc jakis koszt. zawsze jest ryzyko ze pomysl moe nie wypalic. tu tez tak jest, tylko oprocz ryzyka to jest ogromne wsparcie i jak ktos ma leb na karku i chce cos robic to to wykorzysta

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Jak ktoś chce tą kase wykorzystać na lepsze auto w garazu albo po 5 latach wycofać 50% premii w postaci sprzedaży np maszyn które kupil to to również jest idealny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Typowy rolnik tzw Janusz, chce wszystko za darmo bo mu się należy a jak dają to też źle bo za mało... Albo chcą w zamian żeby coś robić... 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

 i jeszcze kontrolowac chca skurwiesyny z agencji . wymyslaja tylko i nie daja spokonie zyc!

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam trochę znajomych co pobrali różne dotacje z różnych źródeł i jak rozmawiam z nimi to robią oczy, że aż na 5 lat jest ta co się staram. Dla przykładu znajomy wziął 70 tysi z jakiejś fundacji na 2 lata a teraz jeszcze stara się o jakąś kasę z zus z jakiegoś bhp czy coś na działalność którą już prowadzi za kasę z fundacji. Dużo  było dwuletnich firm bo taki był okres chyba z  UP - a jak gadałem ze znajomą co tym się zajmował to mówiła że był taki rok gdzie kasę musieli wypchnąć to nawet na produkcję bębenków dawali i inne różne dziwne działalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adaminoo1990    12
1 godzinę temu, masa24 napisał:

do narzekajacych ze duzy duzy, ze wogole trzeba ten zus placic. Ludzie , ogarnijcie sie. Dostajecie 150 000 na start działalności. Ogromna kasa. Tylko po pierwsze trzeba miec pomysl, trzeba umiec cos robic i robic to. Dla nie rolnikow sa dotacje z up w kwotach 20 000 zl , lubie biora i sa zadowoleni, a tu 150 000 lezy na ulicy i jeszcze zle bo zus trzeba placic. niestety. czy otwiera sie dzialalnosc gospodarcza z dotacji czy nie, zawsze trzeba poniesc jakis koszt. zawsze jest ryzyko ze pomysl moe nie wypalic. tu tez tak jest, tylko oprocz ryzyka to jest ogromne wsparcie i jak ktos ma leb na karku i chce cos robic to to wykorzysta

Nic dodać nic ująć 😀

Ty się lepiej szykuj na dojenie nowej WPR bo RMG na 100 tys a MR 200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

juz koncza mi sie mozliwosci na kogo brac te programy , ale bardzo dobry interes o duzym zapotrzebowaniu to pisanie wnioskow w ww  programach. Tylko troche trzeba sie z tymi ludzmi nauzerac mimo wszystko , wiec jak ktos ogarnia te sprawy i ma glowe na karku to namawiam do sprobowania. Chetnych starczy dla kazdego kto bedzie to robil dobrze.

a masz jakies informacje na temat tych kwot czy tylko pogloski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Pogłoski. Teraz żeby dokręcić śrubę powiążą PROW z ekologią i cyfryzacją. Może być więcej kasy ale i maszyny idą odpowiednio w góre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
29 minut temu, Partyzant85 napisał:

Mam trochę znajomych co pobrali różne dotacje z różnych źródeł i jak rozmawiam z nimi to robią oczy, że aż na 5 lat jest ta co się staram. Dla przykładu znajomy wziął 70 tysi z jakiejś fundacji na 2 lata a teraz jeszcze stara się o jakąś kasę z zus z jakiegoś bhp czy coś na działalność którą już prowadzi za kasę z fundacji. Dużo  było dwuletnich firm bo taki był okres chyba z  UP - a jak gadałem ze znajomą co tym się zajmował to mówiła że był taki rok gdzie kasę musieli wypchnąć to nawet na produkcję bębenków dawali i inne różne dziwne działalności.

Myśle, ze powinieneś tez skorzystać z wsparcia tej fundacji, będzie łatwiej, masz tez kolegów co ci podpowiedzą - działaj towarzyszu działaj, po co się uzależniać na 5lat od agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

z ekologia to pewne, tylko nie znam stawek i innych konkretow. Na pewno zabiora platnosc dodatkowa ktora teraz jest od 3 do 30 ha dla gospodarstw powyzej 50 ha.

Przed chwilą, BellCross napisał:

Myśle, ze powinieneś tez skorzystać z wsparcia tej fundacji, będzie łatwiej, masz tez kolegów co ci podpowiedzą - działaj towarzyszu działaj, po co się uzależniać na 5lat od agencji.

no zaskakujesz mnie , takie same wnioski chcialem koledze przekazac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adaminoo1990    12
5 minut temu, masa24 napisał:

juz koncza mi sie mozliwosci na kogo brac te programy , ale bardzo dobry interes o duzym zapotrzebowaniu to pisanie wnioskow w ww  programach. Tylko troche trzeba sie z tymi ludzmi nauzerac mimo wszystko , wiec jak ktos ogarnia te sprawy i ma glowe na karku to namawiam do sprobowania. Chetnych starczy dla kazdego kto bedzie to robil dobrze.

a masz jakies informacje na temat tych kwot czy tylko pogloski?

 

projekt_Planu_Strategicznego (1).pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Korzystam z tych w  których spełniam warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No cóż, nie miałem wtedy racji w czasie naszej kłótni (emocje) i skorzystałem z twoich uwag na forum. Sam tez napisałem komuś biznesplan i wniosek pod ciągnik, wiec z automatu muszę się wycofać z tego co przedtem mówiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adaminoo1990    12

No nie mam na to czasu, chcemy rozwinąć duza firmę elewacyjna za najwyzsza pule z pozarolniczej bo siedzimy z ojcem i bratem juz dekadę w tym i nie boimy się zusow ani kosztów na 7 ludzi (na starcie) jak te pipy tu na pseudo firemkach z samozatrudnieniem, no i dokupujemy ziemi żeby jeszcze coś "wydoic" w przyszłości do gospodarstwa bo rodzina spora to i możliwości jakieś sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Adaminoo1990 napisał:

No nie mam na to czasu, chcemy rozwinąć duza firmę elewacyjna za najwyzsza pule z pozarolniczej bo siedzimy z ojcem i bratem juz dekadę w tym i nie boimy się zusow ani kosztów na 7 ludzi (na starcie) jak te pipy tu na pseudo firemkach z samozatrudnieniem, no i dokupujemy ziemi żeby jeszcze coś "wydoic" w przyszłości do gospodarstwa bo rodzina spora to i możliwości jakieś sa.

Elewacje to dobry interes. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343
3 minuty temu, Adaminoo1990 napisał:

No nie mam na to czasu, chcemy rozwinąć duza firmę elewacyjna za najwyzsza pule z pozarolniczej bo siedzimy z ojcem i bratem juz dekadę w tym i nie boimy się zusow ani kosztów na 7 ludzi (na starcie) jak te pipy tu na pseudo firemkach z samozatrudnieniem, no i dokupujemy ziemi żeby jeszcze coś "wydoic" w przyszłości do gospodarstwa bo rodzina spora to i możliwości jakieś sa.

mam nadzieje ze piszesz powaznie a nie ironicznie, bo jak dla mnie takie podejscie jest jak najbardziej sluszne mimo teorii tu na forum ze nie powinno sie tak robic

ogolnie budowlanka to dobry interes w tych czasach. dachy elewacje ocieplenia.  Kazdy zarobi i fachowiec i partacz bo ceni sie i jeden i drugi:D

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Działalności budowlanych jakoś mniej w tym roku w porównaniu z poprzednim. Ale może takie czasy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

faktycznie ciekawie sie zapowiada te nowe rozdanie. po lebkach przejrzalem. chyba uslugi rolnicze tez dla tych ktorzy zaczynaja prowadzenei dzialalnosci ale moge sie mylic bo nie wczytywalem sie. mlody rolnik 200 000 ,  rmg 100 000 -150 000 i so ponizej 25 000 uprawnia do udzialu. ciekawe czy zusowcow dopuszcza czy tylko rolnik na krus

jak myslicie kiedy wejda te programy ?  po tym 2 letnim okresie przejsciowym ktory teraz ma byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Popatrz wstecz. Kiedy ruszyły realnie działania w 14-20. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adaminoo1990    12
1 minutę temu, masa24 napisał:

mam nadzieje ze piszesz powaznie a nie ironicznie, bo jak dla mnie takie podejscie jest jak najbardziej sluszne mimo teorii tu na forum ze nie powinno sie tak robic

ogolnie budowlanka to dobry interes w tych czasach. dachy elewacje ocieplenia.  Kazdy zarobi i fachowiec i partacz bo ceni sie i jeden i drugi:D

Nie ironicznie, znam się na tym co chce robić i robimy to od lat, brat jest brygadzistą z kontaktami w wielu firmach budujących bloki od podstaw i prace juz nam proponowali na swoim jeszcze przed dotacja i przemyślenia o kredycie na start juz były, a kasy z premii wystarczy na sprzet na elewcje, wykończenia, tynki maszynowe, dachy, posadzki, wiec zabezpieczyliśmy się na kilku frontach pod przyszłych ludzi w maszyny i sprzet. Zabieramy z firmy cala brygadę ze sobą w tym szwagra i kilku kumpli i ruszamy w przyszłym sezonie, a przy okazjii po rodzinie okazało się że w znajomych jest ogarniety doradca kredytowy dla którego 200 koła kredytu przy koronawirusie nie robi żadnego problemu to też skorzystamy z możliwości. Rolnictwo głównie hobby plus dodatkowe dochody. A podejście takie  jak najbardziej słuszne, brać póki sa dotacje i ma się leb na karku, w 2021 zamykam RMG na mamę, teraz czekam na decyzję w styczniu na siebie, ziemie kupiliśmy na brata żeby w marcu złożyć kolejne a co dalej czas pokaże, a i jeszcze laptop wpadł bo dwie siostry sie jeszcze uczą, ale też juz cos na nie będę myslal bo jedna zaraz 18 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

i prawidlowe podejscie

nie wiem zbytnio jak to bylo wstecz,  ulatwianie startu mlodym rolnikom 2007-2013 bralem chyba w 2014 roku m a nowy prow 2014-2020 ruszyl w 2015 chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj