lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

emt    0
16 minut temu, tomek15h napisał:

Nie wnioskowałem o zaprzestanie rozpatrywania mojego wniosku. Arimr sama przesyła do mnie prolongaty z nowymi terminami rozpatrzenia wniosku.Jak w piśmie tłumaczą "sprawa ma skomplikowany charakter".Z niczego nie rezygnuj ! Arimr ma obowiązek wydać decyzję pozytywna bądź negatywną.Jeśli wniesiesz pismo z rezygnacją, zamkniesz sobie sprawę sam.Ktoś robi Cię w balona.

Dzięki za odpowiedż

16 minut temu, tomek15h napisał:

Nie wnioskowałem o zaprzestanie rozpatrywania mojego wniosku. Arimr sama przesyła do mnie prolongaty z nowymi terminami rozpatrzenia wniosku.Jak w piśmie tłumaczą "sprawa ma skomplikowany charakter".Z niczego nie rezygnuj ! Arimr ma obowiązek wydać decyzję pozytywna bądź negatywną.Jeśli wniesiesz pismo z rezygnacją, zamkniesz sobie sprawę sam.Ktoś robi Cię w balona.

Dzięki za odpowiedż

17 minut temu, tomek15h napisał:

Nie wnioskowałem o zaprzestanie rozpatrywania mojego wniosku. Arimr sama przesyła do mnie prolongaty z nowymi terminami rozpatrzenia wniosku.Jak w piśmie tłumaczą "sprawa ma skomplikowany charakter".Z niczego nie rezygnuj ! Arimr ma obowiązek wydać decyzję pozytywna bądź negatywną.Jeśli wniesiesz pismo z rezygnacją, zamkniesz sobie sprawę sam.Ktoś robi Cię w balona.

 

17 minut temu, tomek15h napisał:

Nie wnioskowałem o zaprzestanie rozpatrywania mojego wniosku. Arimr sama przesyła do mnie prolongaty z nowymi terminami rozpatrzenia wniosku.Jak w piśmie tłumaczą "sprawa ma skomplikowany charakter".Z niczego nie rezygnuj ! Arimr ma obowiązek wydać decyzję pozytywna bądź negatywną.Jeśli wniesiesz pismo z rezygnacją, zamkniesz sobie sprawę sam.Ktoś robi Cię w balona.

Dzięki

sory , ale coś mi komp nabroił z tym cytowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emt    0
2 godziny temu, rudinho11 napisał:

Ja wnioskowałem bo i tak by się nie wyrobił a mi specjalnie na czasie nie zależy b

Dziękuję za info . W takim razie nie jestem sam. Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emt    0
3 godziny temu, rudinho11 napisał:

Właśnie dostałem pismo że przyznali. Można zacząć działać 😁

To gratulacje.A tak na marginesie zapytam , " robiłeś coś " czy sami rozpatrzyli....  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emt    0
8 godzin temu, rudinho11 napisał:

Sami rozpatrzyli. Nie spodziewałem się że tak szybko będzie decyzja.

Dzięki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Zakładacie nowe konto bankowe przy dodatkowej działalności pozarolniczej czy korzystacie z tego które posiadaliście np.osobiste ,rolnicze ?

Edytowano przez tomek15h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodman    23
10 godzin temu, rudinho11 napisał:

musi być nowe

nie musi , a może być

byle było subkonto  vat

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Z tym kontem postąpiłem tak jak kolega rodman napisał.Podałem konto z sub kontem vat, które wykorzystuję do działalności rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrisPacz    3

Witam, dla pewności zadam pytanie. 

Sprzęt kupowany za pieniądze z działania i określony w biznesplanie musi być nowy.

Ale nic  nie stoi na przeszkodzie, aby był powystawowy, albo leżak magazynowy?

Nie ma wyznaczonego czasu od daty produkcji, który określa nowość?

 

Przy okazji - Witam wszystkich.

Czytam forum od jakiegoś czasu i po wysłaniu postu okazało się, ... że się odzywam pierwszy raz. :)

Edytowano przez KrisPacz
powitanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Żadna instytucja jednoznacznie nie mówi o tym że ma to być odrębne konto .Obdzwoniłem w tej sprawie Arimr , US i banki i każdy twierdził że nie ma takiego zapisu w ich ustawodawstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8963
15 godzin temu, KrisPacz napisał:

Witam, dla pewności zadam pytanie. 

Sprzęt kupowany za pieniądze z działania i określony w biznesplanie musi być nowy.

Ale nic  nie stoi na przeszkodzie, aby był powystawowy, albo leżak magazynowy?

Nie ma wyznaczonego czasu od daty produkcji, który określa nowość?

 

Przy okazji - Witam wszystkich.

Czytam forum od jakiegoś czasu i po wysłaniu postu okazało się, ... że się odzywam pierwszy raz. :)

Korzystałem z innego programu niż ten, ale myślę że zasada jest ta sama, rok produkcji może być starszy te 2-3 lata abyś na fakturze miał wpisane maszyna fabrycznie nowa. U mnie nie czepiali sie daty produkcji starszej maszyny.

Jak myślicie będzie w przyszłym roku nabór do tego programu?

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3788

Moim zdaniem tak się boją że nie będa w stanie wydać kasy z UE że uruchomili tą pomoc Covidową ,rozsypią w miarę równo srebrniki po wsi i tyle ,prosto,kasa wydana ,chłopki kupione ,każdy dostał parę tyś ,---iiiii co z tym zrobić?

Kasa wydana i naborów nie będzie ,bo tak energicznie rozdysponowujemy że już zabrakło-i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xmen    20

Witam. Bylem dzisiaj w banku i chcialem podpiac dzialalnosc pozarolnicza do konta rolniczego, przekonali mnie zeby zalozyc nowe konto bo nazwa inna i wplywy z dzialalnosci beda mieszac sie z rolniczymi. Zalozylem nowe konto z obsluga przez dotychczasowe okno logowania. Konto ma byc niby bezplatne przy wplatach miesiecznich pow 2 tys.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Dla banku każde nowe otwarte konto to czyste korzyści.Faktem jest że odrębne konto na działalność daje klarowność,lecz w przypadku prowadzenia kilku działalności już tak klarownie nie jest; kilka kont ,kilka loginów ,hasła do tego i można się  pogubić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Witam. Mam pytanie. Całość biznesplanu rozpisana była na 150 tys. Na różne narzędzia. Czy mogę teraz kupić tańsze, za kwotę 120 tys. A gdy dostanę druga transze juz wydawać ją na ZUS i środki do działania firmy.?


Witam. Mam pytanie. Na biznes planie mam 150 tys rozdysponowane na różne narzędzia. Czy mogę kupić je tańsze za 120. A jak dostanę 2 rate to przeznaczyć ją na ZUS i inne rzeczy w firmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208
lukaschels napisał:

Witam. Mam pytanie. Całość biznesplanu rozpisana była na 150 tys. Na różne narzędzia. Czy mogę teraz kupić tańsze, za kwotę 120 tys. A gdy dostanę druga transze juz wydawać ją na ZUS i środki do działania firmy.?


Witam. Mam pytanie. Na biznes planie mam 150 tys rozdysponowane na różne narzędzia. Czy mogę kupić je tańsze za 120. A jak dostanę 2 rate to przeznaczyć ją na ZUS i inne rzeczy w firmie?

120 na środki trwałe i 30 na zusy i środki obrotowe. Możesz ale musisz zrobić zmiane w biznesplanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj