lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hella    1

Witam! Proszę o podpowiedź! Zadano mi telefonicznie pytanie czy premię będę rozliczać netto czy brutto? No jak brutto????

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
just87    0

Czy ktoś wie jak jest z samochodami w wersji demo ? Można taki kupować czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodman    24
2 godziny temu, just87 napisał:

Czy ktoś wie jak jest z samochodami w wersji demo ? Można taki kupować czy nie ?

na 99% nie , ponieważ nie jest to samochód nowy

miałem propozycję od deelera sam. zakupu takiego samochodu demo o kilka tys. taniej ,

ale prowadzący wniosek nie bardzo na to przystawał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

a jak z rozliczeniem Vat za zakup samochodu, obecne przepisy mówią że można odliczyć 50 %, a księgowa mówi że tylko 6000   jeśli kupuje się na firmę.

Czy w tym przypadku obowiązują inne przepisy i dostaniemy z powrotem te 23% ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DYWI    9

Witam dowiedziałem się że zostałem typowany do kontroli przed 2 rata ktoś miał taką kontrolę na czym ona polega ???


O Polska kraino! Gdyby ci rodacy, Co za ciebie giną, Wzięli się do pracy

I po garstce ziemi Z ojczyzny zabrali,Już by dłońmi swemi Polskę usypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Odpowiedź na moje pytanie. Rozliczenie samochodu jak u innych. Z VAT mogę otrzymać 6000 zł. Pewnie sprawdza faktury I czy rzeczywiście masz sprzęt który miałeś zakupić. Ja mam kolejne pytanie. Czy wplata drugiej transzy może nastąpić szybciej niż przy przejściu na ZUS. Zamierzam płacić KRUS a później ZUS. Ogólnie program jest napisany ze za 30 tys które zostaje też mam do kupienia różne rzeczy. Czy w przypadku oczekiwania na drugą rate muszę kupić to za własne pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7222

Dzisiaj pisemko, nie chcą się zgodzić na ciągnik powyżej 85km. Po telefonie do prowadzącego nie ma mowy o żadnej argumentacji dlaczego potrzebny większy. A wraz w rozwojem usług i potrzebie większego ciągnika kazał zakupić drugi większy. Co za buc. Jutro doradca ma go molestować...

Odechciewa mi się powoli tej premii. Kupić sprzęt, który bez przypału będę mógł wykorzystać w gospodarstwie i robić usługi, nikt nie będzie stał nad głową i żądał tłumaczenia z każdej godziny pracy. A roboty by nie zabrakło


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodman    24
9 godzin temu, pedro2 napisał:

Dzisiaj pisemko, nie chcą się zgodzić na ciągnik powyżej 85km. Po telefonie do prowadzącego nie ma mowy o żadnej argumentacji dlaczego potrzebny większy. A wraz w rozwojem usług i potrzebie większego ciągnika kazał zakupić drugi większy. Co za buc. Jutro doradca ma go molestować...

Odechciewa mi się powoli tej premii. Kupić sprzęt, który bez przypału będę mógł wykorzystać w gospodarstwie i robić usługi, nikt nie będzie stał nad głową i żądał tłumaczenia z każdej godziny pracy. A roboty by nie zabrakło

no jeżeli masz w biznes planie ciągnik do 85 , to się nie ma co dziwić ,że się nie chcą zgodzić na większy,

mógłbyś  zrobic aneks na inny model ale moc jest u nich święta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7222

Po to jest możliwość zmiany bp żeby zmienić. I chodzi o model właśnie bo te 85km mi nie przeszkadza, zawsze można podnieść moc. Tylko najmniejszy model wyższej serii ma właśnie 100 koni. Wszystko zależy od prowadzącego


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7222

Jednak co 100 to nie 140, więc miałem nadzieję... W uzasadnieniu pisaliśmy o zakupie w przyszłości drugiej kosiarki do poboczy na wysięgniku i przystawki do obcinania gałęzi, przyczepy tandem. Byłem u gościa, który kupił taką kosiarke na wysięgniku i pracuje starym bodajże ZTS 12145? To nawet on nie ma lekko bo dźwignia duża się robi, a co dopiero taki siurek 80 koni 3,5t. Na razie bez zmian.

Można wnioskować o zmianę osoby prowadzącej wniosek? Jeśli nic go nie ruszy to może drugi się ugnie...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xmen    20

Dopisz do wniosku rowniarke do drog z Pronaru, ma zapotrzebowanie mocy ok 130 km i nie jest droga, moze tym goscia przekonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Witam, mam pytanie czy zmianę maszyny we wniosku trzeba robić po przed złożeniem wniosku o płatność czy można w trakcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1248    1

Dostałem decyzję na budowę warsztatu na maszyny rolnicze Podlaskie. Jedna poprawka wniosek i biznesplan pisany samodzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xmen    20

Czesc, czy oprocz PKD z wniosku, zakladajac dzialalnosc moge dopisac jeszcze inne kody nie zwiazane z finansowana dzialalnoscia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martyna90    7
maly1248 napisał:

Dostałem decyzję na budowę warsztatu na maszyny rolnicze Podlaskie. Jedna poprawka wniosek i biznesplan pisany samodzielnie.

tak, możesz dodać nieograniczoną ilość kodów pkd ale urządzeń zakupionych za premię nie można wykorzystywać do innych celów niż do tych wpisanych we wniosku (oficjalnie 😉 )


miało być do xmena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

A ja pismo do końca sierpnia, tylko sprawa dotyczy wypłaty II raty.


hella napisał:

Witam! Proszę o podpowiedź! Zadano mi telefonicznie pytanie czy premię będę rozliczać netto czy brutto? No jak brutto????

Jak chcesz być vatowcem to musisz wydać min 123tys.brutto na fakturach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7222
9 minut temu, machtomi napisał:

A ja pismo do końca sierpnia, tylko sprawa dotyczy wypłaty II raty.

 

Jak chcesz być vatowcem to musisz wydać min 123tys.brutto na fakturach.

 

A nie czasami faktury na150tys netto? 

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

jak ma wypłatę drugiej raty to jest z poprzedniego naboru w którym była kwota 100tys a nie 150. trzeba doprecyzować, nie jest tak że 70% kwoty trzeba wydać w środek trwały a resztę albo nie albo w obrotowe, ewentualnie na ZUS, podatki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emt    0
Dnia 7.07.2020 o 17:26, rudinho11 napisał:

Pismo.z przesunięciem do końca Lipca.

Mam pytanie . Czy agencja sama z siebie wydłużyła termin rozpatrywania .....czy też wnioskowaliście o zaprzestanie rozpatrywania wniosku z powodu Covid ? Pytam , bo odnoszę wrażenie że rozpatrujący mój wniosek zrobił mnie w ch ..a z tym zaprzestaniem .......Jeśli można - to samo pytanie do tomek 15h . Moje " doświadczenia " z tym panem opisałem na forum .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Nie wnioskowałem o zaprzestanie rozpatrywania mojego wniosku. Arimr sama przesyła do mnie prolongaty z nowymi terminami rozpatrzenia wniosku.Jak w piśmie tłumaczą "sprawa ma skomplikowany charakter".Z niczego nie rezygnuj ! Arimr ma obowiązek wydać decyzję pozytywna bądź negatywną.Jeśli wniesiesz pismo z rezygnacją, zamkniesz sobie sprawę sam.Ktoś robi Cię w balona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj