lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

xmen    20

Dostalem decyzje tydzien temu, poprawki mialem na poczatku marca, podlaskie

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7330
2 godziny temu, dirk41 napisał:

robią połączenie limitów z działania z asf i bez asf przez co w naborze bez asf złapią się wszyscy bo z asf nie ma dużego zainteresowania. u mnie decyzja przyszła 2dni temu więc wysyłają powoli

Dokładnie takie samo info dostałem od swojego doradcy.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agon8181    1

Witam.czy ktoś może mnie oświecić co wpisujemy w biznesplanie w tabelce lV.4.2 wynagrodzenia i narzuty na wynagrodzenia czy to chodzi o pensje?

Edytowano przez Agon8181

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7330

Odroczka wydana 25.05. a dzisiaj pozytywna decyzja z 03.06. ☺️ mówiłem, że tak będzie. Zluzujcie majty


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parnasus99    0

Dzisiaj przyszło pismo o wydłużeniu terminu rozpatrzenia do 30 czerwca. Świętokrzyskie.

(Piszę informacyjnie, bez komentarza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
just87    0

Dziś przyszła pozytywna decyzja Lubelskie . 

Dziś przyszła pozytywna decyzja Lubelskie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6
5 godzin temu, parnasus99 napisał:

Dzisiaj przyszło pismo o wydłużeniu terminu rozpatrzenia do 30 czerwca. Świętokrzyskie.

(Piszę informacyjnie, bez komentarza)

mi do 26.06 (lubelskie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1221
21 godzin temu, damkow napisał:

mi do 26.06 (lubelskie)

Ja mam to samo ale to i tak chwila moment i działaność można otwierać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ToMclo    0

Cisza coś nikt nic nie dostaje? Zakładał ktoś może działaność przed wydaniem decyzji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6

u mnie cisza. dzwonilem kilka razy, ale cichutko. Termin do 26.06, czyli musza wczesniej wyslac, zeby do 26 przyszlo... tak mi sie przynajmniej wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro_933    0
19 godzin temu, ToMclo napisał:

Cisza coś nikt nic nie dostaje? Zakładał ktoś może działaność przed wydaniem decyzji?

Ja założyłem już w styczniu. Póki co dostałem pierwsze poprawki i odroczenie terminu do końca sierpnia... Z tego co się dowiedziałem to jeszcze mojego biznesplanu nie przejrzeli, więc jeszcze jedna tura poprawek może być przed wydaniem decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROMO86    5
1 godzinę temu, Maro_933 napisał:

Ja założyłem już w styczniu. Póki co dostałem pierwsze poprawki i odroczenie terminu do końca sierpnia... Z tego co się dowiedziałem to jeszcze mojego biznesplanu nie przejrzeli, więc jeszcze jedna tura poprawek może być przed wydaniem decyzji.

A z jakiego jesteś województwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro_933    0
19 minut temu, PROMO86 napisał:

A z jakiego jesteś województwa?

Pomorskie, ale moje papiery rozpatrują w mazowieckim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROMO86    5

No tak.. Mazowieckie w tym roku niedomaga i to bardzo. Wszyscy dostają odroczki na terminy czerwcowe, a mazowieckie na sierpniowe.. Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro_933    0
1 minutę temu, PROMO86 napisał:

No tak.. Mazowieckie w tym roku niedomaga i to bardzo. Wszyscy dostają odroczki na terminy czerwcowe, a mazowieckie na sierpniowe.. Masakra.

W moim przypadku to nie do końca ich wina, z tego co się dowiedziałem to dopiero w maju dostali część wniosków z pomorskiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

orientuje się ktoś czy jeśli ja złożyłem wniosek i załóżmy , że przejdzie to żona może składać w następnym naborze czy nie? bo z jednej strony słyszałem , że tylko jedno z małżonków, a z drugiej że mogą oboje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

dzięki bardzo. a planujecie od razu przejść na ZUS czy najpierw podwójny KRUS? ile wyliczyliscie ZUSu przez okres 5 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROMO86    5

Musisz sobie policzyć co Ci się bardziej opłaca. W wariancie z KRUSEM sprawa wygląda tak: 2 lata płacąc podwójną składkę masz 8 kwartałów po 800 zł=6400 zł (na dwa lata), później przed złożeniem wniosku o wypłatę II transzy musisz przejść na ZUS. Wysoki to obecnie 1431 zł miesięcznie. Chyba, że rząd utrzyma wariant możliwości korzystania z małego ZUSu plus to wtedy płacisz składki od dochodów. 

W przypadku wejścia na ZUS od razu przez pierwsze 6 miesięcy płacisz ulgę na start 362 zł miesięcznie (razem 2172 zł na pół roku). Potem przechodzisz na ZUS preferencyjny 608 zł miesięcznie (bez chorobowego). Za dwa lata to 14448 zł. Potem trzeba przejść na ZUS wysoki, albo analogicznie- jeśli dochody pozwalają i rząd tego nie zmieni- można korzystać z małego ZUSu plus. 

Musisz sam sobie przekalkulować co Ci się bardziej opłaca. Korzystanie z KRUS niestety zmusza odwlec wypłatę II transzy dotacji na dwa lata. Nie dla każdego jest to komfortowe. Ja bym tam wołała szybciej się z nimi rozliczyć i mieć z głowy. Dla niektórych to obojętne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj