lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

just87    0

A to widocznie u mnie tylko cisza ciągle 

Edytowano przez just87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Na taksówę ktoś już dostał odpowiedź? Coś kwestionują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Powiem Wam że bardzo dużo zależy na kogo trafi, w naborze 2018 przeszedł mi wniosek z taką mega ściemą, nierealny a w tym ta sama działalność , sporo więcej sprzętu za 2x tyle kasy i realnie by się to spinalo a prowadzocemu sprawę się nie podoba i trzeba zmieniać . Każdy ma inną wizję, inna interpretację przepisów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6
Dnia 29.02.2020 o 13:05, TOME11 napisał:

Na taksówę ktoś już dostał odpowiedź? Coś kwestionują?

u mnie narazie cicho. Jeśli można wiedzieć to jaki samochód podał Pan w bizensplanie? Próbowałem napisać na priv, ale nie mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
1 godzinę temu, damkow napisał:

u mnie narazie cicho. Jeśli można wiedzieć to jaki samochód podał Pan w bizensplanie? Próbowałem napisać na priv, ale nie mozna

Teraz spróbuj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7440

Może być i sportowe aby dobrze uzasadnić i trafić na dobrego prowadzącego

  • Thanks 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonka2710    0

O jakie warunki dokładnie chodzi?  Czy trzeba przed pierwszą ratą za swoje pieniądze wszystko kupić? 

Screenshot_20200308_184735.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6

w skrócie... 

1. sklada Pani wszystkie dokumenty (np. w biznesplanie będzie, że kupuje Pani kilka rzeczy)

2. np. pod koniec kwietnia dostaje Pani pozytywna decyzje

3. poczatek maja rejestruje Pani dzialalnosc itp

4. znowu sklada Pani wniosek. Tylko teraz o wypłatę 1 raty

5. w ciagu max 90 dni otrzymuje Pani 80%. czasami jest to nawet 50-60 dni

6. otrzymane pieniadze wydaje Pani na to co było w biznesplanie

7. sklada Pani wniosek o druga ratę

8. jesli kupiła Pani to co trzeba było otrzyma Pani 20%

czyli przy zakupie rzeczy bedzie miala Pani 80% (czyli 120tys ze 150), a 20% ( czyli 30tys ze 150) będzie musiała Pani "skądś" wziac :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonka2710    0

Dzięki wielkie, a czy istnieje gdzieś w internetach jakąś lista wydatków kwalifikowanych? Co oprócz środków trwałych można zaliczyć? Towar chyba też tylko nie więcej niż 30% kosztów tak?  Czy jakieś opłaty typu ZUS, wyplata też czy już się nie wlicza? 

Edytowano przez Iwonka2710

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martyna90    7

70% kwoty premii trzeba przeznaczyć na środki trwałe a 30 może być na towar, opłaty, ZUS, wyplaty i inne koszty również. Z ZUSem jest tak że można go rozliczyć ale tylko za ten okres od 1 do 2raty. Listy nie ma. kupujesz to co jest Ci potrzebne do prowadzenia działalności przy czym wszystkie zakupy należy racjonalnie uargumentowac a ceny muszą być rynkowe, to też jest sprawdzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonka2710    0

A czy może być tak, że jeden (główny kod PKD) będzie do usług fryzjersko-kosmetycznych (samozatrudnienie) , a drugi usługi budowlane (drugi etat pracownik) czy wgl moze być taka rozbieżność? (tak naprawdę 2 różne firmy)  dodam, że jeśli chodzi o budowlankę nie posiadam kwalifikacji, a fryzjerstwo-kosmetyka tak, czy to problem? I jak wygląda zatrudnienie kogoś z rodziny, czy tylko z pierwszej lini nie wolno, czy wgl.? 

I co w momencie, kiedy cena urządzenia bądź też środka transportu z czasem zmaleje lub wzrośnie od tej podanej w biznesplanie? 

Edytowano przez Iwonka2710

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Na dzisiaj to czas oczekiwania na pieniądze to 5  miesięcy.

 

 

Dnia 7.03.2020 o 09:20, ENDURAK91 napisał:

A nie lepiej przed dostaniem decyzji?

Łatwiej jest przepchnąć wniosek na to co się wnioskowało (agencja takie wnioski szybciej rozpatruje ważne tylko aby było ekonomicznie uzasadnione  itp), uzupełnić poprawki według żądań osoby sprawdzającej dostać decyzje i potem zmieniać ( i kolejne dwa miesiące w plecy) ale nie mogą sie nie zgodzic.

 

Na dzisiaj to czas oczekiwania na pieniądze to 5  miesięcy.

Edytowano przez machtomi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JonnyDeep    24

A czy te 30% rozpisane w bp (krus, zus, materiały, paliwo, itp.) muszę rozliczyć fakturami zbieranymi przez te dwa lata, czyli do wniosku o II ratę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
easierone    0

Pochodzę z terenów objętych ASF ale nie posiadam hodowli trzody chlewnej, czy wniosek powinienem składać teraz czy czerwcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JonnyDeep    24
Dnia 12.03.2020 o 09:38, easierone napisał:

Pochodzę z terenów objętych ASF ale nie posiadam hodowli trzody chlewnej, czy wniosek powinienem składać teraz czy czerwcu?

W czerwcu rzecz jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba976    1
Dnia 11.03.2020 o 16:14, JonnyDeep napisał:

A czy te 30% rozpisane w bp (krus, zus, materiały, paliwo, itp.) muszę rozliczyć fakturami zbieranymi przez te dwa lata, czyli do wniosku o II ratę?

A jak to jest z materiałami do odsprzedaży, wołają oferty,szczegółowo trzeba uzupelnic co i jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Cały czas weryfikują. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj